5-MeO-DMT szintézise 5-MeO-Triptaminból

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,018
Points
93
TNpxDuS7Aq


Kezdje el az írást: 5,95 g (26,25 mmol) 5-MeO-Triptamin HCL-t adtunk egy 3 nyakú, kerek aljú lombikba, amelynek középső nyakába termoelemet helyeztünk, és 150 mL MeOH-ban oldottuk fel. Zúzott KOH pelletet adtunk hozzá, hogy a triptamin sót szabad bázisú formába (pH ~9) alakítsuk át. A lombik alá MeOH-t és szárazjeget helyeztünk egy fürdőbe, és hagytuk, hogy az elegyet -15 és -20 Celsius-fok közé hűtsük. 5,0 g NaBH4-et (132,15 mmol) feloldottunk 12,5 ml 3%-os vizes KOH-oldatban, és a fagyasztóba helyeztük, hogy 15 Celsius-fok alá hűljön. Egy második, 37%-os vizes formaldehidből készült, 12%-os metanollal stabilizált oldatot tettünk a fagyasztóba, hogy 15 fok alá hűljön.

Miután lehűlt, mindkét oldatot hozzáadtuk az addíciós tölcsérekbe, és megkezdtük a két oldat cseppenkénti adagolását. Sztöchiometriai és mechanikai megfontolások miatt a formaldehidoldatot kétszer olyan gyorsan adtuk hozzá, mint a bórhidridoldatot (lásd az előző bejegyzésemet, ahol hasznos megjegyzéseket találsz, amelyek elmagyarázzák, hogy miért van ez így). A reakció hőmérsékletét ezen adalékolás során szorosan figyelemmel kell kísérni, mivel az imin képződése és az azt követő redukciója exoterm folyamat. Miután mindkét adalékolás befejeződött, a reakcióelegyet tovább hagytuk keverni, és további szárazjeget és metanolt adtunk a reakciólombikot tartalmazó fürdőbe, hogy a reakcióhőmérsékletet -15 és -20 fok között tartsuk. A műsorának részletében Hamilton azt hiszem, azt mondja, hogy 0 fok alatt, és ez eleinte összezavart, de nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy ezt a reakciót -15 fok alatt kell tartani. Csak bízzanak bennem. A hozamot és a reakcióspecifikusságot nagyban segíti a csökkentett hőmérséklet.

A reakciót időszakosan TLC-vel követtük nyomon, úgy, hogy a reakcióelegyből egy aliquotát vettünk ki, kis mennyiségű vizet adtunk hozzá, majd ezt az aliquotát kis mennyiségű éterrel extraháltuk, majd az éterréteget 5-MeO-triptamin szabadbázis ellenében foltoztuk. Eredetileg ez volt az egyik fő problémám az eredeti szintézissel, mivel a műsorban használt oldószerrendszer nem ideális elválasztást eredményezett, ami miatt a reakció első lefutásakor idő előtt leállítottam a reakciót. Korábbi tapasztalataimból tudom, hogy a 8:2 CHCl3/MeOH kiváló oldószerrendszer a triptaminvegyületekhez, ezért ezt használtam. Lehet, hogy nem a tökéletes oldószerrendszer, de néhány csepp NH4OH-val kombinálva a metilált és a nem metilált triptamin szétválasztása több mint megfelelő volt (Rf különbség ~0,3).

A 2 órás futás után a TLC nem mutatta a kiindulási anyag további fogyasztását, ezért kis mennyiségű (0,25 g) NaBH4-et adtunk hozzá, hogy lássuk, folytatódik-e tovább a reakció. 3 óra múlva a kiindulási anyag foltja kis mértékben csökkent, és 4 óra múlva a kiindulási anyag fogyasztása ismét leállt. Hamilton megemlíti az N-metil-5-MeO-Triptamin és a Pictet-Spengler ciklizációs termék 6-MeO-THBC foltjainak lehetőségét, de hozzá hasonlóan én is csak az 5-MeO-Triptamin és az 5-MeO-DMT foltjait figyeltem meg.

Annak érdekében, hogy a reakció folyamata ne változzon tovább, nem adtam hozzá további formaldehidet vagy NaBH4-et, és hagytam, hogy a reakció szobahőmérsékletre melegedjen. A MeOH-t lecsupaszítottuk a reakcióból, a maradékot vízben újra szuszpendáltuk, majd CHCl3-mal extraháltuk. Az extrakciós oldószer használata volt a reakció másik része, amely eltért Hamilton megközelítésétől, mivel a korábban közzétett (lásd az előző bejegyzést) munkák a kloroformot hatékonyabbnak találták, mint az etil-acetátot, de az etil-acetát használható a reakció zöld állapotban tartásához, vagy ha a kloroform nem áll könnyen rendelkezésre. Nem vagyok benne biztos, hogy a triptamin miért nem fogyott el teljesen, mivel a felhasznált reagensek aránya megegyezett a Hamiltons előadásában használtakkal, és ő a kiindulási anyag teljes átalakulását látta. Csak azt tudom feltételezni, hogy a nálam lévő reagensek gyengébb minőségűek (régiek), vagy hogy a NaBH4-et túl sokáig tartottam a fagyasztóban, és mire hozzáadtam, már elvesztette erejének egy részét. De elkalandoztam.

