APAAN (a-fenilacetoacetonitril) szintézise nátrium-amiddal (1 kg-os skála)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Reakcióséma:
L4YPxRaWnO


Szintézis:
1. 1000 g benzil-cianidot, 1300 ml etil-acetátot adunk a reaktorhoz és keverjük a keverékhez.
2. Hozzáadunk 500 g nátrium-amidot, kis adagokban, a forrásban lévő keverék szabályozásához.
3. A reakcióelegyet két órán át refluxoltuk, majd 12 órán át szobahőmérsékleten hagytuk.
4. 12 óra elteltével az elegyet 8 liter vízzel hígítottuk és addig kevertettük, amíg a szilárd iszap teljesen fel nem oldódott.
5. Hozzáadtunk 4 liter zúzott jeget és kevertettük.
6. Extraktáltuk 3 liter benzollal (toluol, DCM, éter stb.) és a kivonatokat eldobtuk.
7. Az elválasztott vizes fázist jégecetsav (600 ml) vízben (2000 ml) oldott oldatával savasítottuk.
8. A csapadékot leszűrtük és további tisztítás nélkül felhasználtuk a benzil-metil-keton előállításához.
 
Last edited by a moderator:

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Hallottam erről a szintézisről. Van eredeti szabadalom az irodalomból?
Nekem csak ez van, de nem találom IT az interneten:

Bodroux, Compt, rend. 151, 234 (1910)
Bull. soc. chim. (4) 7, 848 (1910)

A szintézis körülményeiről többet tudsz mondani, azaz szigorúan vízmentesnek kell-e lenni, mint a nátrium-etanoxiddal való reakció esetében?
Vagy elegendőek az analitikai minőségű (legtisztább) reagensek?
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
A linkjei a made apaan nátrium-etoxiddal készültek.
Ez az út ismert minden, is véleményem szerint nagyon nehéz becouse kell tartani vízmentes állapotban minden alkalommal.

Ez a téma szól nagyon nagyon régi út, hogy apaan (az irodalomban írni IT 1910-ben év). Ezt úgy állították elő, hogy etil-acetátot kondenzáltak a benzil-cianid nátrium-származékával, amelyet benzil-cianidból és nátrium-amidból állítottak elő.
Én keresem több információt erről a szintézisről sok-sok alkalommal... higgye el nekem.
És az egyetlen, amit az irodalomban találtam, az ez a két cikk az 1910-es évből:

Bodroux, Compt, rend. 151, 234 (1910)
Bull. soc. chim. (4) 7, 848 (1910)

De az IT túl régi és nem értem IT.

Véleményem szerint ez az út az apaan megszerzéséhez az egyetlen értelmes út a sikerhez.
 

Sabatier

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2022
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Értem. Elnézést kérek.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Valójában ez a legjobb változata ennek a szintézisnek, nátrium (vagy kálium) metilát, etilát stb. használatával.
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Úgy értem, linkek, akik hozzáadnak más felhasználó (a szerves szintézis oldalakról, hogy apaan nátrium-etoxiddal) - annak törlése most. A szabadalom természetesen nem nátrium-etoxiddal.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Mekkora a hozam g-ban (APAAN) ennél a módszernél?
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Az apaan
nem volt veszteséged, vagy talán egy kicsit semmit sem vesztettél.

 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
2010-ben volt legális apaan 20 € / kg tiszta ez volt a fejlődés lol
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Valami ötlet, hogyan lehet a KCN-t a benzilcianidhoz beszerezni, gondoltam h2so4 hozzáadására a kálium-hexacianoferrát(III)-hoz és a keletkező HCN-gázt KOH-oldatba vezetni?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ha ez nem opció, mi a helyzet a kálium-hexacianoferrát(III)-ból KOH-on keresztül kálium-ferrocianiddá, majd pirolízissel?
4KOH + 4K3[Fe(CN)6] → 2H2O + O2 + 4K4[Fe(CN)6] | K4[Fe(CN)6] → 4 KCN + FeC2 + N2
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Tiszta nátriumom van, nem nátrium-amid.
Hogyan kell dolgoznom?
kérem @G.Patton
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Meg tudja mondani, hogy a nátrium-metoxid az eljárás módosítása nélkül helyettesíthető-e nátrium-amiddal? A nátrium-metoxid állítólag működik, és afaik olcsóbb.
 
Top