PCPy problémák

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Helló, ezt a vespiaryn és a reddit-en is feltettem, és nem kaptam segítséget. Ez egy másolás és beillesztés a reddit posztból. Nem tudom, hogy van-e valami, amit kihagytam, de most fizetek a segítségért.

A PyCC intermedier a biszulfitos módszerrel készül, egy éjszaka alatt a hűtőben kristályosodik és 27c körül olvad, ami elég közel van az irodalmi értékhez.

A grignard reagens reagens minőségű brómbenzolból és szárított thf-ből készül, ez is víz hozzáadásával bomlik.

A thf-ben lévő PyCC-t cseppenként hozzáadjuk a thf-ben lévő grignard-reagenshez, ami némi buborékképződést eredményez, majd 3 órán át refluxoljuk. Ekkor még minden rendben van, de már 3-szor próbáltam ezt a bullshitet és nem kapok terméket.

Készítettem egy oltókeveréket ammónium-kloriddal és vízzel, a reakcióelegyet cseppenként adtam hozzá, ami pacákat hoz létre, amiről feltételezem, hogy magnéziumsók, amelyek az ammónium-klorid és a víz további hozzáadása után feloldódnak.

A tiszta, enyhén bázikus elegyet kétszer toluolnal extraháljuk, majd az előre jelzett termék mennyiségével ekvimoláris mennyiségű tömény hcl-t adunk hozzá. Az azeotróp desztillációt addig végezzük, amíg csak egy sárga toluolos trutymó marad, és az a kevés, ami aceton hozzáadásakor kikristályosodik, inaktív.

Hol rontom el a munkámat? Azeotróp desztilláció előtt kell savas bázist csinálnom? 99%-ban biztos vagyok benne, hogy ez a workup a probléma, mert minden korábbi lépés és reagens az elvárásoknak megfelelően működik. Nincs hbr-em, és szó szerint az egyetlen dolog, amit még meg tudok próbálni, az az, hogy az elegyet ammónium-klorid helyett hcl-lel oltom.

Edit: nem biztos, hogy ez mennyire fontos, de egyik sem történt jégen, a PyCC hozzáadása a grignardhoz azután történt, hogy a magnéziumot mind feloldottuk és levettük a hőt. Ennek a hozzáadása az oltóoldathoz azután történt, hogy a 3 órás reflux után 15 percig szobahőmérsékleten ültünk. De nem volt őrült reakció egyik alkalommal sem, így nem látom szükségét, hogy jégen végezzük el.

Edit edit: a következő futás megy, tegye a fagyasztóba egy órára, mielőtt az oltás, amely csak jég és ammónium-kloriddal történt. Még bázikusabbá tettem híg naoh-val és toluolnal extraháltam. Dean stark helyett desztilláció most, thf jött le először és most várom, hogy a hcl-t lehúzzák. Még mindig nyitott minden javaslatra

Edit edit edit: semmi köze a jégtempóhoz. Még mindig kurvára semmi
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Egy hét napi kudarc és az összes fellelhető forrás átfésülése után ez az egy idézet a vespáriumból ragadt meg bennem: "Az előző reakcióban észrevettem egy kristályos mellékterméket (ami valójában a főtermék volt), amely vizes savban oldódik, de éterben rosszul, és tisztán olvad 204-206°C-on. Lehet, hogy ez a grignardnak a nitrilcsoporthoz való addíciójából származó termék, a benzoilciklohexilpirrolidin, de nincs referencia olvadáspontom." Ebből tehát arra következtetek, hogy valamilyen speciális reakciófeltételeket nem tartok be, de nem találtam semmit erre a nitrilből és grignardból képződő addíciós termékre vonatkozóan. A bruylants reakcióra keresve sem találok semmilyen addíciós vegyületről említést. Rossz vagyok az irodalomkeresésben, bárki bármennyi felvilágosítást tud adni ezzel kapcsolatban, azt nagyon megköszönném.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Hogyan tudunk segíteni, ha nem adta meg, hogy pontosan milyen módszereket követ, többek között a nitril esetében.
Amennyire tudom, a biszulfitos módszer gyakran szívás, jó minőségű cianid sót kell használnia.
Legalább 3 mólos grignard többletet vettél? Biztos, hogy nem "döglött" az rxn előtt?
Az oltást zúzott jéggel, ammónium-kloriddal ÉS AMMONIUM-HIDROXIDdal (ammónia oldat vízben) kell végezni.
Azt is tudni kell, hogy némi HCN úgyis felszabadul. Érezted a szagát?
Alternatívaként a hidrobrómsót fagyasztóban is ki lehet kristályosítani, de ebben az esetben még több HCN szabadul fel.
A hidroklorid só valószínűleg nem fog kikristályosodni, mivel túlságosan oldódik.
Túl sok kérdés maradt egyébként ahhoz, hogy jó választ adjak.
Remélem nem kezdő vegyész vagy, hogy ilyen szintézisekbe kezdj.
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Azt hittem, hogy a biszulfit módszer közismert, mivel Maddox ezt a módszert használta 1965-ös tanulmányában. De mindegy is, ez innen származik


Minden ugyanígy történt, kivéve kisebb léptékben, ez csak a grignardnak a PyCC-hez viszonyított 2x-es feleslege volt.

Nem volt hcn szag, mert minden a füstelvezetőben történt.

Miért mondod, hogy a biszulfitos módszer nem olyan jó? Most, hogy belegondolok, csak akkor kaptam ebből terméket, amikor NaCN-t használtam...
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nem tudom kitalálni, hogyan kell szerkeszteni, ezért elnézést a dupla hozzászólásért.

Ami a halott grignardot illeti, nem hiszem, hogy halott, mert mindig van reakció közte és a PyCC thf oldata között. A toluol is használták már a PyCC feloldására. Ha halott lenne, akkor nem lenne reakció, és vízhez adva is reakciót ad.

Próbáltam párszor ammónium oldattal is, de nem segített semmit. Próbáltam hígított hbr-rel egy éjszakán át a fagyasztóban és nem kaptam csapadékot. De nem találtam oldhatósági adatokat erről a hbr sóról és egy kis mennyiségű oldat elpárologtatása ugyanazt az inaktív port adja, mint korábban
 
Top