Eksperto nuomonė reikalinga kuo greičiau!

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Sveiki draugai,

esu gana naujas šiame forume, bet jau kurį laiką žvilgčioju ir į jį, nežinau, koks yra tinkamas etiketas, todėl tiesiog pasinersiu į tai, apie ką noriu pakalbėti.

Ketinu surengti ted-talk, kurio tezė būtų tokia: ką marihuana daro protui ir kūnui? Akivaizdu, kad tai labai platus ir atviras klausimas, į kurį tikriausiai yra daug atsakymų su dar daugiau tolesnių klausimų, tačiau mano ketinimai buvo tyčia padaryti klausimą platų, nes vyriausybės reguliavimo institucijos per pastarąjį šimtmetį apribojo šio narkotiko tyrimus. Atsakymų yra per daug, tačiau vis dar galima rasti tikslių atsakymų. Savo platų klausimą bandžiau suskaidyti į tikslesnius klausimus:

-------------------------------------------------------------------------
Kaip marihuana veikia motorines funkcijas? Konkrečiai sportuojant ar net vairuojant automobilį (ko dėl teisinių priežasčių nerekomenduoju ir nepalaikau)?

Kaip ji veikia nėščias moteris ir besivystantį vaisių?

Kodėl mane ima kramtyti?

Ar iš tiesų yra dvinaris skirtumas tarp sativa ir indica, ar tai tik placebo efektas?

Kiek slopinamas racionalus mąstymo procesas, jei apskritai slopinamas?
-------------------------------------------------------------------------

Bandžiau ieškoti šių dalykų šiame forume, Narkotikų vartotojų biblijoje ir "Wiki", bet galbūt ieškojau nepakankamai kruopščiai (neieškojau).

Jei kas nors gali atsakyti į šiuos klausimus arba nurodyti, kur galėčiau rasti šiuos atsakymus, būtų nuostabu.

Ir visiems, kurie sako: "o, na, tu gali tiesiog susirasti šiuos dalykus Clearnet ir gauti atsakymus ten" - na, galėčiau, bet kam tai daryti, kai turiu žmonių, kurie iš tikrųjų domisi tolesniais marihuanos tyrimais, nepaisant reglamentų tiesiogine prasme bet kur.

TLDR: lange turiu klausimų, į kuriuos man reikia atsakyti. Atsakykite į juos (prašau), jei galite, arba nukreipkite mane tinkama linkme.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Sveiki,
Marihuana (THC) sulėtina jūsų reakcijos laiką ir gebėjimą koordinuoti judesius taip yra dėl to, kad THC sąveikauja su kanabinoidų receptoriais smegenyse ir nervų sistemoje, neleisdamas neurotransmiterių signalų keliams, dėl to motorinė funkcija yra limituota, nors tai labai priklauso nuo dozės.
Dėl nėštumo klausimo nesu visiškai tikras, bet internete skaičiau, kad THC gali prasiskverbti per placentą ir sukelti tokius dalykus kaip mažas gimimo svoris ir vystymosi problemos.
Kramtyti norisi, nes THC sąveikauja su smegenų dalimis, atsakingomis už alkį, todėl jaučiatės alkani ir maistas atrodo patrauklesnis.
Dėl štamų neturiu supratimo apie skirtingus štamus, bet būtų prasminga, kad jie skirtųsi, nors nežinau, kuo jie galėtų skirtis.
Marihuana neabejotinai silpnina pažintines ir sprendimų priėmimo galias, nors tai priklauso nuo dozės ir asmens tolerancijos.
Tikiuosi, kad padėjau, ir sėkmės pokalbyje!
 

realh0bo

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Gerai, taigi, kalbant apie kognityvinių mąstymo procesų, sprendimų priėmimo ir pan. sutrikimus, ar yra kokia nors priežastis ar ryšys, kodėl kai kurie žmonės iš tikrųjų geriau vairuoja (taip, vairuoja kaip automobilius) arba geriau sportuoja (NBA žaidėjai ar lengvaatlečiai), kai yra apsvaigę nuo THC, ar tai taip pat yra tiesiog placebas?

