Pszilocin vagy 4-Ace-DMT szintetizálása 5-MeO-triptaminból

actualdisso

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Egy kezdő itt. Arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges-e 5-Meo-Triptaminból kiindulva szintetizálni akár a psilocint, akár a 4-Ace-DMT-t. Nagyon zavarban vagyok azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet a kiindulási molekulából a psilocin gyűrűjének hidroxilcsoportját létrehozni (lásd a mellékelt képet).

Redoxreakciót kellene alkalmaznom az 5-MeO-n, majd valahogyan újraépítenem az OH-oldalláncot? Bármilyen segítséget szívesen fogadok, köszönöm!
 

Attachments

  • YsCyTbRktX.jpg
    YsCyTbRktX.jpg
    27.5 KB · Views: 184

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Csak a megvalósíthatóság kedvéért én személy szerint vagy a 4-OH triptaminnal vagy a 4-acetoxi-triptaminnal kezdeném (előnyben részesítve, hogy véletlenül ne metilálja az OH-t, bár a reduktív aminálás formaldehiddel nem egy concearn, hanem inkább a 4-hidroxil savassága, amely részben fenolos természetű), egy másik kikísérletezett útvonal a 4-OH vagy 4-acetoxi indolból és oxalil-kloridból (klasszikus, fárasztó és nem kezdőbarát), a Fisher indol szintézis 3-acetoxi fenilhidrazin (ha találsz elérhetőt) és a drága N,N-dimetilamino-n-butil-dietilacetál is lehetséges és elegánsabb lehet. Az indol- és különösen a triptaminkémia gyakran frusztráló, és kutatási környezetben szerzett tapasztalatokból beszélek.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Nem, nem lehet 5-Meo-dmt-ről 4-Ace-DMT-re jutni.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
bizonyára észrevetted, hogyan kerültem el, hogy ezt traight (nem lehetetlen, de pazarlás lenne a tonna prekurzorok és évek munkája, hogy csak bizonyítani analitikus értelemben).
 
Top