Mi okozza a viaszos metamfetamint?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Izomerelválasztást végeztem! Sikeresen kristályosítottam már vízben, és gyönyörű kristályokat kaptam!
Ugyanezt a módszert használtam, de ezúttal furcsa terméket kaptam! Nem tudom, mit csináltam rosszul?
Meg tudná mondani, hogy mit kellene tennem, hogy normálisan kristályosodjon?
Újra extraháljam a metamfetamin FB-t és csináljam újra? Vagy kristályosítsam más oldószerben?
Nagyon szépen köszönöm!!!
 

Attachments

  • WdQBbcEG8z.jpg
    WdQBbcEG8z.jpg
    2.6 MB · Views: 42
  • HCEyFvqNxt.jpg
    HCEyFvqNxt.jpg
    2.6 MB · Views: 23
  • 8nKmM4uc3p.jpg
    8nKmM4uc3p.jpg
    2.2 MB · Views: 31

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Nem tudom, milyen elválasztási utat használtál, de valószínűleg nem acetont.
ezt próbáltad? készítsd elő a lombikot, a metát a lehető legfinomabb porrá alakítod, és vízmentes acetonba dobod a lombikban. 1 grammonként kb. 5 ml acetont használj. 50 c fölött, de 55 c alatt vízfürdőt használj, és kevergetés közben melegítsd a lombikot.
hűtsük le rt-re, majd tegyük át a hűtőszekrénybe néhány órára, majd tegyük át a hűtőbe 12-24 órára.
Ellenőrizzük az eredményt.

ha nem működik, ismételje meg az összes lépést, de adjon hozzá egy kis vizet, a tisztaságtól függően a met súlyának 5-10%-át.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Üdvözlöm uram, L-borkősav útvonalat használtam az izomerek szétválasztására!
Acetonban történő kristályosítással nem próbálkoztam, kezdő vagyok, és csak vízben történő átkristályosítást végeztem kis tételekben.
Sikeresen kaptam nagyon szép kristályokat a tesztelés során.
Most a metamfetamin és a víz összekeveredett, nátrium-hidroxiddal extraháljam a metamfetamin olajat, hidrogén-klorid gázzal nyerjem a hidrokloridot, majd kristályosítsam át acetonban?
Vagy használjam közvetlenül ezt a viaszos metamfetamint?
 
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
le tudná írni lépésről lépésre, hogy mit csinált milyen reagensekkel és oldószerekkel az elejétől (amikor L-borkősavat adott hozzá) a végéig (amikor olajos kristályokat kapott)?

Lehet, hogy megpróbálok válaszolni valamit.

Ha L-borkősavat használtál, ne vedd figyelembe az acetonról szóló üzenetemet: a problémád sokkal bonyolultabb.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Bocsánat uram!
Az L+ borkősavat vízben feloldottam, majd metamfetaminolajat adtam hozzá, addig kevertettem, amíg szilárd anyagot nem kaptam, majd 24 órai hagyás után vákuumszűréssel megszűrtem a borkősav-metamfetamin keveréket.
A kapott folyékony részhez nátrium-hidroxid-oldatot adtam a D-metamfamin kivonásához.
Ezután hidrogén-klorid gázzal kicsapattuk a metamfetamin-hidrokloridot.
A metamfetamin-hidrokloridot 1:1 arányban oldjuk fel desztillált vízben, melegítsük 108 fokra, és várjuk meg a kristályosodást!
Az előző vizsgálat normális volt,
de ezúttal viaszos kristályt kaptam.
Átnéztem az összes információt a fórumon, és néhányan azt mondták, hogy ez azért van, mert a metamfetamin racém.
Van aki azt is mondja, hogy pH érték, én megmértem a pH értéket, kb. 5.
Másik kérdés, hogy a pH érték mérésénél a folyadékot a tesztpapírra cseppentem, és a folyadéknak 3 különböző színe lesz a diffúzió után. A legkülső szín kb. 10, a második réteg 5-6, az első réteg 1-2.
Tanácstalan vagyok, nincs szakmai tudásom és nem értek a kémiához.
Most oldottam fel egy kis adag viaszos metamfetamint és extraháltam metamfetaminolajat nátrium-hidroxiddal, és újra csinálom.
Mert úgy érzem, hogy senki nem fog nekem választ adni.
Mindenesetre köszönöm.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
szennyezett metil-olaj volt vagy desztillált? lehet, hogy van benne némi kolloid. ellentétes izomer is csapdába eshet.

