A 4MMC orosz nyelvű szintézise

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Szia. Egyszer találtam egy szintézist valahol egy orosz fórumon, ahol 100g bk4-et 500ml benzolban/toluolban oldottak fel. Ezt követően 100g NaOH-t adtak 500ml vízhez és a két folyadékot egyesítették eggyé. A következő lépésben 200ml 40%-os metilamint adtak hozzá vízben, majd az egészet 2 órán át forralták.

Mi volt a célja annak, hogy a NaOH-hoz további vizet adjunk? A 2h után a rétegeket elválasztottuk és azonnal savasítottuk a szerves réteg mosása nélkül, tehát úgy tudom, hogy a plusz víz és NaOH az olajréteg beoltására szolgált, igen?

Ez egy nagyon fontos kérdést vet fel számomra, amire szeretnék választ kapni.

Lehet ezt másképp is csinálni? Pl. 500ml toluolhoz adok 100g BK4-et, majd egymás után 200ml M40-et és az egészet 2h-ig kevergetéssel melegítem.

A 2h után, miután az egészet átöntöttem egy nagyobb edénybe, csak hozzáadok 100g NaOH-t 500ml vízben, hogy kiöblítsem az előző fázisból az összes oldatot, az egész úgy fog kijönni, mint az eredeti receptben?

A NaOH oldatot vízben csak a toluolos réteghez adjuk, vagy az 1. lépésből származó kétfázisú keverékhez is?

Nem tekintek rájuk tekintélyként nem kevésbé voltam kíváncsi a módszer egyszerűségére és elvére.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
oroszországban több mefedront főznek, mint bárhol máshol a világon, sokat tudnak a mefedronról.
nem kell a lúgoldatot az elején hozzáadni.
Csináld így:
Végy 500 ml benzolt, oldj fel benne 100 g bq-4-et. adj hozzá 200 ml metilamin 40%-ot. a reakciónak 50-60 fokos hőmérsékleten kell lezajlania 4 órán keresztül.
utána hideg desztillált vízzel 1:1 arányban öblítsük le. 1 literenként 50 g szódabikarbónát oldhatunk vízben.
többször átmossuk, hogy csökkentsük a metilamin szagát. ezután óvatosan savanyítsuk semleges környezetbe.
kifacsarjuk, jéghideg acetonnal öblítsük le és szárítsuk meg.
A mefedron készen áll!
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
benzen a toxik csak idióta készült rajta ott használja ezt, mert más illigal és nem tudja használni dcm vagy nmp
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
az a személy, akinek a receptet írtam, kifejezetten a benzollal történő szintézisre kérdezett rá. használhat diklórmetánt, nmp. más oldószerekkel, más reakcióidővel és hőmérséklettel. Én mindig dhm-t használok.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Köszönjük válaszát. Csak azon gondolkodtam, hogy miért adnak még mindig 20%-os NaOH oldatot vízben a bk4, m40 és benzol keverékéhez, azonos térfogatú benzollal.

Te 50g NaOH-ról beszélsz 1L vízben, ők 200g-ot adnak 1L-re. Ez mit fog változtatni, vagy mit nyerek ezzel?

A NaOH oldattal öblítem csak a benzol réteget vagy az egész oldatot a rétegek szétválasztása előtt?
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Hideg vízzel mossam le az egészet vagy az elválasztott felső olajréteget?
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Csak a keletkező olajat mossa le.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Laboratóriumi apvp és mmc
Dcm/NMP / dsmo / etil-acetát a legjobb az elkészített mmc-hez
 

Attachments

  • NwBm9LZctv.jpeg
    NwBm9LZctv.jpeg
    399.4 KB · Views: 208
  • zPcMFsQ3yK.jpeg
    zPcMFsQ3yK.jpeg
    803.8 KB · Views: 193
  • 8ThVrdoHPu.jpeg
    8ThVrdoHPu.jpeg
    604.5 KB · Views: 189
  • xLUs3k1VRD.jpeg
    xLUs3k1VRD.jpeg
    532 KB · Views: 192
  • Ym30leC4vU.jpeg
    Ym30leC4vU.jpeg
    567.4 KB · Views: 205

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Azt tervezem, hogy DMF-et használok oldószerként a reakcióhoz, majd DCM-et extrakciós oldószerként víz hozzáadása után.
 
Top