Besikeičianti kanapių politika

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
254
Reaction score
278
Points
63
MRkAVG8xIe


Gydant opioidų vartojimo sutrikimą reikia atsižvelgti į besikeičiančią kanapių politiką, kad būtų maksimaliai padidintos žmonių galimybės pasveikti.

Jungtinėse Valstijose išgyvenama sunki perdozavimo epidemija, kurią iš pradžių sukėlė piktnaudžiavimas skausmą malšinančiomis tabletėmis, o vėliau daugelio žmonių gyvybes nusinešė heroinas ir sintetinis opioidas fentanilis.


Ligų kontrolės ir prevencijos centroduomenimis
, pernai dėl opioidų perdozavimo užregistruota daugiau kaip 81 000 mirčių .
Igw0ofJ1v8

Milijonai amerikiečių kenčia nuo opioidų vartojimo sutrikimų, tačiau 2021 m. duomenimis, keturi iš penkių amerikiečių negavo reikiamo gydymo. Tai paaiškina, kodėl labai svarbu plėsti galimybę gauti medikamentinį gydymą, kuris padėtų žmonėms pasveikti.

Viena iš pagrindinių veiksmingo gydymo kliūčių yra kanapių vartojimo ribojimas potencialiems pacientams. Šiuo metu daugelis programų, padedančių opioidų vartojimo sutrikimu sergantiems žmonėms, reikalauja, kad dalyviai susilaikytų nuo kanapių vartojimo, kad galėtų gydytis. Toks požiūris išryškina rimtą priklausomybių medicinos srities klaidą: dėl mūsų konservatyvaus požiūrio į kanapes žmonės dažnai neįtraukiami į programas, kurios gali jiems padėti.

2ZYtcJ1fon

Mes aplaidžiai tyrinėjome kanabinoidų potencialą, nepastebėdami, kad kai kurie iš jų gali turėti gydomosios naudos. Dėl tokios trumparegiškos politikos tūkstančiai žmonių neteko reikiamos pagalbos ir nepastebėjo kanapių potencialo visuomenės sveikatai.

Norėdami veiksmingai spręsti opioidų krizę, turime permąstyti savo požiūrį į kanapes ir kurti įtraukesnius ir veiksmingesnius gydymo būdus, atidžiai analizuodami riziką ir naudą.


Per pastarąjį dešimtmetį, stiprėjant opioidų krizei, požiūris į kanapes Jungtinėse Valstijose labai pasikeitė.
Kanapės tapo ketvirta pagal populiarumą psichoaktyviąja medžiaga pasaulyje po alkoholio, kofeino ir tabako, jų sudėtyje yra daugiau kaip 550 skirtingų komponentų, iš kurių geriausiai žinomi yra delta-9-tetrahidrokanabinolis (THC) ir kanabidiolis (CBD).

Iki šiol 38 valstijos ir Vašingtonas įteisino medicininį kanapių vartojimą, o kai kurios valstijos netgi pripažino opioidų vartojimo sutrikimą kaip medicininio vartojimo pagrindą, nors patikimų duomenų vis dar trūksta.

SIXYZArREk

Bideno administracija neseniai pasiūlė federaliniu lygmeniu perklasifikuoti kanapes kaip mažiau kenksmingą medžiagą, o tai iš esmės legalizuotų jų vartojimą medicininiais tikslais visoje šalyje. Šis perklasifikavimas gali reikšti esminį federalinės politikos pokytį, tačiau naujasis reguliavimas prieštarauja tradiciniam požiūriui į su opioidais susijusių sutrikimų gydymą.

Jungtinėse Valstijose metadonas, kuris yra gyvybiškai svarbus vaistas opioidų vartojimo sutrikimams gydyti, yra išduodamas per federaliniu lygmeniu reguliuojamas programas, kurios užkerta kelią šiai priklausomybei. Šiose specializuotose klinikose teikiamos kasdienės metadono dozės, taip pat konsultacijos ir kita pagalba.

