Wolff-Kishner redukció, nagy léptékben, megvalósítható vagy csak öngyilkosság?

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
A címnek megfelelően: Megpróbáltam egy sztereoszelektív szintézist kitalálni, de elakadtam egy ponton, ahol el kell távolítanom egy karbonilt. Az alkohollá alakítás eltűntetné a szelektivitási célt. Most, bárhol is keresem az információt, csak az emberek figyelmeztetnek arra, hogy inkább bármilyen más módon alkalmazható, és figyelmeztetnek a hidrazin rákkeltő tulajdonságaira (+ 200+°C-on tartva, miközben elég illékony még szobahőmérsékleten is + forrásban lévő KOH-oldat). A 100+g-os skálán való felskálázást úgy tűnik, hogy nagyon kevesen tennék meg: van rá mód, hogy ne haljon meg? Nekem sincs laborom, így ezt még csak nem is tudom csinálni kapucni alatt (na jó, azt még meg kell építeni, de költségvetési okokból kapucni általában csak akkor kerül bele, amikor már szükség van rá)

Alternatíva lenne a Clemmensen, de ahhoz higany kell. Tényleg, hogy tudnám azt a kurva oxigént úgy eltávolítani, hogy ne kelljen végrendeletet írni a biztonság kedvéért?
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Én nem végezném el a wolff-kishner redukciót, hacsak nincs megfelelő laboratóriumod. A hidrazin rakétaüzemanyag. Nem aggódnék a rák miatt, van egy üveg homok a laboromban, és a címkén az áll, hogy rákot okozhat. Ami az oxigéntől való megszabadulást illeti, redukálhatod raney-nikkel, először a karbonilt etanoldali-tiollal reagáltatva, azonban ez a reakció is gyorsan kicsúszhat az irányítás alól. Sok szerencsét!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ezt csak óvatosan és fokozatosan kell méretezni... Láttam egy sikeres mikrohullámú reakciót, de azt hiszem, egyszerre több tételt lehet csinálni, és a keverékeket a feldolgozáshoz megkérdezni, egyébként is kis reaktorbetöltéssel kell csinálni. Ketonról van szó, amit el akarsz távolítani?
 
Top