Oldószerek újrafelhasználása.....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oké, szóval nincs forgó elpárologtatóm - szeretnék egyet, és talán egy nap, de sikerrel jártam a 0 kémia ismeretétől kezdve, hogy most már létrehoztam néhány vegyületet...

Oké, szóval vettem egy rakás triptamint - valószínűleg túl sokat, de hé-hó! Igazából nah, sosem lehet túl sok!

Mindaddig, amíg a megfelelő aldehideket és ketonokat tudod váltogatni.

Aaaaaanyway, látva, hogy a tényleges reakciómechanizmus pontosan ugyanaz az egész táblán (eddig), a végén egy rakás szarnyi nagyon bázikus metanolt kapok.

Most vettem még 5 litert nagyon olcsón, azonban nem jó az ökoszisztémának, ha csak kidobom, vagy bármi más. Nem tudom rávenni magam, hogy ezt tegyem, ez elég gonosz.

Szóval a kérdésem az, hogy kell-e savval semlegesítenem, mielőtt a metanolt lepárolnám a vízből?
Ha bármi olyan, mint az etanol, akkor ezt néhányszor meg kell tennem, de mégis, mi a legjobb módja annak, hogy kezeljem az alaptermészetét atm?

Egészségedre
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Feltételezem, hogy a metanolt desztillálhatja, és hátrahagyhatja azt, ami alapanyaggá teszi, amíg a forráspontok elég messze vannak egymástól.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oké, király. Ez csak metanol és KOH oldat, így igen, ez érthető - csak arra gondoltam, hogy ez hozna át bármilyen vizet, mint az etanol, amikor a vízből desztillálod ki...
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Úgy gondolom, hogy igen. Nehéz a vizet 100%-ban eltávolítani pusztán desztillációval. Más módszert kell alkalmaznia a víz fennmaradó százalékának eltávolítására, ha vízmentesre van szüksége.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Válaszom kiegészítéseként a desztilláció után egy molekulaszűrő segítségével eltávolíthatja a vizet az oldatból.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Csak szárazon desztillálni és újra desztillálni, én mindig így csinálom az oldószereimmel.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Igen, ennek van értelme, és összhangban van azzal, amire én is gondoltam..... Hozzáadtam sili színváltó golyókat utána és most lila😖 így újra kell majd disztribúciózni és hozzáadni egy rakás szar MgSO4-ot! Gah zöldnek lenni olyan p.I.t.a. olcsón! Most rendeltem 5l vízmentes metanolt és csak 200ml-t f'ing körül, haha olyan hülye...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yeh. Egyetértek ezzel a - feltéve, hogy van biztonságos hely a tároláshoz, természetesen!
Már alig várom, hogy az 5 liter metanol felbukkanjon!!!
Azt hiszem, amikor ezúttal kifogyok a DCM-ből, rendelni fogok egy 5L-t is - csak bosszantó, hogy milyen nehéz a DCM ehhez képest!
Végül is szeretnék kapni egy rotovapot, de azt hiszem, először várok, hogy beköltözzek egy házba....
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
tbh rotovap haszontalan és pénzkidobás, hacsak ur egy rl nagy laboratórium 0 idő spar.e egyébként normál vákuum destilláció jobb imo
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Azt hiszem, így van, szeretem a rotációs elpárologtató automatizálását - továbbá, ez ugyanúgy alkalmas a dolgok RT-n való összeomlásához, mintha az oldószerek újrafelhasználására lenne.
Szeretem az automatizálást, amit biztosít - a forgólapátos szivattyúk is hangosak, és ezért úgy képzelem, hogy megvásárolnám az egyik membránszivattyút, amelyről a rotovapok vákuumot működtetnek, pusztán azért, mert van egy kis membránszivattyúm, amely sokkal csendesebb, mint a forgólapátos szivattyú - csak nem használható több mint fél órán keresztül, ami nyilvánvalóan nem hasznos a vákuumdesztillációhoz.
A baj az, hogy jelenleg a szomszédaimat kell figyelembe vennem. A falak itt vékonyak, és az emberek alattam és mellettem vannak, mivel egy lakásban élek a mo.

Hogy igazságos legyek, minél több molekulán dolgozom, lehet, hogy ez a helyzet, annál kevésbé akarok rotovapot - most n,n-DMT-vel dolgozom (főleg), és ez lehet egy bitch a kristályosításhoz, RT-nél csinálni csak nem fog megtörténni, és nem különösebben élvezem a fagyasztást, mivel fáj a kezed, de könnyen vizet is bevihetsz a termékbe. Véleményem szerint ez általában véve bosszantó,

Azt tervezem, hogy ma vagy holnap elvégzem az első Henry-reakciómat, így remélhetőleg látni fogom, hogy néhány dolog TELJESEN JÓL kristályosodik RT-n, amikor a megfelelő sztirolt készítem.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Tanuljon meg rotovap nélkül dolgozni. Nincs szükséged rá, ha egy lakásban dolgozol, ahol emberek vannak körülötte, feltételezem, hogy ha ilyen kockázatot vállalsz, akkor nem csinálsz közel sem olyan mennyiségeket, amelyek indokolnák egy ilyen költséget, vagy egyáltalán van értelme.

Tökéletesítsd a technikádat a rotovap nélkül, ha szükséged van rá, hogy megkönnyítsd az életed a kristályosítással, az egyszerű válasz az, hogy a tek szar, és először azt kell tökéletesítened, a rotovapot akkor használd, ha már elsajátítottad a vákuumdesztillációt és minden mást, amikor nincs szabadidőd, mert kilogrammokat termelsz, és biztos vagy benne, hogy a rotovapot úgy tudod működtetni, hogy közben a szintézis egy másik lépését is csinálod egyszerre, hogy csökkentsd a munkaterhelést.

Nem használok újra oldószereket. Tökéletesítem a módszert, amivel dolgozom, majd minden anyagomat tiszta, laboratóriumi minőségű oldószerekben dolgozom fel, ha végeztem a szintézissel, kitakarítom és megszabadulok a hulladéktól.., Ha például 10-20 liter IPA-t újra kellene desztillálnom és szárítanom, akkor igen, akkor azt hiszem, hogy rotovapot használnék, de nekem személy szerint több költség-érzéke van annak, hogy megveszem a reagenseket és egy jó minőségű terméket állítok elő, ami sok pénzt ér, minthogy itt üljek a helyemen és ne csináljak semmit, próbáljak megspórolni pár száz eurót, miközben azt a pár száz eurót arra is költhetném, hogy pár ezer euró értékű terméket állítsak elő. Nagyobb léptékben az idő pénz.
 
Top