KÉREM, SEGÍTSEN! Vízfürdő és rotovap kérdések...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Sziasztok!
Van egy szintetizálásom (jelenleg a fő reagensre várok), és a szintézis vízfürdőre és rotovapra egyaránt felszólít.
Szóval, hogy a helyzetemet perspektívába helyezzem, fontos elmondani, hogy a kémiát hobbiból tanulom, és nem magamon kívül másnak készítek dolgokat!
Oké, tehát először is a vízfürdővel kapcsolatban: az oldószerek eltávolítására szolgál, vagy arra, hogy a rxn-t egy nagyon meghatározott hőmérsékleten tartsa? Vagy mindkettő? Vagy egyik sem?
Másodszor, azt mondja, hogy az RM-et tegyük egy rotovapba, és távolítsuk el az oldószertől - most, hogy hobbikémikus vagyok, nyilvánvalóan nincs rotovapom - és nagyon sokba kerülne, hogy beszerezzek egyet.
Megértem, hogy miért lenne hihetetlenül hasznos, azonban kíváncsi voltam, hogy vákuum alatt egyszerűen lecsupaszíthatom-e az oldószert, hogy ne tegyek kárt az értékes, de viszonylag törékeny vegyületben, amit most hoztam létre.
Értem én, hogy ez nem egy set and forget módszer, csak bosszantó, hogy figyelnem kell majd rá.
Tudna valaki időt szakítani arra, hogy elmagyarázza? Sajnálom, ha ezek nagyon alapvető kérdések, és senki sem vesz komolyan, tekintve, hogy egyedül tanulok, és nagyon korlátozott költségvetéssel dolgozom!
Oh is, tud valaki ajánlani egy elég tisztességes rotációs vénás vákuumszivattyút, amit érdemes megvenni, hogy fussanak a reakciók? Az Egyesült Királyságban vagyok, de az, ahogyan mindent Kínából vásárolunk, amúgy is azt jelenti, hogy javaslatokat lehet tenni. Vettem egyet korábban, azonban nem vettem észre, hogy ez egy buta, nem olajos, és nem lehet sokáig bekapcsolva hagyni, és így a szűrés szivattyújaként használom, ahelyett, hogy az RXN-hez használnám.
Tudom, hogy sokat kérek ezzel a hozzászólással, de tényleg minden segítséget NAGYON értékelnék!
Üdvözlettel
RR
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Hé!

A vízfürdőt csak arra használják, hogy egyenletesen és egy bizonyos hőmérsékletre melegítsék az üvegedényeket. Természetesen vannak más módszerek is, de a vízfürdő könnyen létrehozható, ha egyszerűen egy edényt vagy hőálló üvegárut helyezünk egy főzőlapra.

A rotavap csak egy kényelmes módja az oldószerek eltávolításának a reakcióelegyből, de soha nem szükséges, és a vákuumdesztillációs beállítás sok szempontból még jobb lehetőség. A mágneses keverés vagy a forraló chipek javítják a folyamatot, és akár teljesen szükségesek is lehetnek, attól függően, hogy mit szeretne desztillálni.

Vannak olcsó és meglehetősen csendes vákuumszivattyúk olaj nélkül, amelyek hosszú ideig működhetnek, de nem fognak nagyon erős vákuumot létrehozni.

A valóban alacsony nyomásra való vákuumszivattyúk vagy meglehetősen drágák, vagy kurva hangosak.

Ha van egy jó nyomású vízcsapja, akkor egy Venturi vákuumadapter jó választás lehet, és sok előnye van, és a vákuum elég erős lesz a legtöbb igényhez.

Attól függően, hogy milyen vegyületet próbál desztillálni, a gőzdesztilláció egy másik jó lehetőség lehet. Bár ez meglehetősen lassú, különböző tényezőktől függően sokkal tisztább termékhez vezethet.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Érdekes és nagyon köszönöm a választ. Én alapvetően mit gondoltam igen - sajnos szükségem van a szivattyúra, hogy a desztillációhoz, mivel a nem olajosok közül kell lennie, amelyek csak lassú ideig futhatnak.
yeah gondoltam egy aspirátor, de nem voltam biztos benne, hogy mennyire csökkentené a forráspontot - a baj az, hogy vagy van egy vízpumpa, hogy használjam VAGY egy konyhai mosogató csap, hogy nem csatlakozna.....
Zaj, én nem igazán bánom tbh, én csak a módszert használom a csendesedő lefelé növekedési ventilátorok a szivattyúhoz, ha valaki nyög - őszintén a szomszédaim hozzászoktak ahhoz, hogy elektromos fűrészeket és szart elég gyakran futtatok! Én egy kicsit bolond vagyok, sok hobbival!!!
Szabad elmondanom, hogy mit próbálok itt csinálni? Nem akartam a címbe írni, mert , őszintén szólva, sok vegyület van, amit szándékozom előállítani, de azt elmondhatom, hogy az én prekurzorom a triptamin.
Nem biztos, hogy szükséges a vákuumdesztilláció, de tudom, hogy inkább nem vákuum lenne, ha a triptaminokról beszélünk......
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Az aspirátort vízszivattyúval is működtetheti, amennyiben elegendő nyomás van benne, és nagy víztartályt kell használnia és/vagy a vizet időről időre cserélnie kell... Vagy lehűteni. Mivel a maximális vákuumnyomás a víz hőmérsékletétől függ. A csapodhoz is bármikor beszerezhetsz adaptert. Amíg a víznyomás rendben van, addig a vákuum elég erős lesz nagyjából bármilyen desztillációhoz.

