Szóval vettem egy vákuumkamrát...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Sziasztok!
Vettem valamit, amit iv már egy ideje akartam/szükségem volt, hogy befejezzem a DMT-t tryptaminból történő feldolgozásomat - egy vákuumkamra / desszikkátor.
Hogy őszinte legyek, ez egy dupla whammy volt, mert jött egy szivattyúval és bármi mással, amire szüksége van a működéshez, de igen, érdekel a szivattyú.
Azt írja, hogy némi olajjal jön, de azon gondolkodom, hogy csak ásványi olajjal működik, vagy speciális "szivattyúolajat" kell vásárolnom?

Ez csak egy forgólapátos szivattyú, kétlem, hogy minden olyan erős lesz, mint ott vannak határozottan nagyobbak, így nem szuper biztos, hogy mennyire hasznos lenne a vákuumdesztillációhoz, de tényleg minden hőmérsékletcsökkenés hasznos lehet egy bizonyos szakaszban.

Nem szándékozom, hogy kap egy olyan 1/4 "csavaros csatlakozó kábeleket, hogy aztán csatlakoztathatom egy 3 út adapterhez, amelyen egy mm / hg manométer van, ahelyett, hogy bármi, amit azok az autós srácok szeretnek, vagy bármi, amit azok az AC srácok szeretnek....

Mindenesetre, iv csinálta ezt RXN kétszer most, és egyszerűen szükségem van egy vákuumszikkasztóra, hogy "viaszos - kaparható" anyaggá alakítsam...".

Ember, bárcsak PEA-val kezdtem volna. Ó, nos! Amitől érdekel a szerves kémia, attól leszel benne, gondolom.....
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Különleges olaj kell hozzá, ha rossz olajat teszel bele , akkor gyorsan elpusztul. Egyetlen lapátos forgószivattyú elég vákuumot tud húzni ahhoz, hogy fagyasztási hőmérsékleten vizet forraljon, a legnagyobb probléma az olaj . Minden levegő, amit vákuumozol, átmegy az olajon. A membránszivattyú sokkal jobb, mert nem vesz fel olajat. A forgólapát sok mindenre rendben van, mint a vákuumszűrés, a vákuumszűrés ECT. De a desztillálás vele fájdalmas.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Igen, valójában van egy kis membránszivattyú egyébként, de akartam egy szivattyút, hogy lehet hagyni a hosszú ideig, és annak a ténynek köszönhetően, hogy amikor megvettem a korábbi olaj kevésbé egy, azt mondták nekem, hogy csak igazán lehet hagyni a teljes vákuum, mint 30 percig, mielőtt túlmelegedés - nagyszerű a vákuum szűrés, de nem olyan nagy RXN és reméltem, hogy képes lesz használni ezt a szivattyút, hogy elsősorban.... hogy elsősorban....

Úgy tűnik, valamit rosszul csinálok egyébként! Ha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ez így van rendjén. Jött egy kis olaj - most már tudom, ez király.
hey csinálok valamit rosszul, vagy a vákuumkamrám / szivattyúm csak nem húz elég vákuumot, vagy feltételezzük, hogy egyszerre van benne egy szárítószer is? Mint a szilikagolyók, amik színt váltanak, vagy csak arra használnád, hogy kiszedd a vizet a dolgokból, amit én nem.
Dang it, csak meg kellett volna vennem egy tényleges laboratóriumhoz készült vákuumszikkasztót és egy szivattyút külön...
Megpróbálom megfordítani az olajat, amely a triptamin -> n,n-DMT szintézisből származó feldolgozásból maradt vissza, de eddig nem keményedett viaszos, kaparható anyaggá, de a főzőpohár szélén néhány kristályt kaptam.
Megpróbáljak ebből re-x-et készíteni? Vagy egyszerűen csak valamit rosszul csinálok, vagy hosszabb ideig kell ott vákuum alatt.

Amikor először tettem bele a kidolgozottságból nyert olajokat, akkor valóban elkezdtek buborékosodni, azonban csak nem akar megkeményedni és x'stalizálni nagyobb mértékben 🤔😖

Hát igen. Legalább ez Amazon és így vissza szuper könnyű haha!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Itt tartok, és ez kínzóan közel van!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
 

