Működni fog ez az 5-MeO-Triptamin szintézis?

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
200 ml butanolt adtunk egy allihn kondenzátorral ellátott rbf reflux beállításhoz. Hozzáadtunk 10g NaOH-t, és az oldatot 80C-ra hoztuk fel. Fokozatosan 25g melatonint adtunk hozzá. Amikor ez megtörtént, az oldatot 110C-ra hoztuk fel, és 3 órán keresztül ott hagytuk. Az oldatot 30 percenként ellenőriztük.
Egy ponton az oldat nagyon sűrű lett, és a keverést leállították. Butanolt adtunk az oldat újrafeloldásához. 3 óra elteltével az oldatot levettük a tűzről, és 80 ml vizet adtunk hozzá, majd az oldatot 20 percig kevertettük. A vízréteget elvetettük. A visszamaradt butanolt besűrítettük, és nagyon viszkózus lett. Izopropil-alkoholt adtunk az iszap újrafeloldásához. Ezt az elegyet Et2O-val hígítottuk és egy éjszakára a fagyasztóba tettük. Nagyjából 22 g sárgás színű 5-MeO-triptamin-szabadbázist kaptunk, ami 88%-os hozamot jelent.
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Azt is szeretném tudni, hogy miért nem említi itt senki a nátrium-ditionitot, amely egyértelműen nem opcionális összetevőként szerepel az alábbi dokumentumban.
[általam látott papír]
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
A dithionitra redukálószerként van szükség, és a funkciója egy köztes termék elpusztítása, az biztos, hogy más hasonló erősségű szerekkel helyettesíthető, ki kell nézni, de a dithionit általában rendelkezésre áll. Az én messze legjobb melatonin hidrolízisemet KOH / MeOH-val végeztem, és felfedeztem, hogy az oldószer részleges eltávolításakor könnyű vákuum alatt egy hagyományos készülékkel kényelmesen kicsapódott, mivel azonnal eltávolítottam a köpenyt.
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Köszönjük! Azt hiszem, a Dithionitot felírom a bevásárlólistámra!
Kifejtené részletesen, hogy mi történne, ha nem használnám?
Abban is biztos vagyok, hogy ez a reakció NaOH-val (már van) és KOH-val is működne, de mennyi NaOH-t kell használnom?
És végül, hogyan választottátok el a maradék KOH-t és egyéb szennyeződéseket a termékből?
Az általam látott dolgozatban az áll, hogy egy 4-8 szénatomos, nem poláros alkohol szükséges az elválasztáshoz, miután vizet adtunk a szennyeződések kioldásához.
Előre is köszönöm!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
ez alapvető hidrolízis, de a terméknek van egy felső határa a pH-nak, amit elviselhet, amit nem tanácsos túllépni a karbonátok biztonságosabbak ebből a szempontból.
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Ha lehetséges, meg tudná mondani, hogy milyen pH-t kell elérnem ebben a hidrolízisben, hogy a végtermékem ne bomoljon le azonnal?
És azt is, hogy mi történne, ha nem használnék dithionitot, mivel más általam látott senthesis eljárások nem említik azt.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
A pH, amennyire emlékszem, 11 fölé is mehet jól, de 12 fölött már felesleges kompromisszum, és a hozamokat fogadok, hogy leesnek. Ugyanez a helyzet a hőmérséklettel, valamint a savak erősségével és koncentrációjával (véleményem szerint az F.B. néhány hétig, esetleg hónapokig a fagyasztóban maradhat, így nem kell minden alkalommal a hidrokloridot freebase-elni. Minden attól függ, hogy mi a szándékod vele, és hogy a teljes mennyiséget felhasználod-e, hogy ugyanazt a terméket három vagy akár 2 tételben készítsd el.
 
Top