Leendő szintézisútvonal a [ LSD ] előállításához - megvalósítható?

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Tárgyaljuk meg az L S D egy lehetséges szintézisútját



Kedves tervezési alkimisták, akik a tudás hajszolását gyakorolják,
HfV80QGz3W



Szinte lázas lelkesedéssel írok ma nektek, hogy megosszam veletek egy ötletet, amely hetek óta megszállottan erjedt a fejemben. Azt hiszem, megpillantottam egy lehetséges szintézist a sokat emlegetett lizergsav-dietilamid molekula előállítására.


Sürgetnek, hogy ezt az elméletet az olyan éles és kíváncsi elmék vizsgálatának vessem alá, mint az Önöké, ki más, mint Önök, aki képes lenne beszélgetni erről az olyan izgalmas témáról? Csak a hasonlóan gondolkodó elmék közötti őszinte eszmecsere és derűs vita csiszolhatja az elképzeléseket, és hozhatja őket egyre közelebb az igazsághoz. Remélem, hogy egyenrangú felekként tudunk párbeszédet folytatni, ahol az őszinte kíváncsiság és a nézőpontváltásra való hajlandóság érvényesül.


Tudom, hogy sokan közületek álmatlan órákat szentelnek olyan gondolatoknak, mint amilyeneket most szeretnék kifejteni. Ezért vagyok olyan biztos abban, hogy képesek lesztek igazságosan megítélni és értékes megfigyeléseitekkel pontosítani. Könyörgöm, segítsetek nekem finomítani ezt az intuíciót, amely magával ragadott. Bízom benne, hogy ez a beszélgetés lehetővé teszi mindannyiunk számára, hogy előrehaladjunk az intellektuális kíváncsiságunkat izgató összetett témák megértésében, és hogy kielégítsük műveltségünk szellemét.

Szívélyes üdvözletemet küldöm Önnek, és várom, hogy egy olyan beszélgetést kezdeményezzünk Önnel, amely legalább annyira izgalmas, mint amennyire építő jellegű. A kutatás közös kitartást igényel. A következőkben megnézzük a reakciómechanizmust, amelyet az önök által tollal és papírral kifejlesztett

DgRb7meqh8.jpg

melléklet megtekintéseItt a lizergsav-acetát-észter képződését írjuk le. Mint látjuk, egy acetilezési típusú észteresedési reakcióban vagyunk, amiben érdekes módon ebben a reakcióban nincsenek alkoholok. Ezt a javaslatot nem én vettem elő a zsebemből, ezt az ötletet egy szerves kémia doktora tervezte és kommentálta hangosan. "Miután tisztáztuk ezt a mélységet, ami eléggé kérdőjeles, folytassuk." A következőkben a nukleofil szubsztitúció reakciómechanizmusának portréját látjuk. A lizergsav-acetát-észter és a dietilamin reakciója LSD képződéséhez View attachment

AyTOmtocFDl.jpg melléklet megtekintése

Konkrétan egy bimolekuláris nukleofil szubsztitúcióról (SN2) van szó, amely a következő lépéseket követi:

1. A dietilamin nukleofilként viselkedik, és egy elektronpárt adományoz, hogy kovalens kötést alakítson ki az acetátcsoport sp3 szénatomjával.

2. Ez az acetátcsoport C-O-kötésének egyidejű felhasadását okozza.

3. Az acetátcsoport C-O-kötésének felhasadását okozza. Az acetát kilépő csoport oxigénje az elektronpárral együtt távozik, acetátiont képezve.

4. Eközben a szén egy új C-N kötéssel a dietilamino nukleofilhez kötve marad.

5. A mechanizmus összehangolt, azaz egyetlen lépésben és karbokationos köztitermékek képződése nélkül megy végbe.

Tehát kifejezetten bimolekuláris nukleofil szubsztitúcióról (SN2) van szó, ahol a dietilamin nukleofilként az észter sp3 szénjének acetát kilépő csoportját helyettesíti, végül az LSD molekula képződik.

Várom a hozzászólásokat. Ezt jókedvűen teszem, és várom, hogy minél több emberrel beszélgethessek a lenyűgöző szerves kémiáról.