A CHCl3-at vákuumban eltávolítottam, és az így kapott barna-rózsaszín olajat csökkentett nyomáson megszárítottam. Úgy tapasztaltam, hogy a rózsaszínű szín jelenléte a termékben általában azt jelzi, hogy még mindig maradt némi 5-MeO-triptamin. A száraz olaj tömege 5,8 gramm volt minden tisztítás előtt. Miután a hétvégén szobahőmérsékleten állt, néhány finom barnásbarna kristály jelent meg az olajban. A szilárd anyagnak az olajból való eltávolítására tett kísérletek sikertelenek voltak, ezért oszlopkromatográfiát alkalmaztunk, miután találtunk egy megfelelő, elfogadható elválasztást biztosító oldószerrendszert. 8:2 CHCl3/MeOH arányt használtunk néhány csepp NH4OH-val, és számos olyan frakciót kaptunk, amelyek csak az 5-MeO-DMT-t, és nem 5-MeO-Triptamint tartalmaztak. Az 5-MeO-DMT lefelé haladása az oszlopon a hosszúhullámú UV-fény segítségével egyértelműen észlelhető volt, bár a termék még jóval a kezdeti lumineszcens sáv eltűnése után is tovább folytatta lefelé az oszlopról.

Nem vagyok biztos benne, hogy mi a konszenzus itt, de én inkább nem desztillálok, részben azért, mert rossz vagyok benne, másodsorban pedig azért, mert rettegek az ilyen alacsony forráspontú vegyületek melegítésétől, mivel a múltban már volt némi balszerencsém ezzel kapcsolatban. Ha megvan a képesség és/vagy a technika a frakcionált vákuumdesztillációhoz, akkor hajrá. Én sem mondanám, hogy különösebben jó vagyok az oszlopkromatográfiában, de az alkalmazott oldószerrendszer ezt szinte bolondbiztossá teszi. Még egyszer, elkalandoztam.

A terméket és csak a terméket tartalmazó frakciókat egyesítettük, és csökkentett vákuumban eltávolítottuk az oldószert. Az így kapott borostyánszínű olajat ismét szobahőmérsékleten hagytuk állni, és a termék elég tiszta volt ahhoz, hogy spontán kristályosodott a tiszta 5-MeO-DMT szabadbázis hosszú, vékony, viaszos borostyánszínű kristályaiba. Az oxalát só nagyon könnyen előállítható, ha a szabadbázist éterben feloldjuk, és ehhez hozzáadjuk az oxálsav éterben lévő telített oldatát. Az enyémet megtartottam a szabadbázisnak.

Elméleti hozam: 5,73 g. Tényleges hozam: 4,44 g. Százalékos hozam: 73%.
 
Last edited by a moderator:

deinemudda69

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
12
Reaction score
6
Points
3
Üdvözlöm!

köszönöm szépen ezt az érdekes információt.
Az eljárás a DMT szintézisére is alkalmazható lenne, ha az 5-MeO-triptamint triptaminnal helyettesítjük?

Üdvözlettel
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szerintem igen, mert a reakció egy nitrogénatom mint erős nukleofil segítségével zajlik.
 
Last edited by a moderator:

deinemudda69

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
12
Reaction score
6
Points
3
Köszönjük válaszát.

A szövegből és a videóból hiányoznak a szükséges formaldehid mennyiségére vonatkozó részletes információk.
Feltételezem, hogy legalább 2 mól formaldehidre lesz szükség 1 mól mexaminra.
A Pictet-Spengler reakció / béta-karbolin képződés tűnik a legnagyobb veszélynek a triptamin és származékainak metilezése során.
Jobb-e a formaldehidet feleslegesen adagolni, vagy ez növeli a Pictet-Spengler-reakció valószínűségét?


Ami szkeptikussá tesz a Hamilton szintézissel kapcsolatban, az a viszonylag magas hozam. Vajon Hamilton módszerét független módon ellenőrizték-e?

Simon és munkatársai 2010-ben (DOI 10.1002/dta.142) 2,9%-os hozamról számolnak be a DMT szintézisénél, amikor az általánosan használt NaBH3CN-t NaBH4-re cserélik.
A NaBH4 alkalmazásakor többnyire tetrahidro-β-karbolin keletkezik.