Tačiau daugelyje jų galioja griežta susilaikymo nuo vartojimo politika, pagal kurią atsisakoma gydyti asmenis, kurie, kaip nustatyta, vartoja kanapes ar jų sudedamąsias dalis. Šis draudimas grindžiamas prielaida, kad kanapės gali trukdyti sveikimo procesui.

qrxogu7e6o-jpg.49913


Vis labiau legalizuojant kanapes ir keičiantis visuomenės nuomonei, akivaizdu, kad tradicinė susilaikymo politika vis labiau tolsta nuo vis didėjančio kanapių pripažinimo visuomenėje."Kalifornijos blaivybės " koncepcijos atsiradimas , kai žmonės atsisako alkoholio ir kitų narkotikų, bet toliau vartoja kanapes, dar labiau pabrėžia šį atotrūkį.

Susilaikymo politika grindžiama nuomone, kad kanapių vartojimas gali neigiamai paveikti opioidų vartojimo sutrikimo gydymą. Tačiau nauji įrodymai, įskaitant neseniai atliktų sisteminių apžvalgų ir
sausio mėn. atliktos metaanalizėsrezultatus, paneigia šią nuomonę.

Naujausiame tyrime, kuris apima 4-15 mėnesių stebėjimo duomenis, nenustatyta jokio reikšmingo ryšio tarp kanapių vartojimo ir nemedikamentinio opioidų vartojimo atkryčio tarp gydomų asmenų. Šios išvados verčia iš naujo apsvarstyti kanapių ir jų kanabinoidų vaidmenį sveikimo procese, taip pat iš naujo įvertinti, kaip su kanapių vartojimu susijusi politika veikia gydymo prieinamumą ir išlaikymą.

AvenYj0Uzp


Kai kurie mechanistiniai tyrimai rodo, kad kanapės ir jų sudedamosios dalys gali turėti teigiamą poveikį gydant opioidų vartojimo sutrikimą. Pavyzdžiui, kai kurių tyrimų nebuvimas rodo, kad THC gali sumažinti opioidų poreikį gydant skausmą, o
CBD gali padėti sumažinti narkotikų ieškantį elgesį ir išorinių dirgiklių sukeliamą potraukį.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9117273/
Tačiau šiems rezultatams patvirtinti reikia daugiau tyrimų.
Turi būti įveikti labai įspūdingi etapai, kad bet kuris kanapių komponentas galėtų būti laikomas patvirtintu opioidų vartojimo sutrikimo gydymo metodu.

SAzFYBbcVo

Kad vaistas gautų FDA patvirtinimą , jis turi praeiti griežtą auksinio standarto vertinimą: atsitiktinės atrankos, dvigubai aklus, placebu kontroliuojamus klinikinius tyrimus su žmonėmis. tokių tyrimų metu dalyviai atsitiktine tvarka paskirstomi į grupes, kurių vieni gauna tiriamąjį vaistą, o kiti - placebą. Paprastai agentūra, prieš pradėdama naujo vaisto patvirtinimo procesą, reikalauja mažiausiai dviejų gerai parengtų tyrimų, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 200 žmonių. iki šiol tik nedaugelyje tyrimų buvo konkrečiai įvertintas kanabinoidų veiksmingumas ir saugumas gydant opioidų vartojimo sutrikimus.

Paprastai agentūra, prieš pradėdama naujo vaisto patvirtinimo procesą, reikalauja mažiausiai dviejų gerai parengtų tyrimų, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 200 žmonių.

Iki šiol tik nedaugelyje tyrimų buvo konkrečiai įvertintas kanabinoidų veiksmingumas ir saugumas gydant opioidų vartojimo sutrikimą. Todėl, kol šios išvados nebus patvirtintos didesnės apimties tyrimais, į idėją naudoti kanabinoidus šiai problemai gydyti reikėtų žiūrėti atsargiai, pasikliaujant jau išbandytais ir patvirtintais gydymo būdais.

MbmQaHTfjN


Sveikimas nuo opioidų vartojimo sutrikimo yra sudėtingas procesas. Kai kuriems žmonėms visiška abstinencija gali būti idealus sprendimas, tačiau daugeliui ankstyvuoju sveikimo etapu tai kartais yra nerealus tikslas.

