TUTORIAL - Hogyan találhatsz meg könnyedén (majdnem) minden otc vegyi anyagot, amire valaha is szükséged lesz

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Nos, az erre szolgáló varázslatot google keresőoperátoroknak és anyagbiztonsági adatlapoknak hívják.
A keresési operátorok valóban segítenek a keresés további meghatározásában. Egy jó példa, amire szükségünk lesz, a következők:

Kód:
- filetype:pdf, amely csak a pdf dokumentumokat jeleníti meg a keresési eredményekben. - Szintén hasznos "". Ez segít megtalálni a kifejezéseket PONTOSAN úgy, ahogyan azokban a "" belül vannak írva. - Szintén hasznos: OR, AND és "-"

Talán zavarosan hangzik, de készítek egy példát, hogy megmutassam, mit csinál pontosan.

Mivel a legtöbb kémiai keverékhez szükség van az úgynevezett "Anyagbiztonsági adatlapra", amely megmondja, hogy mi van a keverékben, ezt kihasználhatjuk arra, hogy megtaláljuk a szabadon hozzáférhető, ellenőrzött anyagokat tartalmazó keverékeket.

Most pedig készítsünk egy példát. Tegyük fel, hogy szükségünk van egy kis MEK-re, amit beírunk a google-ba, hogy másodperceken belül sok terméket találjunk, a következő:

Kód:
"Anyagbiztonsági adatlap" filetype:pdf Methylethylketone

Ez azt fogja tenni, hogy megtalálja a biztonsági adatlapokat pdf fájlként, amelyek tartalmazzák a Methylethylketone szót. Ahhoz, hogy tovább szűrjük a nem hasznos találatokat, gondoljunk csak a keresett vegyület felhasználási eseteire. Példánkban tudjuk, hogy felület tisztítószerként használják, vagy ragasztó eltávolítóként, illetve festékekben vagy festékeltávolítókban. Ezt most hozzáadjuk a keresési karakterláncunkhoz, beleértve az AND, OR keresési operátorokat is.

Kód:
"Anyagbiztonsági adatlap" filetype:pdf Methylethylketone AND "cleaner" OR "paint" OR "remover"

Így megtaláljuk a metiletilketont és a következő "tisztítószer" vagy "festék" vagy "eltávolító" kifejezések közül legalább egyet tartalmazó msds lapokat

Most kerestem a Google-ban, és rájöttem, hogy az eredmény sok új-zélandi oldalt tartalmaz, nos, én Európában vagyok, ezért azt tehetem, hogy kizárok minden olyan oldalt, amelynek domainnevében ".co.nz" szerepel. Egyszerűen hozzáadva -inurl:.co.nz
A "-" a kizárást jelenti, az inurl: mindent jelent, ami a Google-ban megjelenő weboldalak url címében szerepel, a .co.nz pedig Új-Zéland hivatalos országspecifikus domain végződését jelenti. Dióhéjban, ez kizárja az összes olyan oldalt, amelynek címében co.nz szerepel.

Kód:
"Anyagbiztonsági adatlap" filetype:pdf Methylethylketone AND "cleaner" OR "paint" OR "remover" -inurl:.co.nz

Vagy képzelje el, hogy van egy helyi festékbolt, és csak a weboldalukon lévő msds dokumentumokat szeretné ellenőrizni, ez könnyen elvégezhető az üzemeltetői oldalon:

Kód:
site:mypaintstore.com "Material safety data sheet" filetype:pdf Methylethylketone AND "cleaner" OR "paint" OR "remover"


Ezeknek a keresési operátoroknak a megfelelő használata a legjobb módszer arra, hogy hatékonyan ássa át magát egy csomó oldalon, hogy pillanatok alatt megtalálja, amit keres.

A fenti példát csak menet közben találtam ki. Legyen kreatív, használja a nyelvezetét, és játsszon egy kicsit, és találjon egy csomó forrást... Az operátorok teljes listáját, hogy még jobban meghatározza, mit keres, nézze meg ezt a linket:

https://ahrefs.com/blog/google-advanced-search-operators/
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nagyszerű tipp! Ha az emberek egyáltalán tudnák, hogyan kell használni a keresőmotorokat ...
Az egyetlen probléma az MSDS-sel az, hogy mindig nagyjából becsülik az összetevőket (például 30-70%), és gyakran sokszor sok olyan anyagot hagynak ki, amelyek biztonsági szempontból lényegtelenek. Így egy szép oldószer-keverék nagyon is lehet, hogy polimer gunkkal is keveredik a viszkozitás növelése érdekében, és a végén órákig tartó desztillációs tisztítással és tönkrement üvegeszközökkel fogod végezni a kívánt vegyület izolálását.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18

Ez jó tartalom, eddig nem vettem észre.
 

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Félelmetes tipp köszönöm , im elég jó a Google és de soha nem gondoltam, hogy ezt csinálni
 
Top