A P2p desztillációs bevétel megszakítja a szívemet! ! Szükségem van egy nagy szakértő segítségére! !

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Uraim,

Szörnyű veszteségeket szenvedtem el a P2P desztillálása során.

500mlp2p 200ml tiszta p2p-t ad.

Az ilyen nyereségek összetörik a szívemet!

Építettem egy lepárlót, egy nyomásfőzőt, amely magas hőmérsékleten forral, hogy gőzt termeljen.

Helyezzük a desztilláló palackot az elektromos fűtőköpenybe, és kapcsoljuk be a fűtőköpenyt kb. 130°C-ra.

Amikor a gőz belép a kondenzátorcsőbe, és elkezd hűlni, fordítsa le a nyomástartó edényt, hogy szabályozza a gőz méretét. Ha magasan tartja, az intenzív gőz gyorsan meg fogja tölteni a befogadó palackot.

A desztillációs folyamat során kapott párlat első két palackja tartalmazza a p2p nagy részét.

Az ezt követő párlat nagyon keveset tartalmaz. A nátrium-klorid-oldat hozzáadása után körülbelül 2 liter desztillátumból 20 ml p2p-t kaptunk.
Ahogy a desztilláló lombikban lévő víz elpárolog és a fűtés folytatódik, sűrű karamellás masszát kapunk.

Második alkalommal megpróbáltam vizet hozzáadni a desztilláció folytatásához, de csak a desztillált víz kondenzálódott.

Most lenne néhány kérdésem:

1: Amikor a gőz elkezd kondenzálódni, a gyorsfőző továbbra is magas hőfokon maradjon, vagy csökkentsem a hőfokot?

2: A desztilláló palack elektromos fűtőköpenyét be kell-e kapcsolni? Vagy csak a nyomásfőzőből származó gőzre van szüksége a fűtés befejezéséhez?

3: Ha a desztilláló palackban lévő víz mennyisége csökken, kell-e desztillált vizet hozzáadni a desztilláció folytatásához? Vagy adjak hozzá kálium-karbonát oldatot?

Van még valami, amit rosszul csinálok?

Uram, kérem, segítsen nekem!

Nagyon köszönöm! !
 

Attachments

  • yYdHxlzOpP.jpg
    yYdHxlzOpP.jpg
    4 MB · Views: 35

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
A desztilláció után a desztilláló lombikban lévő keverék még mindig olajosnak tűnik. Lehűlés után néhány kristály jelenik meg az alján. Tartalmaz-e egy ilyen keverék p2p-t is?
Van-e mód a p2p kivonására és újbóli lepárlására?

Tudom, hogy hülye a kérdésem! Az országom és az angol tudásom szintje! Ennek eredményeképpen nem tudok további információkért érdeklődni.

Kérem segítsen nekem! !
Nagyon-nagyon köszönöm! !
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Lehetőség van nátrium-karbonát oldat használatára is. Tegye a szennyezett P2P-t és a nátrium-karbonátot egy kis lombikba, és melegítse forrásig. Ha a másik gőzátadó lombik nagyobb, mint az Ön P2P-lombikja, akkor desztillált vizet kell használnia, és 105 fokra kell melegítenie (tartsa a hőmérsékletet), amíg nem tudja, hogy a kifolyó folyadék nem olajos. Ez nagyon egyszerű, de túl időigényes.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
tudom mondani a pontot az időigényes első kézből, én is csinálok jelenleg egy gőz destilláció után reakció BMK. Áramforrás nélkül.
Most kb 48h óta fűtésen van és kb 1h óta látok felhős fehér gőzfolyamot a kondenzátorban, a gyűjtőlombikban.
Eleinte a felszínen lebeg, majd lesüllyed az aljára, ahol egy nagy csomó van, ami összeolvad.
enyhén sárga, neonzöld árnyalattal, ha zseblámpával világítok bele.
Egy patakforrás jó, ha legközelebb is lesz.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
1. Igen és nem szabályozza a gőzölési sebességet a desztilláló lombikban lévő mennyiségnek megfelelően.
2. igen, be kell kapcsolni
3. 1. válasz
Adjunk forró köveket a desztilláló lombikba . nátrium-karbonát oldatot kell hozzáadni a P2P-hez, nem a gőzölőhöz.
Ha ez nem működik próbálja meg a vákuumdesztillációt
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Azt hiszem, tudom a probléma forrását, vagy inkább az összes p2p-t elvesztettem egyszer a saját hülyeségem miatt. Lehet, hogy te is ugyanezt a hülyeséget követted el.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Ne legyen olyan izgalmas, hogy ? Köszönjük a támogatást !
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Sajnálom, hogy nem egészen értettem, mire gondolt. Murphy törvényei működnek nálam, úgy haladtam előre, hogy minden hibát elkövettem és megértettem, mielőtt bármit is csináltam volna.
 

Honeymoon302@

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Mar 10, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Hogyan veszítetted el?És mit kaphatok?
Indiai vagyok
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
A nagy gőznyomás (nyomásingadozás stb.) miatt a fő lombik és a befogadó is megsemmisítette a lombikban desztillált p2p-t. Annak érdekében, hogy ne kövessem el ugyanazt a hülyeséget újra, néhányszor hozzáadtam egy szelepet a gőznyomás szabályozására és egy menekülő palackot. amíg teljesen meg nem tanulja.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ne adjon hozzá semmilyen alapot a P2P-hez.
A desztilláló lombikban mindig legyen víz, soha ne hagyja kiszáradni.
 
Top