Žalos mažinimo strategijos, kuriose daugiausia dėmesio skiriama rizikai mažinti, užtikrina labiau užjaučiantį ir praktišką požiūrį. Priimant politinius sprendimus, pagal kuriuos žmonės iš karto pašalinami iš gydymo programų dėl to, kad nuolat vartoja kanapes, neatsižvelgiama į sveikimo sudėtingumą. Be to, tokios priemonės gali netyčia pastūmėti žmones grįžti prie pavojingų neteisėtų opioidų, tokių kaip fentanilis ir jo dariniai.

Daugelis tyrimų rodo, kad reikia keisti politiką. Dabartiniai įrodymai kelia abejonių dėl nulinės tolerancijos politikos, kuria atmetama galimybė gydyti opioidų vartojimo sutrikimus, priklausomus nuo kanapių vartojimo, tinkamumo. Vis dėlto galimybė gauti gyvybę gelbstinčių vaistų tebėra labai svarbi sveikimo procesui.

XUgk4BtR5v


Pabrėžiame, kad neraginame vartoti kanapių gydantis nuo priklausomybės opioidams. Vietoj to pabrėžiame, kad reikia kruopščiai ir individualiai įvertinti kanapių vaidmenį gydyme.

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai turėtų stebėti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir atvirai aptarti su pacientais kanapių poveikį jų sveikimui, įskaitant poveikį skausmui, abstinencijai ir norui vartoti kitas medžiagas dėl nemedicininių priežasčių.

Reikia ištirti sudėtingą kanapių ir sveikimo nuo priklausomybės nuo opioidų ryšį. Ateities tyrimuose daugiausia dėmesio reikėtų skirti kanapių ir jų sudedamųjų dalių saugumui ir veiksmingumui gydant priklausomybės nuo opioidų simptomus, taip pat tam, kaip skirtingi kanapių produktai ir vartojimo būdai veikia gydymo rezultatus. Tokie tyrimai kartu su prasmingais klinikiniais pokalbiais gali padėti rasti labiau individualizuotus ir veiksmingesnius gydymo metodus.
 

Attachments

  • qrxOGu7E6o.jpg
    qrxOGu7E6o.jpg
    401 KB · Views: 9

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Tai labai įdomus ir gerai parašytas straipsnis. Ačiū už šią informaciją. Daugiau kaip 25 metus vartoju opioidus, ir būtent karas dėl receptinių vaistų paskatino mane maždaug prieš metus pradėti vartoti heroiną, prieš tai visada vartojau tik receptinius vaistus, tokius kaip oksi ir kitus stipresnius vaistus. Žinoma, kai buvau jaunesnis, buvau bandęs heroino, bet jis man nepatiko, nes ne visada buvo toks pat, kaip medikamentai. Su receptiniais vaistais kiekvieną kartą žinai, ką gauni. Vieną kartą 4 metus vartojau suboksoną, ir, tiesą sakant, nuo jo man pasidarė dar blogiau. Jis man sukėlė nemažai kitų problemų, kuriomis nesidalinsiu, bet kiekvienas į vaistus reaguoja skirtingai, o kalbant apie suboksoną, netikiu, kad buvo atlikta pakankamai ilgalaikių tyrimų, kurie įrodytų, kad jis yra saugesnis ilgalaikis gydymo vaistas, nes kai kuriems žmonėms reikia ilgalaikio gydymo, tačiau jie tai naudoja kaip pasiteisinimą dėl kanapių, tačiau apie kanapes žinome kur kas daugiau nei apie tokius vaistus kaip buprenorfinas, tik ne bet kokiu oficialiu statusu per oficialius patvirtintus kanalus.

