KÉRDÉS a 4mmc és a 3cmc szintéziséről

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Üdvözlöm! Felfedeztem ezt a csodálatos fórumot körülbelül 2 hónappal ezelőtt, és ez annyira tele van nagyszerű és hasznos információkkal.. sajnálom, hogy nem tanultam kémiát a középiskolában legalább....
Megnéztem az összes itt közzétett videót.

Szeretnék közepes méretben termelni.

Szeretnék 4mmc és 3cmc-t készíteni. Úgy tudom az eljárás ugyanaz az egyetlen különbség a prekurzor, amivel kezdünk?
A 4mmc esetében a 2-brom-4-metilpropiophenon, más néven 2b4mp? és a 3cmc esetében a 2b4mp?
2-Bromo-3'-klórpropiofenon, más néven 2b3c.
Vettem néhány laboratóriumi felszerelést.
Van egy fej fölötti keverő, 3000ml-es főzőpohár és egy szeparációs tölcsér, de tudok venni valami mást, ha szükséges.



A legegyszerűbb módszer az én noob szemszögemből ez:

Ez a módszer könnyen elkészíthetőnek tűnik, de ez a módszer a
4'-metilpropiophenon és ha veszek
2-bromo-4-metilpropiofenont a fórumról, akkor csak a videót kell követnem a 3:23-tól. ugye?

3:23 után jön a "A 4-metil-propiofenon brómozása benzolban 2-brom-4-metil-propiofenont ad".
Benzolt nem találok, de úgy tudom a toluol is jó.
tehát ahhoz, hogy utánozni tudjam a videót, toluolnal kell kezdenem és hozzáadni a 2-brom-4-metilpropiofenont ? majd folytatni, mint a videóban?

Továbbá... Nem találok HCI sósavat, de találtam HBr hidrobrómsavat.
Tehát használhatok toluol helyett benzolt és HBr-t HCI helyett?
.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Helló, helyes
Nem, olvassa el figyelmesen

Nem szabad utánozni a videót. Meg kell értenie, hogy mit csinálnak és folyamatok vannak ott. Ez egy kis időt vesz igénybe, de nem lehet mindent megtanulni a kezdőknek. Erősen ajánlom, hogy minden manipulációba és lépésbe süllyessze a fogát, elemezze az összes kérdést, mielőtt elkezdené a kis léptékű szintézist.
Olvassa el és nézze meg ezt a témát is. Ha nem értesz valamit, guglizz rá, vagy nézd meg a Lab FAQ részt. Ott van minden, amit a sikeres szintézishez tudni kell.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Láttam ezt az útmutatót, de a nagyszabású
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Micsoda probléma, hogy arányosan lekicsinyítsük?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Ez általában x10, így azt hiszem, hogy -10
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
igen, kis léptékkel szeretnék kezdeni, és néhány sikeres tétel után fel tudok méretezni.. de mivel nem rendelkezem kémiai alapokkal a tudásomról, szeretném kipróbálni a készítést, és a gyakorlatban fogok tanulni, remélem :)).
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Rázza és süsse dcm mint egy próbát id mondjuk kis léptékben

@Netflix egy jó írás
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Igen, a benzol helyett használhatsz toluolt, használhatsz xilolokat. a hidrobrómsav egy meghatározott terméket ad, ez kissé különbözik a hidrokloridtól.
Fontos, hogy jó időt válasszunk az amináláshoz és jó hőmérsékletet, kb. 2 óra 30 percet és kb. 60 fokot (közvetlenül nem lehet melegíteni a reakciót, nagyon célszerű vízfürdőn keresztül melegíteni).
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Azt mondták, hogy a metilamin szállítása betiltották Kínában... és hogy használnom kell
Methylamine hcl

Ezeket az utasításokat itt találtam a bbgate-en.
Ez így van?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nem tetszik az ötlet, hogy metilaminmentes bázist próbáljunk gyűjteni egy kis mennyiségű forró vízben, mivel a keverék nátrium-kloridot tartalmaz, amely kiszorítja a metilamin gázt. Jobb, ha a gázt külön tiszta vízben vagy szerves oldószerben gyűjtjük össze.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Nátrium-hidroxidra van szükség, ha metilamin hcl-t használ. A megfelelő mennyiség körülbelül 1 kg NaOH 1 kg BK4-hez (kis felesleggel).
 
Top