PGP kulcsbázis

ney10

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Jó estét mindenkinek!

Jelenleg a PGP-vel, pontosabban a "kulcsbázis" segítségével történő információkereséssel kapcsolatos információkat keresek. Nemrég volt egy beszélgetésem nagyon érdekes emberekkel, akik képesek voltak azonosítani egy e-mail címet kizárólag egy PGP-ujjlenyomat alapján. A kutatásukhoz egy PGP-ujjlenyomatokat tartalmazó kulcsbázist használtak.

Én azonban nem nagyon ismerem a "kulcsbázis" fogalmát. Elmagyarázná nekem valaki, hogy pontosan hogyan működik? Milyen előnyei és korlátai vannak ennek az információkeresési módszernek?

Ha van példája a "keybase"-re, vagy tudna ajánlani nekem forrásokat, hogy többet tudjak meg, nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Amikor PGP-kulcsot hoz létre, ha akarja, az e-mail címét is beleírhatja. A nyilvános kulcsokat egy nyilvános kulcsszerverre is feltöltheti.

Nem folytatott megbeszélést érdekes "kutatást" végző emberekkel. Ezek normális pgp funkciók. Nem használtad a GnuPG-t? Csak olvasd el a kézikönyvet.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nagyon rossz ötlet a) egy e-mailhez PGP-kulcsot csatolni, és b) azt egy nyilvános szerverre feltölteni.

Úgy értem, hogy titokban akarja tartani vagy sem?
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
Mindenki, aki tudja, hogyan működik a pgp cna csinálni... és ez egy nagyon nagyon hülye ötlet, hogy csatolja a levelet a kulcsodhoz...
 
Top