Turiu teoriją apie tai, kad tam tikros rūšys palengvina tokias užduotis kaip vairavimas ir sportas, nes raumeninė atmintis visiškai kontroliuoja jūsų kūną, nes jūsų protas tarsi nuklysta, nes pasąmonė atlieka visą darbą.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Sveiki @realh0bo
Per pastaruosius maždaug 20 metų, kaip ir daugelis žmonių, kiek įmanoma daugiau rūkiau marihuaną, bet galbūt galiu čia pateikti esminį indėlį.
Galima manyti, kad dabar jau turėsime daugiau informacijos apie šį nuostabų augalą. Nepaisant viso šiuolaikinio mokslo, man atrodo, kad daug informacijos pateikiama iš "naujųjų laikų kavinės hipių" tipo "leiskite man papasakoti apie savo LSD blyksnį" perspektyvos. Spekuliatyvi ir subjektyvi, pernelyg sudėtinga ir, atvirai kalbant, gana neišmananti ir beprasmiška. Arba mitai, kurie kartojami vėl ir vėl nuo tada, kai mūsų proseneliai ir seneliai buvo paveikti raugo beprotybės. Galima pagalvoti, kad turėtume daugiau analitinės informacijos apie "Ricko Simpsono aliejų" ir jo kovos su vėžiu savybes, tačiau būtent šie dalykai, atrodo, yra nušluojami po kilimu, tuo tarpu kai kurie žmonės mano, kad gelbsti planetą ir kovoja su žmogumi, o naudodami kanapėmis kvepiantį šampūną daro sveiką pasirinkimą.

Bet kokiu atveju, pasistengsiu atsakyti į jūsų klausimus ir pridėsiu tai, kas, mano manymu, yra svarbu. Abejoju, ar kur nors rasite gerų "žemiškų" atsakymų, bet bendraudami su teisingais žolėdžiais ir rūšiuodami savo žolėdžius tikriausiai gausite keliasdešimt istorijų apie "su šokoladiniais ledais susijusios picos LSD blyksnius" ir nedaug ką daugiau.

Su marihuana susijęs dalykas yra tas, kad ji, aišku, yra subjektyvi patirtis, tačiau tam įtakos turi daug kintamųjų. Žolės stiprumas ir įvairovė. Individuali tolerancija. Vartojimo būdas. Aplinka ir dar daugiau... Visi šie veiksniai, žinoma, turi įtakos vartotojo patirčiai.

Nuo tada, kai pradėjau rūkyti, palyginti su dabar, mano patirtis rūkant marihuaną smarkiai pasikeitė. Anksčiau tapdavau labai introvertiškas iki tokio lygio, kad mane apimdavo didžiulis socialinis nerimas ir negalėdavau dalyvauti renginiuose ar susitikimuose, kaip įprastai. Dažniausiai viešumoje būdavau nervingas ir šiek tiek paranojiškas. Dažniausiai norėdavau tik apsvaigti ir likti vienas, klausytis muzikos ar žaisti vaizdo žaidimus. Suvalgydavau toną nesveiko maisto ir užmigdavau giliu, ilgu ir gaivinančiu miegu. Tokios patirties nebegaliu patirti, kad ir kiek nurimčiau, manau, kad taip yra dėl ilgamečio poveikio ir tolerancijos. Reiškinys, kurį esu girdėjęs apibūdinant kaip "vidurinės mokyklos pakilimas." Patyrę vartotojai tiesiog nebegali jo patirti. Kai kurie sintetiniai kanabinoidai turi tam tikrą potencialą, tačiau tai, kas man atrodo malonu, mažiau patyrusiems būtų pernelyg stiprus poveikis.

