A 4MMC szintézise benzolban

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Helló, jelenleg egy nagyon jó minőségű 4MMC-t állítok elő benzolban. Nem kevésbé az én országomban a beszerzése nagyobb mennyiségben meglehetősen nehézkes.

Néhány forrásból hallottam, hogy 1:1 arányban felcserélhető Toulennel. Benzolban a reakciót 3 órán keresztül 60 fokon futtatom. A Toulen esetében ez azonos lesz?

A reakcióban felhasznált oldószer mennyisége is ugyanannyi lesz?

Köszönöm a segítséget
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
a reakcióidő és a hőmérsékleti rendszer a toluol használata esetén ugyanaz, mint a benzol használata esetén. Kipróbálhatja az orto-xilolt, az idő/hőmérséklet ugyanaz. kevésbé mérgező, mint a benzol, kevesebb gyanút kelt.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Teljes tisztelettel köszönöm a segítségét. Továbbra is próbálkozni fogok.

Sok próbálkozás és több száz g átalakítás után végre eljutottam egy nagy hozamú, maximális por tisztaságú porhoz közvetlenül a savanyítás után, még az acetonnal való öblítés előtt.

Míg korábban 1 kg 4MMC lőporhoz több mint 15L acetonra volt szükségem, hogy a szűrlet átlátszó legyen, most már 4-5L is elég. Az eredmény azonnal látható, ha ilyen tiszta lőport kristályosítunk.

Erőt neked és köszönöm az értékes tippeket
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Egy elismert vegyész azt írta, hogy a benzol / toluol / orto-xilol 60 fokon a reakciót 2,5 órán át tartják, a 60 fok eléréséhez szükséges idő 50%-nak számít. Ha az oldatot 20 perc alatt felmelegítik a kívánt hőmérsékletre, akkor 10 percnek számít, és a reakciót 60 fokon tartják további 2 óra 20 percig. 60 fokos hőmérsékleten a túlmelegedés nagyon veszélyes, úgy tűnik, hogy a szennyeződés és az izomephedron néhány perc alatt nagyon gyorsan elkezd kúszni. ha a szintézist 50 fokon végzik, akkor a reakció 4 órát vesz igénybe, talán ez a lehetőség még jobban megfelel Önnek. Én szinte mindig diklórmetánnal dolgoztam, de azzal nem olyan zökkenőmentes a szintézis, mint a benzol/toluol/orto xilollal.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Minél nagyobb tisztaságot és hatékonyságot sikerült elérnem, annál biztosabbá váltam abban, hogy mindent tudok a Benzene.... szintézisről.

Egy hülye ember születik és egy hülye ember meghal :D

Btw.
Legutóbb 3h és 10perc kellett a 60 fok elérésétől a fűtés kikapcsolásáig és a szabadelvű öblítés folytatásáig.

Első ránézésre nem volt sok szennyeződés, de az ismerős dimmer szag a száraz por 4mmc-ben találgatott.

Most már tudom miért, számoltam az időt a 60 fok elérésétől.



Az egyértelműség kedvéért. Az m40 kiöntése és az egész 60 fokra való felmelegítése között eltelt időt felezem el, és beleszámítom a reakcióidőbe.

A teljes reakció várhatóan 2:30h-t vesz igénybe, beleértve az m40 hozzáadásától a 60 fok eléréséig eltelt időt, amit kettéosztottam?

Az idő-hőmérséklet összefüggés táblázatait nézegetve adott oldószerben úgy tűnik, hogy a maximális hozamot 3h reakció esetén 60 fokon kapjuk meg, és én ehhez igazodtam.

A lehető leghamarabb igénybe fogom venni a tanácsát, remélve, hogy a minőséget tovább tudom emelni.

Hogyan tudom meghálálni a segítségét?
 

