A metilamin HCL sikeres használata a 4MMC szintézisben

HizenBurger

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Nemrégiben belefutottam egy metilamin 40% -os oldatellátási problémába, így a termelés folytatásához a HCL útvonalon mentem le.
Mindenhol kerestem itt és az interneten, hogy utasításokat találjak arra vonatkozóan, hogyan használhatok M HCL-t az M40% helyett a reakcióhoz.
Miután sok sok sikertelen vagy nagyon gyenge yeild attepts az info találtam többnyire itt és reddit találtam a módszert, amely tökéletesen működik számomra.
Im nem kémia szakértő egyáltalán, de ahogy Einstein maga mondta: "Az őrület az, hogy ugyanazt a dolgot újra és újra csináljuk, és más eredményeket várunk".
Itt van az én képletem a metilamin HCL használatához a 40% -os oldat helyettesítésére
>40g M-HCL 100ml vízben (deionizált)
>17g NaOH 50ml vízben (ionmentesített)
>Az összes M-HCL-t lassan keverjük össze, röviddel ezután lassan adjuk hozzá a NaOH keveréket, amíg a PH12 értéket el nem érjük.
>Folytassuk a szokásos módon, mintha M40%-ot adtunk volna hozzá.
Azt találtam, hogy a más hozzászólásokban szereplő utasítások és tanácsok túlságosan túlságosan lövik a NaOH lúgos oldódását, amely felszabadítja a metilamin gázt a HCL-ből.
Amint visszatartottam a NaOH oldat nagy mennyiségű hozzáadását, sokkal jobb hozamokat kaptam.
Miután annyi sikertelen próbálkozás után tanácsot olvastam úgy döntöttem, hogy figyelemmel kísérem a PH-t az egész folyamat során, és úgy találtam, hogy amikor annyi NaOH-t adtam hozzá, hogy a PH lúgos lett a PH-skálán.
Lassan adtam hozzá kis mennyiségű NaOH oldatot, amíg a reakcióelegy el nem érte a PH12 körüli értéket.
PH12-nél egyértelmű volt, hogy a keverék gázokat termel, ahogyan reagált a lakmuszpapírral.
Véleményem szerint a keverék lúgos volt, és elégette a terméket, kérem, ne feledje, hogy én egyébként sem vagyok szakértője ennek a kémiai anyagnak, és találtam egy módot, ami nekem működik.

Szintén használtam toluol vagy xilol feloldásához és kivonatolásához.
DMSO-t használtam a reakciómban az NMP helyett.

Remélem, hogy ez a módszer működhet valaki másnak, akinek problémái vannak a metilamin HCL reakcióval kapcsolatban.
 

Pauling

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Szia, miből van metilamin?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Helló, itt már írtam a metilamin előállításáról metilamin*HCl-ből metilamin előállításáról.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Elfelejtette megemlíteni, hogy milyen léptékben dolgozik.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
MA HCl + lúgos oldattal dolgozom, jó eredményeket kaptam.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Oké, akkor mennyit használsz 2b4m ??
 

Mehdi

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2023
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Helló, el tudná küldeni nekem a 4mmc folyamatot, amelyet megoldott?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
készült, mint egy videó xD
 
Top