Fogak és íny egészsége

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Hello, Im egy stimuláns felhasználó talán mondhatom, és függő is. Kokain és amfetamint használok attól függően, hogy mire van szükségem, akár éjszakai műszakra, akár klubbozásra. A mentális és fizikai egészségemet komolyan veszem, 2 hetes szünetet tartok 1 hétig tartó használat után, stb. És érdekel, hogy többet tudjak a fogak és az íny egészségéről. A legtöbb drog, mint tudjuk, kiszárítja a szánkat, és ez az egyik legfontosabb dolog, amit szem előtt kell tartani, hogy több vizet igyunk és kevesebb üdítőt és így tovább. Ahogy tudom a biológia tanulmányozásából, hogy a sativa nagyon fontos bcs megöli a baktériumokat, tisztít stb. Én ügyelek arra, hogy sok vizet igyak és rágok cukormentes rágógumit, hogy "nedves" maradjon a szám. De én még mindig egy kicsit féltem bcs használat után, miközben Im magasan érzem a nyelvemmel, hogy néhány fogam mozog egy kicsit (ez csak akkor, amikor a hatások alatt vagyok). Szeretném tudni, hogy van-e még más dolog, amit Im hiányzik, és lehet, hogy tudom, mi. Ha tudod, meg tudod mondani, hogy milyen vitaminokat kellene szednem a fogak és az ínyem gyógyulásához? Gondolkodom azon, hogy veszek fluorid kapszulát, ez jó ötlet? És fogat mosni legalább napi 2-3 alkalommal, attól függ, hogy maradt-e szabadidőm, ennyi rossz vagy jó? És ik a legjobb, hogy konzultáljon a fogorvosommal, de Im megtartja a használatom privát, mivel a múltkor túl sokat hittem, hogy 24 órát maradtam egy kis szobában, és szerencsém volt, hogy sok ppl a bírósági rendszerben, még a bíróság főnöke is, hogy ne kapja meg az 5 éves büntetést. Thx előre!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Vásárlás metronidazol gyógyszertárban boltban, hogy 3 tablettát naponta, hogy 7 óra között 3 tablettát, például: 1 tabletta 7 óra után vegye be a 2. tablettát és 7 óra után vegye be a 3. tablettát, és vegye be étkezés után cuz metronidazol fog fájni a ösztomacs étkezés nélkül, ez a gyógyszer megöli a bactéries a szájban....
Vigyázzon az egészségére.
Vigyázzon magára.
Gus.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Ön inkább egy fertőző bélbetegség (amoebiasis, giardiasis) kezelésének megközelítését írta le, amelyre elsősorban metronidozolt használnak. Ez egy erős antibiotikum, számos mellékhatással. Ezt nem szabad ajánlani annak, aki a fogak egészségének megőrzésében érdekelt, amikor stimulánsokat használ.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Hosszú ideje, több mint 9 hónapig szedtem metronidazolt időközönként, és nem volt semmilyen mellékhatásom, saját tapasztalatom alapján tanácsoltam neki.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Értem. Ez egy erős gyógyszer, ahogy fentebb említettem, és bizonyos forgatókönyvekben bizonyára előfordul, hogy hasznos. De a tárgyalt esetben messze nem ez az első hely, ahol az ilyen típusú antibiotikumokra kell figyelni. Köszönöm, hogy megosztotta tapasztalatait, mindenképpen hasznos lehet a fórumot olvasók számára.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Nagyszerű, hogy szüneteket tart és vigyáz az egészségére. Ez a megközelítés valóban működik. Ami a fogakat illeti, a gondolatod vektora is helyes. A hidratálás, a tisztaság és a megelőzés hosszabb ideig megőrizheti egészségét. Több tényezőt is figyelembe kell venni. Ha úgy tűnik Önnek, hogy a fogak csak az anyagok bevitele során mozognak, talán ez egy felfokozott és megváltozott helyzetfelfogás. A józan állapottól eltérő fiziológiai érzések jellemzőek a stimulánsokra. Másodszor, a fogak valahogyan egészségtelenné válnak az életkorral, ez sok emberre vonatkozik, és sok tényezőtől függ, az öröklődéstől kezdve a környezetig. Mi itt hozzátesszük a stimulánsok használatát, ezért a megelőzést úgy kell kezelni, mintha veszélyeztetett lenne, még akkor is, ha a fogászati előzményei egyébként kifogástalanok (a családban minden rendben van a fogakkal, gyermekkorban nem volt probléma stb.). És végül, nézze meg ezt a cikket csak a témában, több gyakorlati tippet mond: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/.
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Szóval most töröltem, amit írtam, mert az általam említett cég már nem árulja a terméket, amire utaltam, viszont a fogkrémjük NAGYON jó, néhány más termékkel együtt: "hismile" - valóban jó fogkrémet gyártanak. ne vegyél replika cuccot... Szerezd be a hismile-tól.

A FONTOS dolog azonban: ez a következő: "Ananohidroxiapatit (nano-HAp) a hidroxiapatit szintetikus formája, egy biomimetikus anyag, amely hasonlít a csontok és fogak ásványi összetevőjére. Anano-HAp elősegítheti a fogak mineralizációját és csökkentheti a túlérzékenységet a dentinális tubulusok kitöltésével"

Lehet kapni ezt a nano-HAp cuccot fogkrém formájában, az általam ajánlott felhasználása az, hogy normál vagy a hismile fogkrémmel mossunk fogat és ínyt, majd ne öblítsük ki, majd mossunk újra nano-HAp fogkrémmel és NE ÖLJÜNK ki, amúgy sem kellene öblíteni, de a nano-HAp-nak "be kell szívódnia" a fogakba.

Reggel és este.

- Power
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Jól tette, hogy aggódik a fogai egészségéért.
Ez fontos.
Ez a hajó már régen elment és elsüllyedt számomra...
Ha adhatok egy tanácsot, próbálj meg vigyázni az ínyedre és a fogaidra, nem fogod megbánni.
Én nem szednék fluoridot, (vízfluorizálás, depresszió elleni szer). De ez csak az én véleményem!!!.
Sajnos nincs jó tanácsom számodra!
 
Top