Van egy 800 eurós professzionális laboratóriumi vákuumszivattyúm, és őszintén szólva alig használom, mert olyan nevetségesen hangos. Egy DIY Silent Boxba tettem, és gumigyűrűket használtam, hogy felakaszthassam, és mégis ... Egy Prima Klima elszívó ventilátort használok a füstelvezetőmhöz, és ez nagyjából 24/7 fut, és ez egyáltalán nem zavar engem....

A vízszívónak megvan az az előnye is, hogy nem szöknek ki gázok, mint az alacsony forráspontú oldószerek, nincs szükség hidegcsapdára.

Biztos vagyok benne, hogy nagyjából minden anyag megengedett itt, úgyhogy ne aggódjatok. ;)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó, oké, akkor ez remek. Ebben az esetben még további kérdéseim is vannak hozzád.
Először is, köszönöm, hogy felnyitotta a szememet arra a tényre, hogy a víz hőmérséklete és az áramlás befolyásolja a vákuumot, amit egy aspirátor húz - ez igazán érdekes.
őszintén szólva, én mindig a végén jég hozzáadása a szivattyú pot, mint ez egy olyan kis mennyiségű víz futok benne - én általában csak vagy jég, vagy legalábbis, jég üvegek (amit iv jött nevezni üvegek tele vízzel, tegye a fagyasztóba) ó, és adok sót 🧂 a vízhez.
Oké, szóval DMT-t próbálok készíteni - más primer aminok mellett - most, tudom, hogy vákuumra nincs szükség, de van egy kérdésem a DMT szintézisével kapcsolatban.
A "hamiltoni háromszemű fickó útvonalát" szeretném követni, amely a STAB helyben történő előállítását írja elő.
Megértem az összes rxn-t és nagyszerű, exotermikus és azt is meg kell tartani egy ászfürdőben egyébként, így tökéletes az igényeimnek.
Amire kíváncsi vagyok, az az, hogy a YouTube-videó végén, ha rákeresel a DMT szintézisre, és megnézed a srácok folyamatát, azt mondja a végén - aztán PH-t használ, hogy anagolos módon manipulálja azt, ha MHRB-t csinálsz.
Most ez azt jelenti, hogy nátrium-hidroxidot használok, látva, hogy a szúrás, amit a Situ-ban csinálsz, savas?
Szintén csak 3a mol seives van, de ha jól értem, valaki más itt azt mondta, hogy a 3a jobban működik.
Szintén szándékomban áll DET-et készíteni (valójában jobban érdekelnek a DMT-n kívül más dolgok, amelyeket triptaminból készíthetek), és jön némi alkohol/acetaldehid (de nagyon kis mennyiség!). Keressen a Redditen a DET SYNTH-ra, és ismét Hamilton tett egy bejegyzést, ahol alapvetően a formaldehidet acetaldehidre cseréli, és DET-et kap? Ez így helyes? Elég biztos vagyok benne, hogy azt mondja, hogy csak NaBH4-et használj hozzá, bár.....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ember, néha csak úgy érzem, hogy iv túl sokat vállalt, és akkor csak arra gondolok, hogy minden iv tanult körülbelül 5 vagy 6 hónap alatt, és azt hiszem, talán érdemes ragaszkodni, mint egy hobbi.
ez az, hogy képes affford 1kg minimális megrendeléseket Kínából, hogy a fő kérdésem!
Szerencsém van, hogy valaki eladott nekem 500g tryp-et HK-ból tisztességes áron, szemben fél kulcs 3,4,5-tmoba vagy 2,5-dmba fél kulcs 3,4,5-tmoba vagy 2,5-dmba-val, hogy érdekes fenetilaminokat készítsek, de akkor szükséged van a nitrora is....
Gosh ez az egész nagyon hosszú,,,..,YET ADDICTIVE AS F.
Szó szerint megpróbálok leszokni a drogokról, és mégis a kémia segít nekem ebben, ami egy kicsit ellenkező értelmű!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nagyra értékelem, hogy ezek a szivattyúk hangosak lehetnek, mint a fasz! Én is egy lakásban élek! Talán az aspirátor a legjobb megoldás. Készítenek esetleg gumikonvertereket vagy valami olyasmit, ami egy mosogató típusú csap köré tekeredik, szemben azzal, ami olyan volt, mint ami a kémia laborban volt az iskolában... tudod, azok, amelyek úgy néznek ki, mint az üvegeszközökön lévő bármely gáz- vagy vízbevezető beömlője?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Feltételezem, hogy egy erősebb vízszivattyú = nagyobb nyomás is, ha jegelem a vizet? Mindig találhatok egy nagyobb kádat is, ami több vizet és kevesebb hőt jelent.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A fenébe, miért vettem ilyen korán egy hidegcsapdát?! Haha Azt hiszem, hogy a nem olajos szivattyúmmal egyszerre 20 percig használhatom! Haha jk
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó, és tisztázna nekem valamit, mert egy kicsit összezavarodtam a negatív nyomásmérőkkel kapcsolatban.
Megnéztem a pootube videót, és azt mondta, hogy egy alacsonyabb szám = nagyobb vákuum, de IME egy magasabb szám (mert negatív) = nagyobb vákuum))))
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Fuck....im realising im going to need more DCE and my italian provider closed down (even though im in the UK)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A francba, igen, ezt akartam kérdezni. Honnan tudod, hogy mekkora nyomást gyakorolsz a szívófejre?
 
Top