Festékanyag eltávolítása a piros/kék adómentes gázolajból.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Hi a festékanyag eltávolítása az adómentes gázolajból a benzinár-emelkedések idején potenciálisan nagy pénzkereseti lehetőség lehet, ha ipari méretekben végzik.
A színezék eltávolítása egy nagyon egyszerű folyamat, amely vákuumszűrésen keresztül zajlik szilícium-dioxid vagy aktív szén felhasználásával.
Például így.
Most az lenne a kérdésem, hogy ez ipari szinten megvalósítható lenne-e?Hallottam már savak használatáról is, amelyekkel kémiailag fehérítik a dízelüzemanyagot.
És végül, és talán a legnagyobb probléma az, hogy a kormányok olyan jelölőanyagokat tesznek a gázolajba, amelyek aktiválódnak, ha valamilyen reagens kerül hozzá, és amelyeket a vámosok/adóhivatalok használnak.
Szóval ha valakinek van valami rálátása,ötlete arra,hogy hogyan nézne ki egy megvalósítható ipari méretű művelet,akkor itt lehet hozzászólni.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
A szemcsés aktív szén (BGAC), amely szénalapú, megfelelő adszorbens.
A tartrazin a Morgan Chemical Company által gyártott kocka; További felhasználható reagensek a foszforsav (H3PO4) és a híg sósav (HCL) és a nátrium-hidroxid (NaOH). Ezért a fenti oldatok hozzáadása a dízelből származó vörös színezék színtelenítését okozná.
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Köszönöm az inputot. nagyon értékes. a fenti oldatokkal történő színtelenítés után a tüzelőanyag és az oldat rétegei elválnak egymástól, vagy valamilyen oldószerrel ki kell őket vonni?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Vákuummal kell szűrni pamut- vagy papírszűrőn keresztül. Próbálja meg és mondja meg itt, hogy mi a legjobb.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
egy barátom egy finomítóban dolgozik, és azt mondta nekem, hogy egy új festéket (SUDAN) adnak az üzemanyaghoz, és nehéz megszabadulni a színtől. van ilyen üzemanyagom, megpróbálhatom elszínezni, csak mondd meg, hogyan.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Igen hallottam. vannak markerek az üzemanyagban is, amelyek reagálnak a csepp reagenssel még akkor is, ha elszíneződnek. ha a barátod tudna minél több információt adni, az fantasztikus lenne.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Lesz-e nyereség a nagyüzemi dízel tisztításból?:unsure:
Úgy értem, az adómentes dízel körülbelül 0,5 dollárral olcsóbb, mint a normál üzemanyag, megéri?
És a bírságok magasak ezért a bűncselekményért. Én úgy hallottam, hogy 1000 dollár egy üzemanyagtartályonként.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Ez egy nagyon jó érv. Ez csak nagy léptékű, napi 20 000-50 000 gallonos értékesítés esetén éri meg. És ez észrevehető lesz, mivel a festék eltávolításához ezt a dízelüzemanyagot szállítani és feldolgozni kellene, amihez gyárszerű beállításokra lenne szükség ilyen méretben.

Imo nem igazán éri meg.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Egyszer egy bölcs ember azt mondta.........cat alom
 
Top