Question Furcsa vágás az amfetaminomban. Hogyan lehet jobban megszabadulni tőle savas extrakció nélkül? Hogyan kell megfelelően elpárologtatni az amfetamin vizes oldatát?

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Szia. Nincs kémiai hátterem, és nincs jó szellőzéssel rendelkező helyem, ezért félek, hogy olyan anyagokat használok, amelyeket nem szabadna a konyhában használni.
Én csak egy kíváncsi amfetamin szerelmese vagyok, és általában egy egyszerű acetonos vagy izopropil-alkoholos mosást végeztem, néhányszor forró izopropil-alkohollal átkristályosítottam, és rendben voltam. De mostanában szinte minden sebességet kaptam elkezdett vágni, ami nem megy ki ezzel.

Valami olyan mint a cellulóz, de nem tudom. Ha nagyon kevés vizet adok az anyagmintához, akkor kocsonyássá válik. Ha több vizet adok hozzá, akkor csak feloldódik.
A 0,44 mikronos kerékszűrő nem segít kiszűrni a vizes oldatból. Ha forró vízben feloldom, majd lehűtöm, fényes szálakat képez, amelyek száradás után nagyon-nagyon puhák, majdnem olyanok, mint a selyem. A kinézetük hasonlít a koffeinre, de valószínűleg nem koffein - teszteltem keményítővel kevert povidon-jódoldattal, amíg sötétkék-ibolya színt nem kap, és egyáltalán nem változtatja meg az oldat színét (kontrollként frissen főzött kávét használtam), és az egyik mintát, ami tartalmazta, elküldtem az Energy Controlnak, és nem találtak benne koffeint, és bármi is legyen a vágás, nem szerepel az általuk azonosított anyagok listáján.

Szóval. volt egy mintám a speed pasztából. Valószínűleg volt benne amfetamin, mert a Marquis narancssárga lett, a Robadope pedig rózsaszínű.
Amikor egy csepp vizet adtam a kis mennyiségű anyaghoz, az zavarossá vált, majd zselés anyaggá.

4vdycLipeh


Kezdetben izopropil-alkohollal próbáltam átkristályosítani. Forrásban lévő izóban teljesen feloldódik, de amikor elkezdtem hűteni, akkor a szálakkal együtt teljesen kocsonyás lett, így ez nem működött, nem tudtam kiszűrni belőle az amfetamint. Némi guglizás után olvastam a vizes extrakcióról.

Így a következőt csináltam:
1. 1g-ot tettem az adott anyagból kávéfilterbe, és elkezdtem forró vizet lassan ráönteni, amíg minden fel nem oldódott.
2. Ezután betettem az oldatot a hűtőbe, és megkaptam ezt a rostot, annyi, hogy az oldat krémes lett
S2R8dQokDG
V3GJhik7LE
HitfT4n1aD


3. Az oldatot ismét kávéfilterrel szűrtem, és mindent kipréseltem, amit csak tudtam a rostból.
4. Ezután az így kapott oldatot üvegbe tettem, és vízfürdő segítségével elpárologtattam.
5. Az eredmény nem tűnt egységesnek, és Mecke reagenssel sötétbarna, majdnem fekete színt adott. Ezért úgy döntöttem, hogy átkristályosítom.
OQswkLCeyt

6. Az anyaggal együtt izo-t adtam az üveghez, és vízfürdőn forralni hagytam. Egy idő után maradt némi üledék, olyasmi, ami még forrásban lévő izóban sem oldódik fel. A forró oldatot átöntöttem egy másik pohárba, maradt néhány fényes, áttetsző szilánk, ami nem oldódott fel.
Pvx7yJoILl
T2nhfv6Hu7