Attachments

  • Nfzquc97LK.jpeg
    Nfzquc97LK.jpeg
    4.4 MB · Views: 64

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Omg mi a fene történt!!! Haha én főleg a telefonomon keresztül érek hozzá ehhez az oldalhoz, és nem működik olyan jól!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
De hogy igazságos legyek, ez körülbelül annyira bosszantó, mint egy rakás olaj, amit nem tudsz kikristályosítani!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ohhhh shit oké, a feltételezés, hogy egy kis levegőt engedjen be és ki, és szimuláltan futtassa a szivattyút.
Így már több értelme van...
Oké, tehát egy vákuumkamrát használok, amelyet többek között arra terveztek, hogy a levegőt kivegyék az epoxigyantából, így feltételezem, hogy meg kell találnom az édes pontot a "ki" szeleppel, hogy a vákuumot ugyanolyan sebességgel tartsam, mint a levegő áramlása.
Kíváncsi leszek, hogy ez valóban működik-e. Rájöttem, hogy tévesen gondoltam a normál nedvszívó kamrákra, amelyeket jól hozzáadhatsz valami olyasmit, mint azok a szilikagolyók - ha volt víz abban, amit megpróbáltam eltávolítani, és nyilvánvalóan nincs, mivel az oldószert egy korábbi szakaszban szárítottam.
Vagy ez, vagy csak hagyja futni teljesen zárt állapotban... hosszabb ideig, mint én tettem.
A szintézis (ismét) nem határozza meg.
Gah ez annyira bosszantó!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Az aljába szárítószert teszel, például epsom-sót vagy kalcium-kloridot, majd amit szárítasz, húzz max vákuumot. Tegyen egy lámpát vagy más MILD hőforrást, például 50°C-ot. Ha a kamrában van petcock, akkor csak húzza a vákuumot, zárja el a petcockot és kapcsolja ki a szivattyút.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tényleg azonnal be kellene szereznie egy hidegvizes csapdát, vagy készítenie kellene egyet. Ez alapvetően egy bong, és beállítja, hogy jeges víz és kondenzált vízgőz érkezik a szivattyúhoz, és a víz feloldja néhány savak bázisok és káros vegyi anyagok, mint az ammónia. Ez a cucc megeszi a szivattyút. Én desztilláltam valamit, ami felesleges HCL volt és másnapra megfagyott és belül 100% rozsda volt. Ha tudod, hogy ammónia vagy metilamin gázt készítesz. Tehetsz egy kis HCL-t a csapdába és felfoghatod ezt a gázt hidroklorid sóként, vagy csak megmentheted a vizet az ammónia vagy metilamin sal vízben való felhasználásához.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ah igen, valójában van egy "hidegcsapdám", azon gondolkodtam, hogy ezt is használnom kellene!
Oké, most úgy tűnik, hogy kezdek eljutni valahová!
Lol Azt hiszem, ez alapvetően egy vízipipa... szép leírás!
Oké, hogy van WAY több értelme - valamiért csak feltételeztem, hogy a vákuum volt, hogy lényegében, hogy bármi maradt, hogy egy gáz, de nem gondoltam, hogy van valami ott, hogy működjön, mint egy szárítószer, hogy ténylegesen elnyeli a gáz.....
Oké, ma újra megpróbálom, és yer iv van két golyóscsap a tetején, amely egy vákuummérőhöz (manométerhez?) csatlakozik.

A normál epsom sót vízmentessé tudom tenni úgy, hogy egy serpenyőben vagy ilyesmiben megolvasztom és kihajtom belőle a vizet? Van vízmentes Mag-szulfátom, de nem nagy mennyiségben...
Feltételezem, hogy nem használhatok normál Epsom-sót, de lehet, hogy tévedek...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Persze. Sima epsom só szétterítve sütőlapokon, 350-400f-on 2 órán keresztül. 15 perc múlva törje szét az egészet, majd 30 perc múlva újra. 1 óra múlva ellenőrizze, hogy nem csomósodik-e. Ha ezt nem teszed meg, akkor olyan kurva kemény lesz, hogy még egy kalapáccsal sem lehet összetörni. Az epsom-sóval kapcsolatban az a jó, hogy a magnézium-szulfát tipikusan heptahidrát, vagyis minden molekulában 7 vízmolekula van.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mekkora vákuumot mutat a mérőműszer szerint a szivattyú? 28 "w.g. vagy -700torr vagy -0,9 barr, hacsak nincs valami baj vele.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh shit Nem tudtam, hogy ez valójában mit jelent, amikor az emberek ezt mondták korábban, vagy olvastam valamit, mintha valaki azt mondaná, hogy ez egy heptahidrát, és nem tudtam, hogy ennek milyen kopogtató hatásai vannak. Persze ki lehet számolni a 7-et és valami hidrogénnel kapcsolatos dolgot, de nem értettem a következményeket.
Most szórtam el néhányat a már vízmentes mag kén ott, és igen, ez IS csinál SOK több, de én kell hagyni a szivattyút, vagy én vagyok nyomásvesztés még mindkét szelepek zárva, ez azt jelenti, hogy van egy szivárgás a hely, a nyomásmérő és minden van csavarva?
Be kell vallanom, elgondolkodtam azon, hogy nem kellett volna-e még egy alátétet hozzáadni, ezt fogom tenni, mivel a menet nem ment egészen lefelé. Ah, nehéz megmagyarázni, de könnyű javítani.
Úgy értem, az üveg, amelynek a szélén már az x'stals van, úgy tűnik, hogy aktívabb, mint tegnap.
Én is megnéztem ma reggel, és az igazat megvallva, volt egy rész az olajban, ami épp csak elkezdett megdermedni...

