Piridin

xoxorthadox

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Piridin Erősen gyúlékony, gyengén lúgos, vízzel keverhető folyadék, jellegzetes, kellemetlen, halszagú szaggal. Többnyire egyszerűen előállítható, mint azok számára, akik nem férnek hozzá könnyen ilyen prekurzorokhoz. Ez egy rövid ismertető a piridin előállításáról.
Niacin+rézkromit= (niacin dekarboxalálása) = piridin. Jelenleg gyűjtöm össze, ami a rézkromit előállításához szükséges. de elő kell állítanom az alumínium-dikromitot és bázisból alumínium-kromitot kell előállítanom, aztán elkezdhetem a rézkromit előállítását. Én post több, ha van egy frissítés a haladás bármilyen kérdés vagy javaslat, vagy akár ötletek megszerzése piridin kérjük, hagyjon egy megjegyzést. Ahol én vagyok, ott a piridin egy II-es listán szereplő, szabályozott és megfigyelt vegyszer...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Csodálatos. Mit fognak legközelebb beütemezni :). Hamarosan piridint fogok készíteni a talidomid előállításának részeként (ami egy kevéssé ismert szabadidős drog, inkább terratogén hatásairól ismert). Van hozzáférésem kálium-dikromáthoz, de ugyanúgy használhatnád a sokkal könnyebben hozzáférhető rézkarbonátot is. Ahogy NileRed tette:
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tehát vegyes eredménnyel végeztem el a piridinszintézist. A reagensek hozzáférhetősége miatt a niacin destruktív dekarboxilálását választottam hővel, rézkloriddal mint katalizátorral. Nyilvánvalóan a rézkromit használata jobb hozamot eredményez, de ahelyett, hogy hetekig babráltam volna a tökéletes katalizátorral, inkább a könnyű, olcsó és hozzáférhető módon csináltam.

Minden simán ment, de határozottan túlmelegítettem a reakciótömeget, és türelmetlenségem miatt rengeteg terméket vesztettem. A desztillálóberendezésen túlcsordult a gőz, és a nagy része kondenzáció nélkül távozott (lásd a képet). Úgyhogy a fűtésnél nagyobb odafigyeléssel fogom újra csinálni.

Szép kis hozamot gyűjtöttem nyers, tisztátalan, sárga piridin formájában azonban, amit aztán egy pókba desztilláltam, az első sárga részt a desztillált folyadékban lévő illékonyabb szennyeződésekből eldobtam, a maradékot pedig frissen szárított magnézium-szulfáttal kezeltem. Szép, tiszta, vízmentes piridin volt az eredmény. A hozam ugyanolyan borzalmas volt, mint a szaga, de a következő próbafolyamathoz elég volt.
 

Attachments

  • T9nxr45yHm.JPG
    T9nxr45yHm.JPG
    3 MB · Views: 785
  • OqS8BmpXiG.JPG
    OqS8BmpXiG.JPG
    2.2 MB · Views: 744
Top