Klór és jód közötti hozamkülönbség?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Tud valaki beszélni a 2 klór-4-metilpropiofenon és a 2 jód-4-metilpropiofenon közötti hozamkülönbségről?

Esetleg a reakcióban bekövetkező egyéb változások révén?
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
A 2-jód-4-metilpropiofenon jobb távozó csoport, de nehezebb azt a szénre juttatni az első helyen. A 2-klór-4-metil-propiofenon könnyebben kerül a szénre, de rosszabb távozó csoport. A 2-brom-4-metilprofiophenon éppen megfelelő. 4-MMC-t vagy 4-MEC-et szeretne készíteni?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Végül megpróbál 4 mmc-t készíteni, de olyan prekurzorokat is használ, amelyek egyáltalán nem szerepelnek semmilyen listán.

A 2b4m szerepel egy ilyen listán, még akkor is, ha ez egy nagyon nem erőltetett lista. Technikailag még mindig nem oké a birtoklása.

A 2i4m és a 2c4m esetében ez a probléma nem áll fenn. Ezért kérdeztem a hozamukról és az esetleges különbségekről.

Imo, a lehető legnagyobb jogi óvatosság a legfontosabb dolog, aztán a fizikai biztonság, majd a vegyületek tisztasága.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Rövid válasz az OP kérdésére: A 2 klór-4-metilpropiofenon (2c4m) esetében néhány változtatásra van szükség a reakciójában.

A WO2017211129A1 kínai szabadalom mefedronra vonatkozó, 2c4m-et köztes termékként használó adaptálásával szerzett tapasztalataim alapján eltartott egy ideig, amíg a 2c4m-ből 70+%-os hozamot értem el a mefedron esetében.

A szabadalomban az áll, hogy 40%-os hozamot érnek el metilamin vizes oldatával, azonban ne feledje, hogy a szabadalom a szubsztituálatlan metkatinonra vonatkozik. A mefedron esetében, vizes metilamin oldattal, soha nem kaptam 30%-nál nagyobb hozamot. A hőmérséklet vagy a reakcióidő növelésével csak az izomefedronnal szennyezett termékből kaphatunk többet.

Ahhoz, hogy a 2c4m-ből 70+%-os mefedron hozamot kapjunk, metilamin-oldatot kell készítenünk valamelyik megfelelő vízmentes oldószerben, ahogyan azt itt elmagyaráztuk:

Ehhez a konkrét reakcióhoz nekem az összes ilyen metilamin oldat jól működött: 10-20% benzolban, 10-20% toluolban, 10% DCM-ben, 10% NMP-ben.

Metanolos vagy IPA metilamin oldatokat nem próbáltam, mert az irodalomban az áll, hogy az alkoholos oldószereket kerülni kell a metilaminálási reakcióhoz. Érdekes lenne látni, hogy mi történik.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Megpróbálhatja a klórt jóddal helyettesíteni. Amennyire emlékszem, a reakciót acetonban végzik.
 
View previous replies…

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Köszönöm a tippet, tényleg van értelme. Megpróbálom a 2c4m-emet KI-vel acetonban reagáltatni.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
talán a nátrium-jodid jobb lesz, minden a jodid acetonban való jó oldhatóságától és a klorid acetonban való alacsony oldhatóságától függ. Mindenesetre, ha beállítasz egy csere reakciót, nagyon érdekes lesz látni a munkádat.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
köszönöm, van egy kis nátrium-jodidom, és mindenképpen kipróbálom, amint a laboromban leszek, ami nagy valószínűséggel csak július közepén fog megtörténni. Majd tájékoztatlak itt az előrehaladásról.
 
Top