[nem tesztelt?] egyedi amfetaminszintézis, amit találtam...

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Az alábbi szöveget a Reddit felhasználó "Spagetiies"´tól idézzük. Nincs meg a kémiai szakértelem ahhoz, hogy megerősítsem, hogy ez működik-e, de talán ti meg tudjátok állapítani, hogy ez hasznos-e!

PS: Ha valaki hajlandó lenne segíteni nekem, keresem a módját, hogy szintetizáljam az amfetamint többnyire házi eszközökkel, ha van ilyen. Köszi <3

Most pedig az "egyedi szintézishez"

"Egy olyan egyedi (és nem szabályozható) amfetamin szintézis, amely forradalmasíthatja az amfetaminok világát."

Rendben, tudom, hogy sok címem ilyen "kattintás csalogató (ez egy szó?)", de ez valójában egy nagyon egyedi módja a dolgok elvégzésének, és olyan köztitermékeken keresztül megy keresztül, amelyeket még soha nem használtak. Szeretném ezt a bejegyzést is megelőlegezni azzal, hogy ez a szintézis nem teljes, mivel nem végeztek elég kutatást a témában ahhoz, hogy megállapítsák, hogy működik-e vagy sem. A reakciók egy része ismert reakciók variációi, de furcsa és nem szabványos módon, amelyek ilyen egyszerű szintézist eredményeznek (esetleg).
Tehát a legutóbbi bejegyzésemben leírtam az amfetaminok enolát szintézisét etil-acetoacetát felhasználásával. Most, bár ez a módszer jó hozamot ad, van néhány probléma. Először is, az etil-acetoacetát nem éppen a fán terem [ellentétben a szintézishez használt reagensekkel;)], és elég nehéz, valószínűleg veszélyes és alacsony hozamú az előállítása. Ezenkívül a halo-benzolt is elő kellett állítani, ami minden szintézishez egy lépéssel több. Végül a vegyületet elszappanosítani és dekarboxilálni kellett volna, hogy P2P-t, az amfetamin közvetlen prekurzorát kapjuk.
Rendben, most beszéljünk arról, hogy miért olyan egyedülálló ez a szintézis. Az amfetamin(ok)nak hagyományosan 3 prekurzora van: efedrin, P2P és P2NP. Mind a 3 vegyület redukcióval adja az amfetamint. Van azonban egy másik prekurzor, amely egy teljesen más módszerrel, oxidációval állítja elő az amfetamint. Ez a vegyület jelenleg alfa-metil-dihidro-fahéjsav néven ismert. Ha ennek a vegyületnek az amidját képezzük, és Hoffman-átrendeződést hajtunk végre, amfetamint kapunk. A hoffmani átrendeződés egy nagyon egyszerű reakció, amely minden intenzív cél érdekében nem szabályozható.
Azonban nem ez az egyetlen különlegessége ennek a szintézismódszernek. Ahhoz, hogy megkapjuk az alfa-metil-dihidro-fahéjsavunkat (a továbbiakban AMDCA), elő kell állítanunk. Ennek a vegyületnek az előállítása sokkal, sokkal, sokkal nehezebb, mint a P2P előállítása, ha egyetlen adalékolásra törekszünk, de ha az egészet egy lépésben végezzük, akkor gond nélkül előállíthatjuk ezt a vegyületet (ez a reakció a P2P szintézist rakétatudománynak tünteti fel, miközben technikai oldalról sokkal, de sokkal bonyolultabb). Az AMDCA (esetleg) egyetlen reakcióból is előállítható az úgynevezett citrakonsavval (és mezakonsavval, amit biztos vagyok benne, hogy ha szétválasztod a 2-t, akkor a sterio-kémiát irányíthatod, és csak D-amfetamint készíthetsz, bár nem világos, hogy melyikből lenne D-amfetamin). De most bemutattam neked egy olyan vegyületet, amiről még sosem hallottál, és javasoltam egy reakciót, de nem adtam részleteket (milyen bunkó vagyok, tudom). Nos, beszéljünk egy olyan vegyületről, amiről már hallottál, a citromsavról. Száraz desztilláció során, légköri nyomáson a citromsav dehidratálódik/dekarboxilálódik itakonsavvá. Az ilyen destruktív desztillációk során azonban tisztátalan desztillátumot kapunk, és még mindig nem kapjuk meg az édes citrakonsavunkat. Nos, szerencsére az itakonsav melegítés hatására citrakonsavvá izomerizálódik, ami azt jelenti, hogy a vegyület tisztítása és izomerizálása egy lépésben történik (yayyy!!!!).
Ahhoz, hogy a citrakonsavból AMDCA legyen, 3 dologra lesz szükséged: Bármelyik megteszi, bár a nagy aktivitásúak, mint például az indol, jobban működnek, bár az indol kifejezetten lebomlik az AMDCA -> amfetamin lépés során), egy Lewis-sav (vagy egy erős bázis, ezt még nem találtam ki teljesen), és olyan tudás, amely nem létezik.
Itt van, ahol a dolgok nagyon technikai jellegűvé válnak, így ha nem tudsz sokat a kémiáról, akkor nehéz dolgod lesz néhány dologgal.
