Mit kap a piszkos acetonból?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Többnyire 99,9%-os tisztaságú acetont használok egy vegyeskereskedésből.

Minden normál termék elfogyott, és az új tételhez szükséges nyersanyag nem érkezett meg, így volt egy kis szabadidőm és semmi tennivalóm.

Tehát összegyűjtöttem a fagyasztóban lévő piszkos acetont, 2L mennyiségben, és elpárologtattam. Többnyire az MDMA kristályok mosásához használt aceton volt, de némi mennyiség (viszonylag kis mennyiség, talán 15-20%) 37%-os HCl-vel történő savasítás után volt acetonban, amit nagyon szeretek.

A párologtatás az 1L-es főzőpohárban történt a forrólemezen, majd néhány lépésben hozzáadtam némi extra mennyiséget. A végső bepárlás a 100ml-es főzőpohárban történt. A főzőpohárban nem szabályoztam a hőmérsékletet, csak a lemez felületének hőmérsékletét állítottam be 150C-nak. Az egész folyamat nem vett igénybe sok időt, talán 1 óra vagy valami intenzív forralás.

Amikor az acetonszag eltűnt, kis mennyiségű szaros, fekete, sűrű folyadékot kaptam, amit összekevertem kis mennyiségű vízzel, és egy órára vagy valami hasonlóra a fagyasztóba tettem.

Ezután NaOH-t adtam hozzá a bázis extrakcióhoz. A felső réteg, elég koszos és fekete, elvált a tölcséren, a súlya pontosan 25 gr volt, ami nem rossz 2L acetonhoz képest.

Ezután NaCl és desztillált víz került a tölcsérbe a felső réteggel együtt, és még egy kis ideig a fagyasztóban tartottuk. A terméket p.éterrel mostuk. Ez elpárolgás után 15 gr elég tiszta FB-t adott.

Az FB-t fagyasztott acetonban savasítottuk és 12 óra elteltével szűrtük. Az eredmény 16,8 gr volt a számított 17,8 gr-mal szemben.

A sót forró IPA-ban a lezárt PP főzőpohárban vízfürdőn - a vízfürdő hőmérsékletét nagyon könnyű szabályozni - újrakristályosítottam. A kiindulási hőmérséklet 65 C volt, a tömegarányok 1 gr : 2,86 gr (vagy 3,6 ml RT-nél). Mivel nincs programozható melegítőlapom, kézzel kellett csinálnom, 30 percenként 2C-kal csökkentve a hőmérsékletet.

Amikor elértem a hőmérsékletet, a lezárt főzőpoharat a vizes edénnyel együtt (a hűtés sebességének csökkentése érdekében) 6 órára a normál hűtőszekrénybe helyeztem, majd néhány órára átvittem a fagyasztóba.

Ennek eredményeként 15,2 g elég tiszta kristályt kaptunk. De az átlagos kristályméret nem nyűgözött le. Ez még mindig kicsi 1x1-től 2x3 mm-ig. Valószínűleg a 30 percenként 2C lépésekkel történő újrakristályosítás még mindig túl gyors, azt hiszem, vennem kell egy programozható lemezt, és ugyanezt 1 vagy 2C per 1 órával kell csinálnom.

EyZGW286CU
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ezúttal egy újabb adag piszkos acetont hasznosítottam újra. Az összes folyadékot a savasítás, mosás, vízben történő kristályosítás utáni maradékok stb. után közös PH=2-vel összegyűjtöttem és 130C-ra melegítettem.

Ekkor a főzőpohárban lévő anyag teljesen feketének és szarnak tűnt. Közös súlya - 40 gr.
Az anyagot a fagyasztott acetonba dobtuk, amelynek térfogata az anyag térfogatának x10-szerese volt, és egy ideig a fagyasztóban tartottuk.

Az aceton a kristályosodás után konyakszínűnek tűnt.

Ma leszűrtem, és eredményként 35 gr barna cukrot kaptam. Természetesen az ilyen termék nem fogyasztásra való: valamilyen módon tisztítani kell.

Valószínűleg megpróbálom párszor újrakristályosítani IPA-val vagy ABE-vel, még nem döntöttem el...

RJ97SUvwfG
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Nem tudom, de a közeljövőben meglátjuk. Az én első 2 tételek Volt alacsony hozam, így terveztem, hogy kivonja a flush és frzen oldószer egy másik alkalommal.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
A rotavap nélküli vegyész úgy járna el, hogy egyszerű desztillációt végez, ha a teljes térfogat 2L. Nem csak az, hogy visszanyeri az aceton, hanem az is, hogy meg kell tartani a hőt szelíd, és ami a legfontosabb, hogy elkerülje a 2L aceton elpárolgását a belélegzett levegőben, tudva, hogy a probléma a lemez hőjével van idk aceton lobbanási hőmérséklete, de soha nem szabad kitenni a gőzöket semmilyen felületre, hogy forró.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Mindent tudok ezekről a szarságokról. Egyszerűen nincs helyem több felszerelésnek. Talán majd ősszel, ha vidékre költözöm...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Elsősorban a veszély elkerülésére összpontosítottam, egyébként a főzőpoharat fedetlenül hagyhatja kint a napon, még ha ez időt is vesz igénybe, legalább egy robbanással kevesebbet kell aggódnia.
 
Top