A β-fenetil-amin szintézise

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Tudom, hogy ez egy legális anyag, de szó szerint lehetetlen bármilyen forrást találni a clearneten arról, hogyan lehet ezt otthon szintetizálni. Hogyan szintetizálható β-fenetilamin/β-feniletilamin/fenetilamin HCl otthon? Köszönöm.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Furcsa, beírtam a Google-ba a b-feniletilamin szintézisét, és 6 útvonalat kaptam.
 
Last edited:

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Köszönöm, ezeket már mind láttam. Kivéve az elsőt, ezek lehetetlennek tűntek, hacsak nincs egy tényleges laborod az összes puccos vegyszerrel - nem tenném fel a kérdést, ha lenne.
Aztán jön az első papír, amit említettél. Bár a benzilcianidot nem szó szerint lehetetlen beszerezni; a reakcióhoz nagy hidrogénnyomás szükséges, amihez megint csak magas profilú berendezésekre van szükség (gondolom?).
Azért tettem fel a kérdést, hogy van-e egyszerűbb, otthon is elvégezhető módszer. Az amfetamin-szintézisek egy része minimális felszerelést és beszerezhető vegyszereket igényel, reméltem, hogy a b-feniletilamin esetében is van ilyen út.
Szóval például ha valaha szintetizáltátok már, vagy láttatok olyan szintézist, ami megfelel az általam kifejtett "kritériumoknak", megköszönném a segítséget.
A kérdésre való guglizás a képességeim és próbálkozásaim között szerepelt.
Köszönöm szépen
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Elég könnyen szintetizálható. Ha azt szeretné, hogy hogyan kell csinálni csak otc cuccok itt van.
1. Benzaldehidet kaphatsz néhány mandula aromából, csak nézd meg a címkét (desztillálni kell), vagy keserűmandulaolajat (esetleg nem szükséges desztillálni). 2. Szerezz egy kis NaOH-t lefolyónyitóból, nitrometánt rc üzemanyagból (desztillálni kell) és HCl-t. Állítsd be a sztöchiometriát, de kövesd ezt az eljárást: https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0413. Én az átkristályosítást javasolnám. Most, hogy megvan a nitrosztirén, csökkenteni kell. A legegyszerűbb módja a higannyal lesz. Ha közvetlenül tudsz higanyt vásárolni, akkor azt tedd meg. Ha nem, akkor vegyél billenőkapcsolót vagy más higanytartalmú terméket. Szerezz salétromsavat, vagy készítsd el. Állítson elő belőle higany-nitrátot. Van néhány nagyszerű online forrás ehhez a reakcióhoz. Most végezzen Hg/Al redukciót a nitrosztirénen. Erre a reakcióra rengeteg példa van az interneten. Végezze el a munkát, és csak úgy kész!
2. Vásároljon benzil-alkoholt. Néhány helyen láttam oldószerként árulni. reagálj vele HCl-lel, hogy benzil-kloridot kapj. Erről a reakcióról sok videó van a youtube-on. Ezután készíts bármilyen cianid sót, amit csak akarsz. Rengeteg hivatkozás van az interneten arról, hogyan lehet cianidot készíteni. Csak légy óvatos! Most a cianidot a benzil-kloriddal fogod reakcióba hozni. Google kolbe nitril szintézis példákért és a használandó oldószerekért. Most már megvan a benzil-nitril! Ez is redukálható Al/Hg-gal.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
HsV4d81z6r

Itt van a legegyszerűbb szintézis róla. Mit adsz érte cserébe? Ez itt van nálam. Elfelejtettem, mennyit fizettem érte, de kevesebb, mint 20 dollár.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Köszönjük! Ha az Egyesült Államokban lennék, szívesen megvásárolnám ezt Öntől. Láttam másokat is az interneten, de az én országom valószínűleg nem engedélyezi az importot. Ezért próbálom szintetizálni.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nem találtam semmi mást, mint néhány karfentonil-analóg szintetizálásával. Ha tudsz még valamit, kérlek, mondd el nekünk.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Nem vagyok szakértő, de tudomásom szerint nem sok mindent lehet ezzel a dologgal kezdeni. És van 500 grammja, ami elég sok. Ha nem bontottad ki a csomagot (a képből kitalálva, nem tetted), akkor én csak eladnám online. Nem illegális, szóval ha a szabványosnál alacsonyabb árat teszel rá, akkor jó lesz. Egyébként egy szép és biztonságos stimuláns fogyasztása, ha ez egy lehetőség számodra. Ne lépd túl a napi 1 grammot és a heti 3 grammot.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Higgye el, elvégeztem a kutatást. MAOI-B nélkül nem tart elég sokáig in vivo ahhoz, hogy bármit is tegyen. A MAOI-B-ket sokkal nehezebb beszerezni, mint az A-kat. Előbb-utóbb kitalálok valamit, hogy mit kezdjek vele. Fent gondolom. Ma láttam, hogy dimetilálhatom acetonnal, így dimetil-fenetilamin Schaffer bas, imin, azo. Nem tudom, hogy hívjam, de egy 1,2-es átrendeződéssel metamfetamint lehetne belőle csinálni.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
@psy Wow, nem számítottam ilyen hasznos megjegyzésre tbh. Nagyon köszönöm, ezt mindenképpen meg fogom csinálni. A frissítéseimet itt fogom közzétenni, ha valakinek szüksége van rá a jövőben is.
 
  • Like
Reactions: psy

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Az abszolút legegyszerűbb módja csak a fenilalanin dekarboxilálása lenne. Ez ketonkatalizátorral és magas forráspontú oldószerrel végezhető el. Ez sokkal egyszerűbb lenne, ha az egyetlen célod a borsó előállítása. Elfelejtettem, hogy ez lehetséges, amikor az utolsó hozzászólásomat írtam.
 
Top