Įdomus pavyzdys: vien tik buprenorfinas gali būti veiksmingas nuo skausmo, tačiau jis taip pat jungiasi prie mu receptorių ir dėl to sumažina tokių vaistų kaip oksi gebėjimą veikti skausmui malšinti. Vėžiu sergančiam draugui, kuris skausmui malšinti vartoja trumpo ir ilgo veikimo oksi, daktaras nusprendė išbandyti buprenorfiną kaip ilgai veikiantį su trumpo veikimo, kad pakeistų ilgai veikiantį oksi, ir tai šiam asmeniui sukėlė daug skausmo ir diskomforto daugiau nei 2 mėnesius, kol aš apie tai sužinojau ir paaiškinau, kodėl jam labiau skauda. Matyt, jų gydytojas to nežinojo, o vaistus pildantis vaistininkas nieko nesakė. Gydytojai nėra apmokyti farmakologijos, kaip turėtų būti, tai daro tik farmacijos daktarai. Sakau tai, nes kanapės labai padėjo šiam žmogui šiuo laikotarpiu. Aš taip pat vartojau metadoną, išrašytą sau, taigi ne iš klinikos, bet aš jį vartojau taip, kaip klinikinė dozė, ir 14 mėnesių man sekėsi labai gerai, tada mano tiekėjas mirė, jis turėjo savo ilgalaikio veikimo medikamento tablečių kartu su trumpalaikiu oksi. Labai stengiamasi tradicinius opioidus pakeisti buprenorfinu gydant skausmą, o ne tik taikant medikamentinį gydymą, ir nors jų mažose lentelėse rašoma, kad jis gana stiprus vien tik nuo skausmo, man, vartojusiam vien tik buprenorfiną be naloksono nuo skausmo, taip nebuvo. Jis tikrai veikia nuo skausmo, bet mano atveju nebuvo toks geras, kaip tradiciniai opioidai. Vartoju dėl skausmo ir dėl priklausomybės, bet nesu prikimštas vartotojas, esu palaikomasis vartotojas, funkcionuoju visuomenėje.

Manau, kad kanapės turėtų būti ir greičiausiai galiausiai bus tam tikru būdu naudojamos opiodų vartojimo sutrikimams gydyti, tačiau jos bus skirtos ne visiems, kaip ir kiti metodai, kurie tinka ne visiems. Atrodo, kad viena didžiausių problemų yra individualizuotos priežiūros trūkumas, nėra vieno visiems tinkamo OUD gydymo, nes opioidai ne visus mus veikia vienodai. Atrodo, kad daktarai ir politikai, kurie šiais laikais yra labiau atsakingi už mums skiriamus vaistus nei mūsų daktarai, to nežino, o tuos, kurie žino, pinigai verčia žiūrėti pro pirštus, nebent, žinoma, jiems tai rūpi, o tai pasitaiko retai. Žmonėms, kurie pasitiki daktarais ir klinikomis, turi būti sudarytos sąlygos gauti gerą ir teisingą informaciją, o informacija, kurią jie gauna iš tokių vietų kaip FDA, be kita ko, beveik visada būna vienpusiška arba bent jau pakankama, kad kita pusė būtų priversta tylėti, o tų, kurie to nedaro, yra tiek mažai, kad dabar jie tiesiog vadinami bepročiais. Kanapės ir jų politika per daugelį metų niekuo nesiskyrė, ir nors padėtis keičiasi, ji yra tokia paini ir trūksta geros, sąžiningos informacijos, kaip ir politikoje, kad žmonės tiki tik tuo, kas jiems atrodo teisinga, remdamiesi savo mąstysena ir pasirinkta puse.
Savo vėžiu sergančiam draugui gaminu kanapių guminukus, kurie jiems labai padeda, net kartais jie vartoja mažiau vaistų nuo skausmo, nes jie juos puikiai veikia. Mano atveju kanapės nepadeda nuo skausmo ir tikrai nepadeda man nuo OUD. Jei galėčiau gauti metadono tablečių, išrašytų mano OUD gydyti taip, kaip mano senas, dabar jau miręs draugas gydė savo skausmą, galėčiau ne tik atsikratyti H, bet ir tuo pačiu metu gydytis nuo skausmo. Eiti į kasdienę kliniką, kaip ir mano atveju, gali ne kiekvienas, todėl aš, kaip asmuo, tęsiu ir darau tai, ką privalau, nes esama sistema mane nuvylė ir, kaip ir anksčiau, tikrai nuvils daugelį kitų žmonių, tokių kaip aš. Štai kodėl mums reikia tokių vietų kaip BB, kaip forumo ir rinkos kartu su visa kita informacija, pavyzdžiui, ekspertų, kurie rašo šiuos straipsnius, ir tų, kurie nori padėti kitiems su žalos mažinimo strategijomis ir galimybe įsigyti tam tikrų dalykų, kurie gali padėti šiuo atžvilgiu.
 
Top