Kérdések RE: N-metilalanin szintézis

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
A kérdésem rövid változata a következő: hogyan tudom elválasztani az n-metilalanint egy olyan oldatból, amely mononátrium-foszfátot is tartalmaz?

És most a részletes változat: miután követtem Fester bácsi eljárását (a Secrets of Methamphetamine Manufacture című könyvben) az n-metilalanin szintéziséhez, gondjaim vannak a termék elkülönítésével. Az általa forrásként használt tanulmányt megtalálod, ha rákeresel a "Primary and secondary amines and amino acids by aqueous formaldehyde and cink" (Elsődleges és másodlagos aminok és aminosavak reduktív metilálása vizes formaldehiddel és cinkkel) című cikkre.

Alapvetően egy mononátrium-foszfát pufferoldatot (200ml H2O + 9,5g NaOH + 16ml H3P04) keverünk össze, amelyhez 0,1mol alanint, 0,15mol formaldehidet és 0,2mol porított cinket adunk, majd 45 perc keverés után a cinket leszűrjük és a pH-t NaHCO3-mal 7-re állítjuk. Ezután az n-metilalaninnak kb. 10 g fehér, tűszerű kristályként kell kicsapódnia. Elég egyszerű, igaz?

Most itt a probléma - 10g kristályok helyett ~18g fehér és átlátszó, pelyhes kristályokat kapok, amelyek 40c körül kezdenek el olvadni! Számításaim szerint a maximálisan lehetséges hozamnak 11g n-metilalanin körül kellene lennie, és így nyilvánvalóan valami más is kicsapódik. Hetekig tartó ismételt próbálkozások és az eredeti papírhoz való visszatérés után azt hiszem, végre rájöttem, mi történik - bár Fester bácsi azt mondja, hogy NaHCO3-mal állítsuk be a pH-t 7-re, azt hiszem, hogy a szódabikarbóna hozzáadása a mononátrium-foszfátot dinátrium-foszfáttá alakítja, ami sokkal kevésbé oldódik. Ezenkívül a dinátrium-foszfát több hidrátot képez, amelyek mindegyike 36c és 50c között olvad, ami megmagyarázza mind az alacsony olvadáspontot (az N-MeAla-nak ~200c-nál kellene olvadnia), mind a termék extra súlyát.

Ha ez a helyzet, akkor a probléma az, hogy hogyan állítsuk be a végső oldat pH-ját anélkül, hogy a nem túl jól oldódó dinátrium-foszfát képződne. Miután alaposan átnéztem az eredeti dolgozatot, észrevettem, hogy utána "ammóniát adtak az oldathoz", ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálom ammóniával beállítani a pH-t, de semmi sem csapódott ki, és lehetséges, hogy csak azért adtak ammóniát, hogy megsemmisítsék a maradék formaldehidet.

Tehát van valakinek ötlete arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet (A) szétválasztani a dinátrium-foszfát és az n-metilalanin porított keverékét, vagy (B) beállítani a mononátrium-foszfát puffer pH-ját 7-re anélkül, hogy bármit is átalakítanék a dinátrium-foszfátból? Bármilyen segítséget nagyra értékelnék :)
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Vagy ha senkinek sincs ötlete arra vonatkozóan, hogyan lehet az eljárásom termékét megszerezni, őszintén szólva szuper hasznos lenne, ha bárkinek lenne jó információja az n-metilalaninról, mert úgy tűnik, hogy ez egy olyan hiánypótló aminosav, hogy nagyon kevés információ van róla az interwebs-en. Különösen az oldhatósági információk lennének hasznosak - minden, amit a nyilvánosan elérhető kutatások elolvasása után össze tudtam szedni, az az, hogy legalábbis valamennyire oldódik vízben, és valószínűleg enyhén oldódik alkoholokban. De igen, ez az első alkalom, hogy olyan vegyszert próbálok szintetizálni, amiről szinte semmit sem tudok, és ez elég frusztráló.
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Gyerünk, hol vannak a kockák? Frissítés: megpróbáltam káliumpuffer-rendszert használni a nagyobb oldhatósága miatt, de eddig semmi nem csapódott ki :/
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
A SWIM megérti a fájdalmát... nézze, ez az egyetlen megoldás, amit felajánlhat, hagyja ki a metilálást.


A formaldehid mellett a formaldehid is lehet valami trükkös cucc. Tudod, hacsak nem kényelmes felvágni a csuklódat, úszni menni és várni, hogy nem hívja fel magára a cápák figyelmét.

Gondoltál már arra, hogy metilálod az amfetamint helyette, most már igen.
 
Top