Vettem a fáradságot, hogy elkészítsem a dietilamin szintézisét és egy másikat is, ahol a lizergsav kivonását spekulálom. Várjuk a következő hozzászólást
.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nem akarok udvariatlanul vagy elkedvetlenítően hangzani, de a második csatolmányodon és a szövegben is egyértelmű, hogy lizerg-ecetsav-anhidridre gondolsz, de semmiképpen sem észterre. Ez annyira más molekula a reakcióképességben, hogy még soha nem hallottam senkit, aki ilyen kidolgozott tudományról komolyan beszélt volna (hát emlékszem, hogy az alapszakos szakdolgozatomra való tanulás közben csináltam ilyen hibát). Jobb, ha ezt szerkeszted a kedvedért, nem hiszem, hogy bárki, aki ezt a kettőt elrontja, "komolyan vehető" haladónak hangozzon, mechanisztikus részletekkel, minden előzetes gyakorlati kísérlet nélkül (nem mintha működne az én őszinte véleményem szerint). Most nem vagyok szakértő, de bármennyire is próbálok nem illetlen lenni, egyszerűen nem hagyhatom ezt így, ahogy van. Szakértők talán hagynak egy kicsit savanyúbb kommentet. Bár a mechanizmus helyesnek tűnik, kétlem, hogy valóban alkalmazható lenne, és fogalmam sincs az anhidrid vagy úgymond "észter" szintézis módszeréről.
 

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Hello HerrHaber, elolvastam a megjegyzését, és nagyra értékelem, hogy időt szánt a bejegyzés áttekintésére és elemzésére. Mélyebben tanulmányoztam néhány szintézisútvonalat, és rájöttem, hogy milyen kihívást jelenthet a lizergsav kivonása, akár a reggeli dicsőség magjából, akár az anyarozsból, vagy akár a Stipa robustából történő LSA-nyerés, mivel ez egy nagyon fáradságos folyamat.

Ha már megvan a lizergsav, viszonylag egyszerűnek tűnik dietilamin hozzáadása az LSD előállításához. Javaslatomat megvitattam kémiai orvosokkal, akik biztosították, hogy működhet. Javasoltam egy LSD-szintézist a lizergsavból kiindulva, ahol először PCl3, PCl5 vagy SOCl2 felhasználásával az acil-kloridot képezzük, majd dietilamint adunk hozzá az LSD képződéséhez. Az általam megkérdezettek szerint ez a szintézis helyesnek tűnik, de figyelmeztettek, hogy nehéz beszerezni az acil-klorid képződéséhez szükséges prekurzorokat, különösen a tionil-kloridot, amelyet Latin-Amerikában nehéz beszerezni, és toxicitása miatt kockázatos is.

Válaszul azt javasoltam, hogy önállóan szintetizáljam, ami némi nevetést és figyelmeztetést váltott ki a veszélyekre vonatkozóan. Ez arra késztetett, hogy a jelen bejegyzésben megosztott szintézist javasoljam, figyelembe véve a könnyebben hozzáférhető és költséghatékonyabb reagenseket. Amikor megmutattam ezt az új útvonalat, pozitív visszajelzéseket kaptam, és azt mondták, hogy sokkal érdekesebb és jövedelmezőbb lehetőség lehet, ha folytatják.

Ez azonban továbbra is egy potenciális szintézisútvonal marad, amely a tiszta lizergsav beszerzésének kihívásától függ, ami a kutatásom alapján valódi akadályt jelent.

Köszönöm a figyelmüket, és várom, hogy folytassuk ezt az érdekes vitát a fórumon!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
A tionil-klorid valójában nem kéznél van számunkra az EU-ban Lengyelországból... de meg kell találnia a megfelelő személyt a maszkoláshoz és a tengerentúlra való sikeres küldéshez egy jól védett ampullában, valójában a POCl3 az, amit ideális esetben szeretne, de az acil-kloridok az ósdi módszer összetevői, és kétlem, hogy a célja a kísérleti régészet. Csak olvass a PyBOP módszerről, néhány zseni alkalmazta az SPPS tudományos vívmányait az LSD-re, és minden munka keveréssel történik, mint 5 perc és fél óra melegítés nélkül, mindez egy nap alatt elvégezhető, amit nagy hozamnak nevezhetek... ez az, amit én is szeretnék csinálni, végül is az első acid trip miatt lettem vegyész. Egészségünkre!
 
Top