Mielőtt a többi cuccot az alaphoz fordítanád, tedd meg a következőket:

Készítsd elő a lombikot, forgasd a metet a lehető legfinomabb porrá, és dobd a lombikba acetonba (99%-os minőségű ok).
használjon 5-10 ml acetont 1 grammonként. készítsen vízfürdőt 50 c felett, de 55 c alatt, és melegítse a lombikot a vízfürdőn, miközben kevergeti, lassan adjon hozzá egy kis vizet is. a víz súlyának ellenőrzése fontos!!! ne adjon több mint 20 g vizet 100 g sójához.
hagyjuk lehűlni rt-re.
néhány órára tegyük át a hűtőbe, majd a fagyasztóba.

utána bázis extrakciót csinálnék, a bázis ezúttal elég tiszta lesz. és ismét l-borkősavval savanyítok. jobb d-borkősavat használni, ha tudsz kapni.
 
Last edited:

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Nincs desztilláció. Izomerek elválasztásakor nem szabad túlságosan szennyezettnek lennie a sav-bázis extrakció után.
Azt hiszem, ez lehet egy pH-probléma.
Mi legyen a metamfetamin vizes oldatának helyes pH-ja?
Köszönöm szépen!
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Mivel siettem, megpróbáltam a bázist kivonni és a pH-értéket sósavval <3-ra beállítani. Melegítsük 130 fokra, és öntsünk hozzá 5-szörös térfogatú acetont. És mossuk ki a port fagyasztott acetonnal. Szárítás után vízben 1:1 arányban feloldani, melegíteni és elpárologtatni, majd lehűteni. A metamfetamin a hőmérőn a hűtés után is ugyanolyan viaszos kristály. A főzőpohárban a teljes lehűlés után nem csapódott ki kristály.

Két másik, különböző tételből származó részen már szép kristályok vannak!

Nem tudom megítélni, hogy mi romlott el.
Holnap kipróbálom a módszeredet!
Köszönöm szépen, uram
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Még egy részlet

a víz súlyának ellenőrzése fontos!!! ne adjon több mint 20 gr vizet 100 gr sójához.

Úgy értem, hogy a lombikba lassan adsz vizet, amíg az összes met fel nem oldódik. DE ne adj hozzá több mint 20 gr vizet 100 gr metánra. SOHA!!! Ha ekkor még mindig látsz valami szilárd anyagot a lombik alján, akkor fogadok, hogy az nem met, hanem nátrium-klorid.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
@G.Patton

Uram, segítsen nekem! Köszönöm szépen!
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
JtioiUF.jpg
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
A kisebb tisztaságú racém kristályom a kísérletben szereplő kristálytípussal azonos formájúnak tűnik. Mennyi idő alatt olvad meg és fagy meg a csőben? Össze tudja hasonlítani a D jéggel és információt tud adni?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Úgy tűnik, hogy van némi hasonlóság, és a fórumon talált válasz is a racemizáció miatt van!
De emlékszem, hogy magam is izomer szétválasztást végeztem.
Most nem vagyok a stúdióban. Talán pár nap múlva tudok válaszolni.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Kolloid alakult ki, és a "rossz" izomerjét csapdába ejtette benne.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Igazad van, ma a kivont metil-olajat a hűtőszekrénybe tettem, hogy lehűtsem, és akkor néhány lebegő anyag jelent meg a főzőpohár alján, azt hiszem, ez kell a kolloid, amit mondtál.
A módszered szerint fogom kivonni az olajat.
Néhány napon belül meg tudom mondani az eredményeket. Vennem kell néhány dolgot.
Köszönöm, uram.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Igazad van, ma a kivont metil-olajat a hűtőszekrénybe tettem, hogy lehűtsem, és akkor néhány lebegő anyag jelent meg a főzőpohár alján, azt hiszem, ez kell a kolloid, amit mondtál.
A módszered szerint fogom kivonni az olajat.
Néhány napon belül meg tudom mondani az eredményeket. Vennem kell néhány dolgot.
Köszönöm, uram.
 
Top