Természetesen a NaBH4 használata kedvezőbb a NaBH3CN-nél, mivel könnyen szintetizálható és elkerülhető a mérgező cianometilcsoportok jelenléte a végtermékben.

Azon is elgondolkodom, hogy miért használnak 5-MeO-triptamint, miközben a triptamin könnyebben szintetizálható a könnyen hozzáférhető triptofán dekarboxilálásával.

Üdvözlettel
 

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
A William által közzétett szöveg egy reddit-felhasználótól származik, aki valóban kipróbálta a Hamilton-féle szintézist, ez számomra igazolásnak számít (sajnos a felhasználó mostanra törölték). A kommentekben azt is írta, hogy a felhasznált reagensek régiek voltak (nem igazán tesz hozzá sokat), tehát ha valakinek van elég tapasztalata, szerintem ugyanerre az eredményre juthat.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
A Hamilton-videóban bemutatott reakció alapján azt mondanám, hogy a triptamin:formaldehid mólarányának 1:2 kell lennie.
Végül is a triptaminnak kétszer kell reagálnia a formaldehiddel ahhoz, hogy átalakuljon.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63

Ez egy olyan reakció, amelyet valóban ki kell próbálni. Számos projektem van folyamatban, de ezt is be fogom szorítani. Ha ez a reakció tisztességes hozammal elvégezhető, az nagyon érdekes. A 2,9% nem úgy hangzik, mintha megérné a fáradtságot?
Továbbá, szükségem van a bórhidridre. Elég macerás, és nagyon drágán lehet hozzájutni. Azt mondod, hogy ez egy könnyű szintézis, SZERETNÉK olvasni egy leírást erről!

És a triptofán dekarboxilálását hogyan javaslod? Láttam egy írást, ahol o-xenont és acetofenont használtak, de túl bonyolultnak tűnik. Egyéb tippek?
 
Last edited:

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Kísérelte valaki ezt a szintézist nagyobb léptékben / tudja, hogy 5 helyett 50g-os nagyságrendben is elvégezhető-e? Megvan a jó kémiai ismereteim, de a méretezés soha nem volt szó egyetlen szerves vizsgán sem, amit tettem, így nem tudom kitalálni magamnak
 

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Szerkesztés: Régi futófelület
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
A nátrium-triacetoxiborohidrid hasznos lehet itt, ha valaki vonakodik a NaCNBH3 használatától.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
ez a módszer megvalósíthatónak tűnik az országom korlátozásaihoz, de nincs LiAlH4 vagy NaBH4, ami itt hever, és valószínűleg Kínából sem tudok beszerezni, és tudva, hogy nincs mód arra, hogy ezeket amatőr laboratóriumban készítsem, milyen más lehetőségem van redukálószerként használni?
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Használható-e hangyasav hidriddonorként NaBH4 vagy NaBH3CN helyett? Hallottam, hogy a Pictet-Spengler-reakció miatt ez nem lehetséges, de akkor miért lehetséges a bórhidridek esetében?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hello, No
Azt hiszem, ilyen úton ciklikus terméket fog kapni.
MSGwh48IUo
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Igaz, hogy a hangyasav hajlamos a triptaminok Pictet-Spengler típusú ciklizációit tetrahidrobetakarbolin termékekké alakítani.
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
kipróbálta ezt a módszert?mért nem használ egyszerűen 5-MeO-triptamint, mint Hamilton?Azt hiszem, hogy kálium-hidroxidot és nátrium-borohidridet oldott fel együtt, feltehetően kálium-hidroxidot használt báziskatalizátorként.
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Tehát ez ugyanazt a magasságot adja, vagy adná, mint a Bufo alvarius használata.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Az 5-MeO-DMT a varangy által szekretált fő hatóanyag, így nem lehet messze tőle
 
  • Like
Reactions: T 3

gonki

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

"az aldehid és az amin savas körülmények között történő kondenzációjából keletkező imíniumionelektrofilitása. Ez magyarázza, hogy a legtöbb esetben savas katalizátorra van szükség, mivel az imin nem elég elektrofil a gyűrűzáráshoz, de az imíniumion képes a reakció végigvitelére." - Hamilton a KOH használatával a Hight ph-t stabilan ph 14-re állítja fel.

Véleményem szerint Hamilton reakció működik, több energiát kell adni a gyűrű létrehozásához, mint a CH2/CH3 ág hozzáadásához. Springel reakció valószínűleg nem ph 2-4.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/Pictet-Spengler_Isoquinoline_Synthesis_Scheme.png/1000px-Pictet-Spengler_Isoquinoline_Synthesis_Scheme.png

Világosan ki van mondva, hogy a formaldehid imint képez, és a HCL segít a gyűrű bezárásában.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Nagyon jó szintézis leírása William, köszönöm!
 
Top