Pyrovalerones farmakológia. Miért okoz pszichózist?

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Üdvözlöm, tudományos szempontból rendkívül érdekel a pirovaleronok témája. Miért különböznek a fürdősó-használók annyira a többi stimulálószer-használótól? A metamfetamin például egészen jól használható harci stimulánsnak, sportdoppingnak (magamon teszteltem), és egészen jól lehet produktív szellemi tevékenységet folytatni a használata közben. De még soha nem találkoztam vagy hallottam olyan a-pvp használóról, aki bármi mást csinált volna, mint kényszeres újradózist és rovarok keresését a bőrük alatt. Ez persze a metamfetaminfüggőkre is vonatkozik, de kifejezetten a függőkre, nem csak az alkalmi vagy ésszerű használókra. Tanulmányoztam ezeknek az anyagoknak a farmakológiai hatását, és megállapítottam, hogy különösen szelektívek, akárcsak az NDRI-k, feltételezhető, hogy a pszichózist a túlzott dopamin stimuláció okozza, a szerotonin lágyító hatása nélkül (mint például ugyanaz a met vagy a kokain esetében). De van például ugyanilyen metilfenidát, azonos hatáselvvel, de a Ritalin használóknak sincsenek hasonló tünetei. Mi lehet a probléma szerinted?
 
Top