Attachments

  • LIEysCl4vU.jpeg
    LIEysCl4vU.jpeg
    456.3 KB · Views: 171

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Emlékszem erre a táblázatra), ha nem tévedek, a lynx azt írta, hogy itt az arányokat használták - 1 mol brómketon 1 liter oldószerre. Abban a receptben, ahol 2,5 óra volt feltüntetve az idő, ott az arány - 1 mol per 375 ml oldószer (benzol/toluol/ortho xylol. Lehet, hogy ez valahogyan befolyásolja, de még ha a táblázatra támaszkodik is, a 2 és 3 óra közötti különbség csekély, csak most jelenik meg Egy kis izomefeder. A BC maradványait könnyebb kimosni, mint az izomefedronét, egyszerűen víz és sósav hozzáadásával savanyíthatod, majd a vizet teljesen vagy a kívánt térfogatra elpárologtatod, és máris felszabadul a meferon aceton hozzáadásával és fagyasztóban hűtéssel. Minden van egy rotációs elpárologtató, akkor egyszerűen Hajtja a vizet és kész. A kimenet szuper kis kristályok, de könnyen moshatóak, és nem fogsz sok anyagot húzni egy benzol/toluol rétegből, nincs gyanta, könnyű szűrés és mosás, sok előnye van.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Azt is olvastam, hogy lehetetlen brómozni az Orto Xille-ben, mivel reakcióba lép a brómsavval, így vagy brómot diklórmetánban és elűzni, vagy hidrogénsavval és már kristályos brómachonnal (teljesen kimosva a savtól és a brómtól) feloldani az Ortoxilolban és dolgozni vele.
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
Tesó, igazad van. de!!! A brómozás diklóretánban (forráspont >75°C) elvégezhető, diklórmetánban (forráspont 38,5°C) nem.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
miért nem lehet diklórmetánban brómozást végezni? mi köze van ehhez a forráspontjának?
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
a brómozás módszerétől függően. brómmal történő brómozásra a DCM alkalmas. a HBr + perhidrolal történő brómozásra pedig nem alkalmas, mivel a reakció túl exoterm, a DCM pedig erősen habzik és elforr.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Valahogy rámutattam, hogy a dhm-ben brómmal, lehet, hogy a fordító hibázik, most duplán ellenőrzöm. a Hbr és a peroxid esetében nincs szükség ugyanarra az oldószerre.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Mellesleg, talán te is tudod. Mennyi ideig tárolható 4mpf szobahőmérsékleten és fagyasztva (hűtőszekrényben)?
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Nem tudom, hogy ez segít-e, de 4mmc porban vagy üvegben néhány hét után szobahőmérsékleten teljesen nem változott. Teljesítmény, aroma változatlan.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Szia. 1 kg BK4-hez hány liter oldószert érdemes használni benzol / toluol formájában? A reakciót 60 fokon végeznénk. Mennyi ideig tartana a reakció 60 fokon, 2,5 vagy 3 óra? Az elegy 60 fokra történő felmelegítéséhez szükséges időt a reakció felének kell számítani, vagy nem kell beleszámítani a reakcióba? Az animációs szakasz után hogyan lehet a legjobban kiöblíteni a szabad bázist? Csak vízzel többször? Nátrium-hidrogénkarbonáttal? Nátrium-hidroxiddal? A tisztítás után szándékomban áll egy azonos térfogatú etil-acetátot önteni és cseppenként hozzáadni 35-37%-os hcl-t vízben. A savanyítási szakasz végén mennyi időre érdemes az egészet hűtőbe/fagyasztóba tenni? Ezután használhatok szárazjeget, hogy felgyorsítsam a folyamatot?
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Elfelejteném. Én mindig pH 7-re savanyítok, van értelme lejjebb menni és ha igen hányra?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Im készült etil-acetát és im rázza 30,min csak és a késztermék tökéletes
Ph 6 és 5,5 között.
A 7 túl sok
 

Attachments

  • E8hQ1X2NPr.jpg
    E8hQ1X2NPr.jpg
    267.2 KB · Views: 134
  • 6dB4T7rN52.jpg
    6dB4T7rN52.jpg
    245.1 KB · Views: 134

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Le tudná írni, hogyan és milyen hatékonysággal sikerül ezt megvalósítania? Akár pw-n is, ha ez probléma, hogy szélesebb közönség is láthassa. Érdekes téma hadd mondjam el 😀
 
Top