7. Hagytam az asztalon szobahőmérsékletűre hűlni az oldatot, majd egy éjszakára a hűtőbe tettem. Reggel egy ideig jégfürdőben hagyom állni, majd kávéfilterrel leszűröm. Az eredmény 0,03g amfetamin-szulfát lett (kolorimetriás vizsgálatokat végeztem, és a Mandelin, Marquis és Mecke segítségével a várt eredményeket kaptam).
8. A kíváncsiságtól elpárologtattam a szűrt izo egy részét, és hagytam kihűlni. és megint ezt az istenverte kocsonyás anyagot kaptam.
Tehát nyilvánvaló volt, hogy az általam elvégzett eljárás nem igazán segített rajta, és még mindig maradhat a tiszta anyagban

Kérdések:

1. Mi ez a vágás? Találtam különböző említéseket a hasonló dolgokról a reddit-en és a rettegésben, tehát elég gyakori.
2. Lehetséges hatékonyan megszabadulni tőle?
3. Annak ellenére, hogy ez a speed paszta határozottan szar volt, kétlem, hogy csak 0,03% amfetamin-szulfát volt benne. Tehát valószínűleg valamit rosszul csináltam az elpárologtatással és az átkristályosítással. Hogyan csinálhatnám jobban?
 

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Néhány részletesebb kérdés
- Ha összeállítok egy egyszerű desztillációs egységet (lombik gumiporkkal + gumicső), jobb lesz-e a száraz sebesség szulfát sebességének vízoldatból való kiszerelése szempontjából?
- Tudom, hogy az átkristályosításhoz fontos, hogy minél kevesebb oldószert használjunk. De ha oldhatatlan impuritok vannak jelen, akkor nehéz meghatározni a minimális mennyiséget. Amfetamin-szulfát és izopropil-alkohol esetén hogyan tudom megbecsülni a szükséges izopropil-alkohol mennyiségét? Próbáltam megkeresni a Google-ban az amfetamin-szulfát oldhatóságát forró izopropil-alkoholban, de nem jártam sikerrel.
- Az aceton + izopropil-alkohol használata jobb az amfetamin-szulfát átkristályosításához, mintha csak izopropil-alkoholt használnék? Miért?
- Néhány átkristályosítási útmutatóban megemlítik, hogy fontos az üveg tetejét lefedni az oldattal, miért fontos ez? Hogy lassabb legyen a hűtés? Azt hittem, hogy az amfetamin-szulfát nem tud elpárologni, igaz ez?
- Egyes átkristályosítási útmutatók azt javasolják, hogy az oldatot egy éjszakára tegyük a fagyasztóba, jó ötlet ez? Nem kristályosodnak ki akkor más szennyeződések is?
- Ha túl sok izopropil-alkoholt használtam, felforralhatom-e, hogy csökkentsem a térfogatát, miután kiszűrtem a kristályosodott amfetamint, és megismételhetem az átkristályosítási eljárást?
- A szívószűrés hatékonyabb vagy csak gyorsabb, mintha egyszerűen folyadékot öntenék a szűrőre? Használhatok egyszerű elektromos szivattyút, amit általában matrachoz használok szívóegységként? (megvan a szívás lehetősége)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
a legjobb, amit tehetsz, hogy acetonnal tisztítod, amit már kipróbáltál, ha ez nem működik, akkor megkapod a sav-bázis extrakcióval történő tisztítást, nem tart sokáig és nagyon egyszerű.
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
hello,
Azt mondhatom, hogy velem majdnem olyan, mint veled, mindig is kíváncsi voltam az amfetamin szerelmese, és ezzel sajnos kinyitottam "Pandora szelencéjét".
így elkezdtem tisztítani az amfetaminomat egyszerű, de nagyon hatékony módon, mielőtt használnám.
világossá vált, hogy sehol sincs annyi mocsok belekeverve, mint az amfetaminban, a képzeletnek nincsenek határai!
Most pedig térjünk rá a leírt problémádra;
Azt hiszem, igazad van abban a feltételezésedben, hogy az amfetaminodban valamilyen cellulóz van.
