xilol az amfetamin sav-bázis extrakciójában

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
használható-e xilol a petróleuméter helyett, amikor amfetamin sav-bázis extrakcióját végzi?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Valószínűleg, de csak elpárologtatható
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Mint a DMT extrakciós tapasztalatokkal való beszélgetésben. Mindkettő nem poláris oldószer. De a xilol hagy egy kis maradékot, és el kell párologtatni, míg a petróleuméter lehetővé teszi a kristályok kifagyasztását, továbbá a xilolnak szaga van. Szerintem a te célodhoz más oldószert kellene kipróbálnod. A legtöbb festékhígítót valójában petróleuméterből készítik, csak guglizz rá az összetevőkre.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Igen, én óvakodnék a xiloltól, és naftát használnék Tudtad, hogy a xilol dimetilbenzol? Igen, és ezeket a metileket nem nehéz kiütni, és akkor radikális metil-ionok lebegnek, amelyek váratlan dolgokat tehetnek, mint például az amfetamin alkilálása, de valószínűleg nem a nitrogénen, hanem valószínűleg a fenil vagy az alfa- vagy béta-2-metil-amfetaminon, valaki? 3-metil? Parametil?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
a probléma az, hogy az éter nem kapható ott, ahol én vagyok, és természetesen nagyon illékony. nem igazán láttam más alternatívát sem. de van naftám. kipróbálom a naftát, és meglátjuk, hogy megy.

Megpróbáltam egy mikroméretű sav-bázis extrakciót csinálni xilollal, de az amfetamin nem tudott kicsapódni a végén.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Megpróbálhatja a xilolt, de nem vagyok benne biztos, hogy működni fog. Tudja biztosan a dietil-étert, a dioxánt, a DCM-et.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Megfogadom Frit Buchner tanácsát, és dietil-éter helyett naftát fogok kipróbálni.

Kénsav hiányában, amikor az utolsó lépésben az amfetamin kicsapására kerül a sor, a foszforsav használható? Vagy a sósav jobb? Vagy valami más?

(olyan amfetamint fogok használni, amelyet a szintézis során foszforsavval kicsaptak, ha ez lényeges.)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
A naftát rendben van, majdnem ugyanaz, mint a PE. Igen, a foszforsav rendben van. A sósav nem oké =) Olvasd el az amfetaminsókról szóló témámat.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
mit javasolna, mit tegyek, hogy tiszta naftát kapjak? van egy konkrét kőolajtermék/cas szám, amit keresnem kell?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nem tudom, milyen oldószerek állnak rendelkezésre az Ön területén. A nafta az nafta. Csak keressen rá. Mindegyik rendben van. Minél könnyebb frakció, annál könnyebb elpárologtatni utána.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Azt feltételeztem, hogy a boltban vásárolt öngyújtófolyadékban például szennyeződések vannak, és talán frakcionált desztillációra lenne szükség.

Valamilyen okból kifolyólag a naftát itt egy kicsit nehezen kapható, ezért arra gondoltam, hogy talán valami könnyebben hozzáférhető, például egyfajta fehér szesz (pl. Stoddard oldószer, CAS-szám: 8052-41-3) megfelelő lenne helyette?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Igen, ezt ki lehet próbálni.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Még a naftával is szeretné, hogy hidegre kapja, hogy kicsapódjon
És nyilvánvalóan, ha van benne víz, akkor nem fog kicsapódni ( így sósav helyett gázzal kell gázosítania), vagy elpárologtathatja a naftát. Nem vagyok 100%-ig biztos mindezek kapcsolatban az amfetaminnal. Én még életemben nem láttam amfetamint. Ez mind igaz a metamfetaminnal kapcsolatban. Feltételezem, hogy a szulfátot próbálod majd kicsapni.🤔
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Úgy érti, hogy hcl gázzal gázosították?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Megtettem, de mint mondtam, az amfetaminból automatikusan metamfetamin lesz a fejemben, mert itt nincs amfetamin. A szulfát a kívánt Lewis-sav, nem a hidroklorid.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
egyelőre foszforsavat fogok használni a kicsapáshoz, mivel a kénsavat nehéz itt beszerezni.

Kifejtené, hogy mire gondolt, amikor a Lewis-savról beszélt, mint amit a hidroklorid helyett szeretnék? Gyorsan megnéztem egy keresőmotorban, de nem találtam többet, mint hogy Lewis adduktot képez. (még mindig nagyon noob a kémia).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ahelyett, hogy megpróbálnám elmagyarázni, inkább vizuálisan ábrázolom.
5UxV9cuMJa


BWbNnThU2G


HZoPrRUTcV


CJ7FouhbVG

Qf4XJh0m7l

C86p9BPZkI
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
köszönjük.

már tisztábban vagyok azzal, hogy mi az a Lewis sav/bázis, de a sav-bázis extrakció végén az amfetamin kicsapása kapcsán melyik sav lenne a legjobb a sósav helyett?

Bocsánat, ha valamit kihagytam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Gondolom, hiányzik a korábbi művészet, vagy korábbi munka, vagy... ipari szabványok. Nem hiányzik. De azt hiszed, hogy hiányzik. 9/10, az emberek okkal csinálnak valamit egy bizonyos módon. Gyakran a tudás vagy a tapasztalat miatt. Nem mindig, de gyakran. Az amfetamin nem véletlenül szulfát. Nem tudom, mi az, de volt egy téma kbv6 hete, ahol valaki azt kérdezte, hogy miért szulfát az amfetamin leggyakrabban. Legalábbis többféle savas só lehet, de a szulfát a leggyakoribb, olyan okból, amit vagy nem néztem meg, vagy elfelejtettem.
 
Top