Acélreaktorok, epoxi?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Emlékszem, itt olvastam, hogy valaki ajánlotta az acéltartályok bevonását valamilyen epoxi vagy gyanta bevonattal, hogy elkerüljék az acél lebomlását a savaktól, bázisoktól, egy általános, normatív bevonatréteggel, amely megkönnyíti a vegyész életét.

Van valami ilyesmi, amit az emberek konkrétan ajánlani tudnak? Például egy márkanevet vagy kémiai összetételt?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nem tudok ajánlani semmit, amit valaha is kipróbáltam. Ami az epoxigyanták és az uv gyanták. Nem állnak ki egy fabatkát sem. A múlt hónapban nem találtam egy keverő rudat, ezért vettem egy darab acél rúdkészletet, apró dolgokat, 1/16 "-ot, és bevontam uv-gyantával, hogy készítsek egyet. Éppen kloroformot desztilláltam. Nem bírta ki. Tönkretette a kloroformot. Ugyanezzel próbálkoztam, amikor metanolt desztilláltam, ugyanaz az eredmény. Biztos van valami speciális anyag, amit csak erre az alkalmazásra fejlesztettek ki.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ptfe, teflon, erre van szüksége
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Láttam több teflon bevonatokat kínálnak az interneten, de mindegyiket olyan hőmérsékleten kellett kikeményíteni, amit nem tudnék elérni, iirc.

Tovább keresem azonban. Nem szuper fontos, de mindig is tetszett az ötlet, hogy saját desztillációs / egyszerű reakcióedényt építsek (nem egy szakaszos reaktor, inkább egy háromnyakú kerek aljú, de acél és nem kerek aljú). Ez inkább arról szól, hogy megnézzük, hogy lehetséges-e.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
A 3M csodálatos vörös bevonatot, fluorozott polimerfestéket gyárt ipari reaktorok számára 140 fokos hőmérsékleten, de fél a forró, tömény kénsavtól. A kínaiaknak van egy analógjuk - PVA bevonófesték (szintén fluorozott műanyag), de a hőmérséklet legfeljebb 110 fok. Ezeknek a festékeknek az a hátránya, hogy elő kell készíteni az acélt az alkalmazáshoz, alapozót kell felvinni, és a fluorozott festék felvitele után a reaktort bizonyos körülmények között termosztátban kell sütni. Az egyszerű festékek között vannak különböző keverékek a fluorozott pálcák oldószerekben, de az ilyen bevonatok szilárdsága és tartóssága a legrosszabb.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nem a 3M, hanem a DuPont. Az én hibám)
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Tudom, hogy PP-ből (polipropilénből) 3D nyomtathatóak a reakcióedények.
 
Top