Tesztoszteronszintézis DHEA-ból

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Az alábbiakban a tesztoszteron DHEA-ból történő szintézisét mutatjuk be, amelyet Patrick Arnold biztosított. A védőcsoportot kikövetkeztetettük, és a redukciós módszer ismeretlen.

1. 3β-O védelem TMSCl-el
2. 17β Enantioszelektív redukció
3. 17β észteresítés
4. 3β-O védtelenítés TBAF-fel
5. 3-O Oppenauer-oxidáció egyidejű alkén-átrendeződéssel konjugált pozícióba
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Mit ér a hozzászólásod részletes magyarázat nélkül?
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Az volt a szándékom, hogy a tesztoszteronszintézisről szóló vitát elindítsam, mivel nem találtam sokat az interneten. Ha ez nem a megfelelő hely a hozzászólásomhoz, elnézést kérek.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ez nem probléma. Én az Ön helyében egyértelműen megfogalmaznék egy szándékot egy hozzászólásban :)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Úgy tűnik, ez egy 3 lépéses folyamatra egyszerűsíthető.
1. 3-O Oppenauer oxidáció egyidejű alkén átrendeződéssel konjugált helyzetbe.
2. 17β Enantioszelektív redukció Saccharomyces cerevisiae (pékélesztő/sörélesztő) által.
3. 17β észteresítés

Nem találtam hozamot az androsztendion -> tesztoszteronhoz, de a Szteroidok mikrobiális átalakulásai című könyvben található hasonló szubsztrátok alapján valószínűleg 70% körüli lenne.

A szteroidok mikrobiális átalakulásai. A Handbook. Willium Charney és Hershel L. Herzog. Academic Press, New York, 1967

 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Kiderült, hogy a 17β a kinetikus termék, és jó szelektivitással (17α: 3%, 17β: 97%) állítható elő kizárólag NaBH4 használatával.
https://chemistry-europe.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/chem.202100967

A fenti tanulmány azt is mutatja, hogy az MPV redukció mérsékelt szelektivitással rendelkezik (17α: 34%, 17β: 66%). Érdekelne, hogy a 3 és 17 pozíciók egyidejű oxidációja és redukciója megvalósítható-e Al-katalizátorral. Elképzelésem szerint a konjugált 3 keto-forma előnyben részesülne, ami előreviszi a reakciót.

További részletek az oppenauer-oxidációról saját referenciámhoz https://doi.org/10.1002/recl.19370560206
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
A biokémikus nekem azt tanácsolja, hogy ne fogyasszon semmilyen racém szteroidot, mivel ez visszafordíthatatlan károsodáshoz vezethet, amelyet túl későn észlelnek.
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Van oka feltételezni, hogy a 17α-testoszteron (epitestoszteron) mérgező? Ez egy endogén szteroid, amely körülbelül a tesztoszteronnal megegyező koncentrációban létezik.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Engem inkább a funkciója aggaszt (vannak modernebb tesztoszteron-modulátorok sokkal kevesebb mellékhatással).
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Az epitesztoszteron a GABAA-receptor pozitív alloszterikus modulátora. Úgy tűnik, hogy neuroprotektív, és a magas tesztoszteron / epitesztoszteron arány összefüggésbe hozható az autizmussal.

A SARM-ok mindenképpen olyasvalami, amit én is megvizsgálok. Úgy tűnik, hogy megvannak a maguk hátrányai, mint például az ösztrogénszint csökkentése. Amint kitalálom a tesztoszteron szintézisét, megnézem a szövetszelektívebb szteroidokat, mint a boldenon és a DHT. A fluorozott SARM-ok szintézise ezen a ponton túl van rajtam.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Remélem, hogy részt vettem abban, hogy további dokumentálásra motiváljam Önt, ahogy én is abszolút mélyre merültem a tudományban... aztán megtaláltam a kiutat. Tetszik a gondolkodásmódja!
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Már megtörtént. Nagyra értékelem a visszajelzést. Nincs hivatalos kémiai vagy farmakológiai hátterem, ezért reméltem, hogy a munkámat ez a fórum ellenőrzi. :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
A szenvedély kulcsfontosságú... Igyekszem figyelmes lenni és segíteni, amikor csak lehet.
 
Top