Szintézis H2S04 és CaCO3/CaO segítségével?

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Üdvözlöm!
sok szintézismódszert láttam itt, és mindegyik egy kicsit bonyolultnak tűnik számomra.
A helyzetem a következő: kaptam 1l sárga olajat (gondolom a BMK?) és az illető, aki nekem adta, nem volt megfelelő utasítás számomra.
Csak azt az infót kaptam, hogy egy nagy, vastag üvegből készült tálba kell az olajat tenni, és lassan H2S04-t cseppenteni az olajba.
A másik infó, amit kaptam, hogy szükségem van még valamilyen kiegészítő összetevőre, például krétára - de azt sem tudom, hogy CaCO3 vagy CaO.

1. Valaki meg tudná nekem mondani, hogy ez a módszer működhet-e?
2. Mennyi kénsavra lenne szükség?
3. CaCO3-ra vagy CaO-ra van szükségem ezen kívül?
4. Mikor kell hozzáadnom a krétát?

Köszönöm srácok!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ha csak a savat kell hozzáadni, akkor valószínűleg A olajat kapott (amfetamin szabadbázis), ebben az esetben a szulfát sót kell képeznie. A CaCO3 egy inert, oldhatatlan fehér por, amelyet a termék vágására lehet használni, de azt tanácsolom, hogy mérsékelten használja erre a célra, mivel az oldhatatlan azt jelenti, hogy az emberek CaCO3-ot fognak az orrukban, amely nem fog feloldódni. Most azt tanácsolom, hogy hígítsa fel az olaj egy részét legalább ugyanolyan térfogatú acetonnal, majd készítsen H2SO4 oldatot acetonban 5mL aceton per mL sav (a szükséges sav mennyiségét az A olaj mennyisége diktálja) a savat cseppenként kell hozzáadni alapos keverés mellett, azt fogja megfigyelni, hogy először tejszerűvé válik, majd besűrűsödik, ahogy hozzáadja a savat. A lényeg, hogy ne adjunk hozzá túl sok savat (az oldat elkezdi feloldani a csapadékot) eset, amikor egy kicsit több A olajat adunk hozzá. Ezután az egészet leszűröd és a szűrőn acetonnal átmosod.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Köszönjük!!!
Hogyan tudom elvégezni a szűrési folyamatot? A közönséges kávéfilterek alkalmasak?
 

