Kérdés az 1-fenil-2-nitropropén szintéziséhez használt aminokkal kapcsolatban?

tucosalamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Az alább felsorolt vegyszerek előállításának módjait kerestem. látom, hogy különböző aminokat lehet használni, de talán először is: van-e összefüggés a különböző aminok és a hozamok között? és lehetséges-e bármilyen más primer aminnal helyettesíteni, amely nem szerepel ebben a szálban?

és a második kérdés: tudja-e valaki, hogyan kell bármelyiket előállítani? vagy még jobb esetben csinált-e már valaki ilyet?

ha jól értem : ciklohexilamin - a fő útvonal az anilin teljes hidrogénezése valamilyen kobalt- vagy nikkel alapú katalizátorral. hogyan lehetne ezt megcsinálni?

ha jól értem : N-butilamin - Ammónia és alkoholok reakciójával állítják elő alumínium-oxidon. Hogyan működik ez?

Van egy elkeserítő számú oldal, amely "elmagyarázza" a szintézist, de nem igazán magyarázza meg a szart. felsorolja a reagenseket, és néhány mutatja a reakció séma számításait. így végső megoldásként végigmentem különböző fórumokon, és még egy e-mailt is küldtem a régi kollégiumi kémia tanáromnak, hogy megkérdezzem. és eddig senki sem tudja? remélve, hogy valaki itt tudja a választ? előre is köszönöm.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nem tudok beszélni a szintézis aminok, de a fő hajtóereje hozam, ha megfelelő katalizátor van jelen,egy primer amin, hogy tudod 100% catalyzez a reakció(a 2 általad felsorolt) a víz eltávolítása.
Egyszerűen fogalmazva, a reakció reverzibilis, és minél több vizet veszünk ki a rendszerből, annál inkább a sztirol előállítása felé toljuk a reakciót.A reakció során keletkező víz kivonása nélkül a maximális elméleti hozam 50%.
Amennyire én tudom, legalábbis. ha valamelyik nagymenő másképp tudja, kérem, szóljon bele.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Miért érdemes ezeket az aminokat szintetizálni?

Könnyen hozzáférhetőek, könnyebb kész katalizátorokat vásárolni a Henry-reakcióhoz.

Ha a ciklohexil-amin vagy butilamin esetében nehézségek merülnek fel, akkor vízmentes ammónium-acetátot lehet használni.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
Semmi sem könnyen hozzáférhető! Körülbelül ezeken a részeken ! Govt annyira tele van félelemmel. Tehát most úgy döntök, hogy vagy, (vízmentes ammónium-acetát vagy híg vizes metilamin.)
Mit javasolsz?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kérjük, olvassa el az erről szóló szintézis témát és a megjegyzés rovatot. A kérdéseit már feltették és megválaszolták.
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
1. Butilamin
2. Ciklohexamin
3. Metil-amin
4. (Vízmentes) ammónium-acetát.
5. Nincs
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
5. Nem hiszem, a metilamin elég gyenge Lewis-bázis. Ez csak egy elméleti feltételezés.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Helló, nem tudom pontosan megmondani, de szerintem igen.
Igen, de készüljön fel az alacsony hozamra
Ahogy @HIGGS BOSSON mondta, érdemes megvenni őket. Ezt a szintézis kereskedelmi életképessége indokolja. Nitrovegyületből amint fogsz készíteni egy másik nitrovegyület redukciójához %) Más aminszintézisek több reakciót vesznek igénybe, és sok időt és reagenseket vesznek igénybe. Például n-butil-amin szintézis.

0FlcyKesxm


Továbbá, szükséged van egy magasnyomású készülékre is.

Milyen magyarázatot keres? Van világosan megírt útmutató a reagensek, berendezések és manipulációk listájával. Sőt, vannak szintézis videók is! Láttál már olyan weboldalakat, amelyeken P2NP videószintézisek vannak? Biztos vagyok benne - nem. Tényleg nem értem a csalódottságodat és azt, hogy mit keresel. Arra van szükséged, hogy valaki szintetizáljon helyetted, és te csak azt mondod, hogy "köszönöm"?

 
Top