Lényegében a citrakonsavval próbáljuk alkilezni az aromásunkat egy pozícióban. A képződött vegyület automatikusan dekarboxilálódik, így képezve az AMDCA-t. Erre 2 lehetséges módszer van, és mindkettőnek különböző variációi vannak, ezért megpróbálom lefedni, amennyire csak tudom.
A citrakonsav eléggé molekula, mivel sok különböző funkciós csoportot tartalmaz. A minket érintő tények a következők: van egy kettős kötése, ahol az egyik oldalon nagyobb az elektronsűrűség, nagyobb a szubsztitúció mértéke, sterikusan akadályozottabb, és nincs hozzá hidrogénkötés. A kettős kötés másik oldala ennek pontosan az ellenkezője. A sikeres reakció érdekében azt szeretnénk, ha az aromás a kevésbé akadályozott oldalhoz adódna.
Ha savval katalizált pszeudo FC alkilezést végeznénk, a Markovnyikov-szabály miatt a rossz (szerkezeti) izomerhez juthatnánk. A 2 karbonil, a metil és az aromás méretének sztérikus hatásai miatt a helyes izomerhez is juthatunk.
Ha báziskatalizált micheálreakciót végzünk, akkor valami furcsát kapunk. Nem találtam olyan irodalmat, amely alkéneket használna donorként. A reakció első ránézésre is kedvezőtlen lenne az aromás megbontása miatt, bár ez csak átmeneti, mivel a citrakonsavra az alkén az alkilezés után átkerülne. Cikloaddiont is kockáztatunk, mivel mindkét vegyület alkénnel rendelkezik (bár ez nagyon kedvezőtlen). Az is lehetséges, hogy a citrakonsav csak polimerizálódik, mielőtt reagálni tudna az aromássavval (bár ez lelassul annak a harmadlagos szénnek köszönhetően, amely nagyon szarul polimerizál).
Vissza a könnyű dolgokhoz:
Összességében egy reakciófelállás így nézhet ki: Citromsav 2x desztillálása, citrakonsav és aromás hozzáadása a megfelelő oldószerhez (valószínűleg csak egy kis heptán vagy éter). Adjunk hozzá X-et (a mi savunk/bázisunk/katalizátorunk) és refluxoljunk Y órán át. Ezután végezzük el a feldolgozást bázis/sav hozzáadásával (az oldószertől függően) és szűrjük le. Mossuk ki oldószerrel és szárítsuk meg. Adjunk AMDCA-t egyenlő moláris mennyiségű karbamidhoz, és melegítsük, amíg amid képződik (ez a lépés bórsav katalizátorral is elvégezhető ammóniás oldószerben). Mossuk ki és kristályosítsuk át. Adjunk AMDCA-amidot fehérítőszerhez vagy más hoffmani átrendeződési oxidálószerhez. Gyűjtsük össze az amfetaminolajat, szárítsuk meg magnézium-szulfáton, és adjuk hozzá az acetonhoz. Buborékosítsa HCl-ben vagy cseppentse kénsavba, hogy amfetaminsót kapjon.
Ez az egész séma elég egyszerűnek tűnik, csak meg kell erősíteni, hogy működik.
A lehetséges hátrányok (ha működik) a következők: Nem kompatibilis az oxidációra érzékeny szubsztrátokkal, és végül, és imo a legrosszabb, ez a módszer olyan méretgazdaságosságra ösztönözne, amilyenre még soha nem volt példa. A citromsav annyira szabályozatlan és nem szabályozható, hogy ez a szintézis nagy léptékben válik praktikussá. Az ammónia/ karbamid és az aromás anyagok sem jobbak a szabályozhatóság szempontjából, a fehérítők pedig a sók elektrolízisével állíthatók elő. Úgy értem, bassza meg, az egyetlen dolog ebben a szintézisben, amit senki és sehol nem tud beszerezni, az az aromás anyag. És ha nem találsz egyetlen aromás anyagot sem, akkor nem is kellene amfetamint gyártanod.
Mindenesetre, mint mindig, az észrevételeket, kérdéseket és kritikákat mindig nagyra értékelem, különösen ebben a posztban, ahol nem is tudom, hogy a reakció lehetséges lenne-e.
Az általam használt főbb források, amelyek nem könnyen kereshetők, itt vannak linkelve:
Micheal adalékok sztérikus akadályozása
Cikk a benzol cikloadditonjáról egy nagy aktivitású alkén felhasználásával
Cikk a normál pszeudo FC addícióról benzolhoz
Ha bármi pontosításra vagy magyarázatra szorul, kérem, kérdezzen. Tudom, hogy ez a poszt egy kicsit rendetlen, de tényleg nem nagyon van jobb módja annak, hogy az összes információt egy posztba helyezzem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Abbahagytam az olvasást a "minden intenzív célra" Ez az ember nem elég művelt ahhoz, hogy kiszámítsa a reakcióKenetika Amit megpróbál javasolni. egy óra alatt tudtam jönni egy valószínűbb Novel séma kezdve Szegfűszegolaj, vagy CINNAMON olaj, vagy 10 más illóolaj.
MINDEN INTENZÍV CÉLRA, ez a séma túl intenzív ahhoz, hogy még csak gondolni is gondoljon arra, hogy az idejét pazarolja. DE, minden szándék és cél szempontjából nem életképes.
 

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
időpocsékolás
 
Top