bybys_siurblys

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Igen, a kávéfilterek is megteszik, de a vákuumszűrés jobb a kristályok szűrésére, mert több oldószert szív el, és gyorsabb.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
A közönséges kávéfilterek ugyanolyan jól működnek, mint a fent említett vákuumszűrés, amelyet ösztönöznek, de ha egyszerűen nincs a vac rendszer, akkor egy kávéfiltertartó (újrafelhasználható műanyag finom szita, amelynek alakja a kávéfilter nyitott, amelyet egy elég nagy méretű palástos tölcsérbe helyezhet, hogy legalább 2\3 a dolog, és a gravitációs szűrést a kávéfilterrel sokkal gyorsabbá teszi.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Kérjük, tegyen magának egy szívességet, és próbálja ki ezt max. 25mL olajjal és 50mL száraz acetonnal, amelyhez csak úgy kell elkészítenie, mint 1mL H2SO4 conc. 10mL száraz acetonban (a teljes savoldatra nem feltétlenül van szükség, hacsak nem ad hozzá folyamatosan olajat, hogy a pH ne legyen alacsonyabb, mint 6), és ne felejtse el kidobni a sav az acetonban oldatot, mivel nem lehet megtartani. Ezt tanácsolom abban az esetben, ha van BMK olaj, amit tudni fogod az első néhány csepp sav esetén nem jelenik meg zavarosság egy-két perc alatt cseppentés esetén, amiben nem olyan nagy baj, csak dobj bele néhány enyhe bázist, mint a nátrium-karbonát NaCO3, ismert mint mosószóda vagy pH+ (emelő) a medence kellékekből, amire szükséged van, mint fél vagy teáskanál vagy kevesebb, majd dekantáld le. Ne feledje, hogy a BMK egy lépésre van akár az amfetamintól, akár a metamfetamintól, de vissza kell írnia, mert a folyamat, amelyet meg kell tennie, más, és még ha egy kicsit bonyolultabb is, még mindig megvalósítható és megéri.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Köszönjük szépen! Még egy utolsó kérdés:
A H2SO4 koncentrációja 15%. Én is találtam itthon 33%-os HCl-t. Lehetséges ez is, vagy még jobb is HCl-lel csinálni - a nagyobb koncentráció miatt?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Gondolom 15%-os vízben való oldatra gondolsz, ha igen, akkor nem megfelelő, főleg nem ilyen mennyiségre. minden gramm víz megeszik egy gramm terméket. ideális esetben minél nagyobb koncentrációban és minél tisztábban akarod. piszkosabb és kisebb koncentrációjú sav egy pontig használható, ha ez a helyzet, akkor erősen ajánlott 24h-ra lefagyasztani az oldatodat és ideális esetben több acetonnal hígítani, mint normál.
A kénsav szulfátot, a HCl hidrokloridot eredményez. Az amfetamin-hidroklorid higroszkópos és nem alkalmas.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Szükségem van száraz acetonra? Nem a folyadékra?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Száraz =/= szilárd
A száraz aceton alatt azt értjük, hogy a lehető legkevesebb vizet kell tartalmaznia, mivel ezek egymással keverednek.
Ha nem áll rendelkezésre vízmentes állapotban, akkor szárítószerrel, mint például MgSO4, CaO, NaSO4, lehet szárítani, ha a víztartalom alacsony, ha magas, vagy más oldószer is van a keverékben, akkor desztillálni kell, esetleg kétszer is.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
"erősen ajánlott 24 órára lefagyasztani az oldatot" a 15%-os H2SO4 oldatra gondol, ugye? És aztán? A víz megfagy, és kivehetem a tetejéről? és tényleg 24h-ra van szükség?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nem, mondtam, hogy a 15% nem megfelelő. ha maximális hozamot szeretne, akkor igen.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Csak a folyadék van meg, de az tiszta aceton, nem pedig acetont tartalmazó termék, mint a köröm p. rem.
Csak hogy biztos legyek benne, hogy a megfelelő módon készítem el:

1. készítsen magasabb koncentrációjú H2SO4-et (fagyassza le egy edényben, ahol a víz könnyen eltávolítható).
---következő nap
2. szárítsuk meg a freebase-t MgSO4-mal és várjunk 30 percet.
3. készítsük el a cseppoldatot:
-szárítsuk meg az acetont MgSO4-gyel (MELY MENNYISÉG?)
-keverjük össze az előkészített H2SO4-et (a fagyasztóból kivéve, a vizet eltávolítva) az aceton/MgSO4 oldattal, mint 1:5 vagy inkább 1:10.
4. a savas oldatot lassan csepegtessük a bázisba, és folyamatosan keverjük.
???
Remélem most már jó úton járok:)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
NEM TÖRTÉNIK

Továbbá, a kristályosított terméket a savanyítás után a fagyasztóba teszi, így tiszta. nem árt, ha az acetont is beleteszi, és hidegen használja.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Sajnálom, hogy nem értem. Lefagyaszthatom a 15% H2SO4-ot, és eltávolíthatom a vizet (a tetején), hogy magasabb koncentrációjú és alkalmas legyen?
"Ha maximális hozamot szeretne, akkor igen" úgy érti, hogy 24 órán keresztül vagy mi?
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Sajnos ez nem lehetséges abban az országban, ahol élek.
15% az összes, amit kaphatok, így valahogyan ezzel kell dolgoznom.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
OK, szóval most ez az utolsó problémám. a H2SO4-emnek csak 15%-a van...
Mit tehetek?
Elforralhatom a vizet, ha már lefagyasztani nem tudom?
Tehetek valami mást, hogy magasabb koncentrációt kapjak?
Vagy helyettesíthetem a kénsavat más savakkal? A citromsav pl. nagy koncentrációban kapható folyékony vagy vízmentes formában...
Nagyobb koncentrációjú H2SO4 rendelése az utolsó lehetőség!
Kérem segítsen, elakadtam
 
Top