Nekem is volt régebben hasonló problémám, pontosan ugyanúgy nézett ki, mint a képeiden. biztos kroszkarmellóz vagy más növényi rost volt, az élelmiszeriparban gyakran használnak bambuszrostot.
az a krémes cucc, amit a 2. pontban leírtál, gyakran koffein és valamilyen rost vagy cellulóz keveréke.
az egyetlen furcsa dolog, hogy te nem találtál koffeint a cuccodban. általában a koffein úgy néz ki, mint a negyedik képeden(tehát ezek a nedvszívó pamutszerű szálvégek), miután kivették az amfetaminból. az én esetemben legalábbis.
tapasztalatból mondom, hogy nagyon is lehetséges, hogy ami nálad volt, az csak 0,03% amfetamint tartalmaz!
azt mondod még a cucc is határozottan rossz volt, szóval jobb ha nem veszel ott többet, ha megy!
én mindig a következőképpen jártam el, hogy megszabaduljak a szintézismaradékoktól és főleg a koffeintől:
az amfetamin legyen nagyon száraz és finomra zúzva!!!
az amfetamint vízmentes acetonnal mossuk át, majd az egészet tegyük egy kávészűrőbe és hagyjuk megszáradni.
Szárítás után és újra jól összetörjük.
most már forró desztillált vizet cseppenként daas amfetaminra adtam amíg fel nem oldódott.
(szóval szinte minden olyan mint neked!!!!)
a desztillált vízben feloldott amfetamint lefedem és 2-3 órára hűtőbe teszem.
majd mindent tegyél egy kávéfilterbe (jobb ha kettőt veszel, előtte nedvesítsd meg desztillált vízzel) és óvatosan nyomkodd ki! Én ezután mindig hagytam az egészet elpárologni és tényleg tiszta amfetamint kaptam.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
-Olaszd fel a cuccodat vízben, bármi, ami nem oldódik = selejt.
-Meghatározza a PH-értéket. Bármi, ami PH 4 felett van, adjon hozzá 1 csepp sósavat.
-Adj hozzá petróleumétert ugyanannyit, mint vizet.
-Tegyük az egészet egy elválasztó tölcsérbe és rázzuk jól össze.
-Az alsó vizes réteget szűrjük le.
-A petróleuméter (felső réteg) gyakrabban használható tisztításra.
-Lassan adjunk hozzá NaOH-t kevergetés közben, amíg a ph 14. granulátum vagy korábban elkészített lúg. Egy olajos réteg képződik. Amp bázis
-Válasszuk szét a két réteget egy elválasztótölcsérrel.
-Adjunk ugyanannyi petróleumétert a felső ampullabázishoz, és rázzuk az elválasztó tölcsérben.
-Az esetleges alsó réteget (víz) szűrjük le.
Adjunk hozzá egy kevés MgSO4-ot, amíg már nem csomósodik.
-Az oldatot 3 órára jégszekrénybe merítsük.
-Szűrjük le az MgSO4-ot.
-Petróleumétert párologtassuk el 40°C-on.
-A visszamaradt olajos bázist oldjuk fel acetonban.
-Lassan adjunk hozzá acetonnal hígított kénsavat PH6-ig.
-Az ampersót szűrjük le

Ha az elszíneződés még mindig látható, mossuk át jéghideg acetonnal, és szűrjük újra, amíg hófehér nem lesz.

Az eredmény nagyon-nagyon tiszta termék.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ugyanezzel a problémával én is játszottam, de nagyobb volumenben és hosszabb ideig, csak hogy lássam, mi történik.

Az amfetamint 99,9%-os IPA-val alaposan átmostam, majd megszárítottam és vizes oldatba vittem.
Sokkal több vizet tettem bele (a lombik 1 literes) és kb. 20g "amfetamint" használtam.
Ez megakadályozza a "kocsonya" kialakulását.

Mikrohullámú sütőben desztillált vizet melegítettem és addig adagoltam az anyagot, amíg már nem oldódott, majd félretettem és hagytam lassan, mozgás nélkül kihűlni. Nekem ez a képződmény koffeinnek tűnik.
VCnSDL3JyM


Yh2xpK3zRE

Amint megelégszem azzal, hogy a növekedés megállt, leszűröm és elpárologtatom, és megnézem, hogy mi maradt meg, és mit tudok belőle levezetni...
 
Top