Stanfordi börtönkísérletek és a zsarupszichológia

sickofit

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 28, 2023
Messages
9
Reaction score
21
Points
3
Minden akkreditált pszichológiaórán kétségtelenül szerepel valahol az óravázlatban a Stanfordi börtönkísérlet.


Hogy a kísérletnek mit kellene tanítania a diákoknak a mai osztálytermekben, az értelmezésre szorul.
Négy különböző pszichológiai bevezető órán vettem részt, és mindannyian beszéltek az események részleteiről és egyéb dolgokról. De következtetésekről nem.

Szóval, leírom a saját gondolataimat róla.

A rendőrök olyan helyzetben vannak, ahol hatalmat kapnak. Nem igazán szeretik, ha ezt a hatalmat elveszik tőlük, úgy vettem észre.
A közösség, amelyben élnek, megtapsolja őket, mert elvárják tőlük, hogy ők legyenek azok, akik megjelennek és kockára teszik az életüket.
Tehát, amikor mindenki azt kezdi mondani, hogy a drogok rosszak, és a drogosok gonoszak. Valamit tenni kell!
Aztán ott vannak azok a fényes lámpák a kocsijukon, amiket túl sokáig hagynak bekapcsolva, hogy minél hangosabbak legyenek, így mindenki egy kibaszott 5 mérföldes körzetben azon gondolkodik, hogy mi folyik ott.

Szóval ott vannak ezek a buzis piros-kék színpadi fények, mindenki a háztömbben szurkol, miközben a sofőr bilincsben van.
Semmi rossz nem történt, ne feledd! Egy hátsó lámpa kialudt, a következő dolog, amire emlékszel, bumm, bilincsben vagy, miközben a rendőrök seggét bámulod, ahogy a szarodat kutatják.
Hazudtál neki, hogy nincs semmi a kocsiban. Én személy szerint kurvára utálom, amikor hazudnak nekem.
Most talált egy zipzárat, aminek az alján csirkemorzsa volt. Ah, ha! Hogy merészelsz hazudni nekem!
Visszatekeredik, és pacsizik a letartóztató rendőrnek, amiért megtalálta a morzsákat.
Mindenki éljenez, Cocks! Cocks! Cocks!

Elemezzük ki ezt a helyzetet.
Cocks rendőrtisztet átmosták az úgynevezett "kognitív előítéletekkel".

- Hatósági előítélet: Ha valaki egyenruhában mond valamit, az agyadnak könnyebb csak úgy elfogadni és elhinni, amit az illető mond. Úgy értem, ha az Amerikai Egyesült Államok elnöke és a hülye ribanc felesége a televízióban elmond nekem egy fontos bejelentést, akkor jobb, ha elhiszem, hogy igaz.

- A frekvencia illúzió: Ha valamit többször hallasz különböző emberektől, az agyad könnyebben elfogadja és elhiszi. Kizárt, hogy ezek az emberek mind tévedtek. Egyszerűen túl sok ember van.

- Szociális bizonyíték: Cocks rendőrtiszt egy ceremóniát kapott, ahol az egész város előtt színpadon állt! Adtak neki... egy különleges kitüntetést! Ohhh!!! A fickó, aki átadta neki, Cock főnöke és társai tisztelegtek előtte! Ez azt jelentheti, hogy egy különleges ember adott neki egy különleges kitüntetést, amiért ilyen jó munkát végzett,

Nem mondhatod el Cocksnak, hogy az a sok jó munka, amit végzett... valójában csak idő-, pénz- és munkaerőpocsékolás volt.
Az egyetlen eredmény, ami tényleg kijött belőle, az az volt, hogy egy fickó, akinek két gyereke volt, börtönbe került, elvesztette a munkáját, hosszúra nyúlt a per, elvesztette a házát és mindenét, ami benne volt. A felesége elhagyta őt a faszok miatt. Az anyja kitagadta. Nem tudott munkát találni, amikor kijött. A börtönben az Oakland Raiders focicsapat szétrúgta a seggét.

De azt mondták Cocksnak, hogy jó munkát végzett. Sokkal nehezebb megérteni, hogy a jó munkád valójában szar volt, amikor ennyi előítélet van körülötte, mint megérteni, hogy a szar munkád valójában elég jó volt. Ezerszer nehezebb.

Tegyük fel, hogy Cocks valamilyen módon meggyőződött arról, hogy ő egy szörnyeteg.
Ez nem lehet igaz! Mert akárhányszor letartóztatta azokat a bűnözőket, akik rezet loptak, mindig volt náluk egy cső!
És amikor azokat a fegyvereseket letartóztatták, akkor is volt náluk cső!
Amikor megállított egy szaros használt kártyát, ami piszkos volt, akkor is volt náluk pipa!

Azokon az embereken, akiket letartóztatott bűnözésért, cső volt, ezzel is megerősítve azt a gondolatot, hogy cső = bűnözés.
Nos, Cocks nem olyan, mint te vagy én.
Nem látja a világot olyannak, amilyen valójában.
A bíró és az ügyész, akik elítélték azokat az embereket...., ebéd közben a parkolóban csinálták a forró sínt.

Cocks rendőr mélyen benne van a mainstream mátrixban.
Mivel a tét nagy, az emberek mindig hazudni fognak neki.
Ezért több mint örömmel ajánlja fel a szabadnapjait, hogy segítsen a csapatának.
Mindig mindent megtesz. A kutya nem érzett semmit, amikor körbesétált?
A kakasok úgyis mindig megnézik a padló alatt.



Remélem, tetszett az írásom.
Lőj nekem egy DM-et, ha szeretnél kristályt adományozni és támogatni a munkáimat.

-
 

justanotherrr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
A legtöbb zsaru fegyveres retardált, semmi újdonság.
 
Top