Őszintén remélem, hogy ez a FINAL dolog, amit ki kellett dolgoznom, hogy befejezzem ezt a virágzó szintézist!!!! TUDOM, hogy több DMT lesz az olajban, mielőtt ez előtt, hogy újra-f'd-től.

Arra gondoltam - ha ez nem sikerül, lehet, hogy itt az ideje, hogy újra, re-x ez a kibaszott dolog haha

ah nos, tanulunk a bajból, igaz?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Igen -1bar, ez valójában most elég jól ott marad, hogy tisztességes legyen, és tegnap este is sokáig ott maradt (bár nem sokat csinált, mivel elfelejtettem a kiszáradás részét a, NAGYON sok, névvel implikált akció!!!).
Úgy néz ki, mintha most sokkal többet csinálna, hogy tisztességes legyen - először úgy tűnt, mintha a szivattyút folyamatosan működtetnem kellett volna, hogy buborékokat kapjak, de nem úgy néz ki, mintha nem.
Van értelme valakinek, hogy az, amelyikhez a végső re-x előtt egy kis kloroformot adtam a heptánhoz, kevésbé buborékosodik (talán egyáltalán nem), mint az, amelyikhez tiszta heptánt használtam a re-xhez?
Biztos nem kell hidegcsapdát felállítanom, csak azért, hogy ezt a szivattyút 5 percig MAX működtetni kelljen, hogy nyomás alá kerüljön? Le kell kapcsolnom és pár másodpercig lecsatlakoztatva futtatnom, hogy megszabaduljak a benne maradt maradék szénhidrogéntől?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Egy utolsó kérdés egyelőre... honnan tudom, hogy ki kell cserélnem a vízmentes mag-szulfátot, ha már nem vízmentes? Elkezd csomósodni, mint amikor oldószereket használok? Biztos, hogy nem fog csak elkezd mozogni a helyen iv rakott em?
Tehát valaki meg tudja magyarázni, hogy mit is távolítok el itt valójában? Eltávolítom a vizet a végső olajból, vagy eltávolítom a maradék heptánt? Vagy mindkettőt eltávolítom?

Ha nem ismeri a történetet, én re-x'd a végső olajat heptán felhasználásával a szintézis szerint, majd elpárologtatás helyett (mivel nem kaptam többé a tesztelés után a múltkor, amikor fagyasztva kicsapódott, majd elpárologtattam a heotánt - csak azért, hogy ellenőrizzem, hogy maradt-e DMT) és maradtak kristályok, de főleg egy olaj (ismét a szintézis szerint), és most egy vákuum desicattorban van.
Mint már említettem, elsősorban heptánt használtam, de úgy döntöttem, hogy kipróbálom a 9:1 heptán:kloroformot is, amely úgy tűnt, hogy csak a fagyasztóból való kijutáskor ad fel olajat.

Szóval mi van, ez eltávolítja a vízmolekulákat, amelyeket vagy kihagytam, amikor az oldószert ugyanezen vízmentes mag-szulfát felett szárítottam? Vagy akár azokat, amiket azóta esetleg felvett? Confused....🤔 biztos, hogy víznek kell lennie, ha a magszulfát felpörgette egy kicsit...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nem tudtam kitalálni, hogyan szerkeszthetem az előző hozzászólásomat, és hogyan alakíthatom át.

Oké, szóval a köpenyemet 50c-re állítottam/ a szondát a vákuumkamra és a köpeny közé tettem, és megszórtam némi vízmentes mag-szulfátot, majd vákuumot húztam.
Aztán megnéztem....it buborékolt többet mint tegnap biztos, de jól gondolom, hogy ha már nem látok buborékolást, akkor lehúzom a hőforrás tetejéről és kiengedem a vákuumot? Ja, azt is kipróbáltam, hogy adtam még magnézium-szulfátot a tartályba, majd húztam még egy vákuumot, hogy megbizonyosodjak róla, hogy nem azért van, mert az hidratálódott.
Kíváncsi leszek, hogy ettől lesz-e végül az a viaszos, kaparható anyag, aminek lennie kell.....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Top