Amfetamin szintézise P2NP-ből Al/Hg segítségével

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Követtem a videót és végigolvastam a teljes utasítást, amikor eljutottam a higany-nitrátoldat beillesztésének pontjához, 5ml (2g Hg + 15ml salétromsav 68% -ból), majd 1 liter hideg víz, akkor kaptam az eredményt, mint a videó, zavaros szürke víz és néhány alumíniumfólia öblítve, mivel a videó és az utasítás említette, hogy az első lefolyás után több vizet kell hozzáadni, és meg kell ismételni a lefolyási folyamatot, így hozzáadok még 1 liter hideg vizet.

Váratlan probléma:
1. ismét zavaros szürke lesz, és sűrűbbnek tűnik a keverék, mint az elején.
2. ezután nagyobb buborékok keletkeztek
3. most, hogy megpróbáltam megérinteni, nagyobb a forrósága, ezért újra kiöntöm, és hozzáadom a harmadik 1 liter hideg vizet.
4. 3 perccel azután, hogy kiöntöttem az összes zavaros szürke vizet, az alumíniumfólia reagál és füstöt termel az egész laborban, a lombik annyira hideg és vízcseppek vannak a lombik felületén.

a P2NP oldatot közvetlenül az első zavaros szürke víz lefolyása után kell öntenem? mert a későbbi reakció úgy tűnik, mint a P2NP hozzáadásának reakciói a videóban.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Semmi gond, az amalgám készen áll, és öntsön egy fenilnitropropén oldatot.
Vagy, hogy tapasztalatot szerezzen az első szintézis, akkor nem mossa ki a higany sókból, hogy világosan lássa a kémiai reakció folyamatát.
 
Last edited by a moderator:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
én már sikeresen elérte a színpadon minden fólia emelkedik fel, és borított kis buborékok, a zavaros szürke vízben

NfVegTmQtK



Aztán egy finom szitán keresztül lecsöpögtetem a vizet...

Mh5Cv4dMTS


ezután az utasítások szerint tanácsos újra vizet hozzáadni, hogy az amalgámot kiöblítsük a higany-nitrát maradványaitól.

9cWV5fRUMS


így hát hideg csapvizet adtam hozzá, a reakció egyre több és nagyobb buborékot kezdett kapni, és így romlik el a massza

ezért gondolkodom ezen a szakaszon:

1. ha az amalgám készen van, nem kellene lecsapolni és további hideg desztillált vizet hozzáadni a higany-nitrát maradványainak kiöblítéséhez?

2. ha ki kell öblíteni a higany-nitrátot, akkor hideg desztillált vizet kell hozzáadnom, ugye?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Le kell üríteni, és gyorsan öntsön egy friss adag tiszta vizet. De ha kevés a tapasztalat, az első reakciókat további mosás nélkül végezze el.
Nem feltétlenül jeges víz, a lényeg a tiszta (ivó)víz.
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Sok köszönet a válaszáért uram, kap néhány kísérletet újra
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Önnek is éppen lemerült az elem a számológépében, vagy nem tudja, hogyan kell számolni?
Adhatok egy tanácsot, egy mól P2NP-ből elméletileg egy mól szabadbázist kapunk, fél mól kénsavval pedig fél mól szulfátot. A tényleges százalékos hozamot ezzel az elmélettel számoljuk ki. A többi már sétagalopp kell, hogy legyen.
.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Kérdés a folyamatról:

Amikor a P2nP keveréket i hozzáadjuk az amalgámhoz és megkezdődik az exoterm folyamat.

1 - A keveréknek egy bizonyos hőmérsékleten kell maradnia a szintézis során, vagy lehet hűteni és keverni a folyamat során?

2 - A keveréket el kell zárni úgy, hogy a vape visszakondenzálódjon a keverékbe, vagy az eljárás nyitott hordóban is elvégezhető, a kérdés nagyobb tételekre vonatkozik P2nP 500g-1000g+.

3 - Ha több tétel készül, de különböző időpontokban, lehetséges-e az egyes tételekből származó freebase-t egy üvegedényben tárolni későbbi felhasználásra, vagy "megromlik" ?

Köszönöm.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
A keveréket az elején le kell hűteni az erős exoterm reakció miatt, próbáld meg 60°C-on kapni és tartani a keveréket. btw. 95°C-on vulkánod van.
Valami kondenzátort kell használnod, mert az IPA az exoterm reakció miatt nagyon gyorsan elpárolog. btw. Én soha nem használnék ekkora mennyiségű P2NP-t, mert szerintem már 50g P2NP is nehezen kezelhető. Légy óvatos és vigyázz magadra
Biztosat nem tudok mondani, de azt hallottam, hogy a freebase nem túl stabil és idővel lebomlik. A hőt, levegőt, fényt és oxigént mindenképpen kerüld.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tartsa 55-60 C fokon, amíg a reakció folyik.
reflux kondenzátor nélkül sok oldószert fog veszíteni.
Nem szabadna. A levegőből származó oxigén oxidálja. Emellett a fénynek is van hatása. Megpróbálhat egy bizonyos mennyiséget egy ideig sötét üvegben és fagyasztóban tartani, de a további szintézis előtt desztillálni kell.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Nem hiszem, hogy képes lesz 500 g P2NP-t kezelni, a reakció nagyon exoterm. Azt tanácsolom, hogy kezdje kicsiben, például 10-40g-mal, és amíg elsajátítja az eljárást, majd lassan növelheti, ha valóban komolyan gondolja a dolgot. Előbb kúszni kell, mint járni, az 500g azt jelenti, hogy futni akarsz.
 

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3
Oké, akkor az első időkre kisebbre csinálom. Hétvégén elkezdhetem.
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Egy kérdés:

Mi a faszért használ vékony alumínium főzőfóliát a nem rugalmas alumíniumlemezből vágott tömör darabok helyett?

Nincs értelme hagyni, hogy minden tönkremenjen, és hagyja, hogy oldódjon a keverékben, ahelyett, hogy ha mindent ki tudsz szedni a reakció után...
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Mutasd meg, hogyan megy ez a reakció, és ami a legfontosabb, milyen gyorsan.
 
Top