Wikipedia+Reddit kémia alapú fórum

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Szeretnék egy Wikimédia-szerű fórumot látni, ahol vannak cikkek (pl. egy anyag, szintézis), és a Wikipédiához hasonlóan lenne egy beszélgetős rész, de szeretném, ha reddit-szerű lenne (több téma egy "főcímtémáról"). Jó lenne, ha minden témának lehetne saját "gyermektémája" (hasonlóan a discordhoz, ha 2 vagy több ppl új vitát indít egy csatornán - afféle alcsatornák).
Természetesen a témák hivatkozhatnának egymásra (cikkek a hozzászólásokhoz és fordítva).
Képzeljük el, hogy egy anyagról minden lényeges információ rendelkezésre áll egy cikkben (az egyszerű dolgoktól kezdve, mint a forráspontok, a különböző szintézisek, történelem, beszállítók stb.)

Nehéznek tűnik, de a legtöbb cikket már most is be lehetne másolni. Biztos vagyok benne, hogy létezik nyílt forráskódú kémiai kód az összes szükséges állandó, például forráspont stb. előállításához, így létrehozhatnánk egy szabványos módszert az anyagok leírására (ha még nincs ilyen).

Csak képzeld el! Jelenleg a magamfajta retardáltak irreleváns dolgokkal spamelik ezt a fórumot, de így csak a releváns dolgok kerülnének be a cikkekbe (mi pedig eltűnnénk a 2. oldal ürességében és azon túl).
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Tudom, mire gondol. De minden a tartalomszolgáltatás formájáról szól. Mi a XenForo-t használjuk, nagyszerű funkcionalitással rendelkezik. Szükség esetén nem lesz nehéz megtalálni a szükséges információkat, még akkor sem, ha a fórum túlcsordul az információktól.
 

QuentinTarantolino

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Először is: Nagyon élveztem az első órákat ezen a fórumon, és végül regisztráltam. Alig várom, hogy lássam ezt a projektet növekedni.

Nem ismerem a XenForo-t, mivel soha nem használtam ezt a fórumszoftvert. De mi lenne, ha létrehoznánk alfórumokat pl. minden fórumhoz a "Szintézis technológiák és analízis" kategóriában, és elneveznénk "Írások". Akkor a legértékesebb, csúcsminőségű hozzászólásokat át tudnád helyezni a megfelelő alfórumba.

Szerintem hosszú távon jól járnánk ezzel a változtatással, mert még ha a XenForo keresési funkciója igazán jónak is tekinthető, ne feledjük: Néha a tagok nem akarnak konkrét keresést végezni, hanem inkább böngésszenek - valami érdekeset keresnek, például egy új szintézist, amit kipróbálhatnak.
 
Top