Pastebėjau, kad ankstyvaisiais marihuanos vartojimo etapais labai paveikiami motoriniai įgūdžiai. Daugelio užduočių atlikimas beveik neįmanomas. Sunku susikoncentruoti į atskiros užduoties atlikimą - kažkas panašaus į reklamą gali lengvai nukrypti į šalį ir visiškai sužlugdyti bet kokią pažangą, tarsi žiūrėtum į šalį ir tai tau visiškai išsprūstų iš galvos. Priešingai, toleruojant ir veikiant, pastebiu, kad tai tik sustiprina pažinimą ir motorinius įgūdžius. Svarbus vaidmuo čia tenka suvartojimo būdui. Manau, kad nesvarbu, kokį narkotiką, įkvėpus labiau "pakyla galva", o suvalgius medžiagą poveikis visam kūnui yra ryškesnis. Marihuanos valgymas ir fizinis aktyvumas yra nuostabus derinys. Intravertiškumas, sumažėjęs skausmas / uždegimas, koncentracija ir energija. Puikiai tinka traumų reabilitacijai. Ypač dvasiniai pratimai, pavyzdžiui, joga ar taiči, ir su jais susijusios abstrakčios teorijos. Po pratimų natūraliai norisi valgyti ir ilsėtis bet kokiu atveju. Komandinių sporto šakų ir vairavimo tikriausiai geriau vengti mažiau patyrusiems vartotojams. Nemanau, kad labiau patyrusiems ir tolerantiškesniems tai turi didelės reikšmės. Iškilęs argumentas yra OUI ir apsvaigimas nuo marihuanos. Tai nėra taip paprasta, kaip alkotesteris, o kraujo tyrimas nelabai ką pasakys apie tai, kiek kas nors yra apsvaigęs. Mano kraujyje gali būti 100 kartų daugiau THC, o aš nerūkau jau savaitę, palyginti su vaikinu, kuris nerūko ir ką tik du kartus užsirūkė iš bongo bei atsitrenkė automobiliu į medį. Nepaisant kiekio kraujyje, jis yra apsvaigęs nuo narkotikų, o aš esu visiškai blaivus.

Manau, kad Frito pasiūlytas straipsnis apie nėštumą yra gana geras. Aš negaliu daug ką pasiūlyti toje diskusijoje. Išskyrus archajiškų mitų kartojimą, tikrai nėra daug įrodymų prieš marihuanos vartojimą nėštumo metu. Ypač palyginti su šalutiniu vaistų poveikiu - nesuprantu, kaip jie vis dar gali smerkti marihuaną. Šis augalas tikrai nebaudžia už piktnaudžiavimą, kaip tai daro "kietieji narkotikai".

Kalbant apie kramtymą. Manau, kad tam didžiausią įtaką daro CBD ir CBN kiekis, ir čia svarbiausia yra štamai. Vienoje atmainoje šių kanabinoidų yra daugiau nei kitoje arba atvirkščiai. Sativa yra aukštesnis, liesesnis augalas, kuris suteikia daugiau energijos stimuliuojančio pakilimo - labiau linkęs į nervingumą, nerimą ir paranoją, apie kuriuos kalbėjau. Indica yra žemesnis, vešlesnis augalas, kuris suteikia daugiau "akmeninio" apsvaigimo. Indica, arba "In-da-couch", yra žinoma dėl labiau stereotipinio ramaus, tingaus, valgyti ir miegoti suteikiančio apsvaigimo. Asmeniškai aš nematau didelio skirtumo. Manau, kad daug su šia tema susijusio "mokslo" yra painus, nereikalingas ir dažniausiai naudojamas rinkodarai. Jokiu būdu nevadinčiau to dvinariu skirtumu. Visa tai yra piktžolės, visa tai daro tuos pačius dalykus, tik daugiau ar mažiau išreiškia šias savybes. Mane erzina, kai žmonės be galo kalba apie tai, kad yra tobula žolės atmaina kiekvienai veiklai ar priežasčiai, kurią tik galima sugalvoti.

Racionalaus mąstymo slopinimas? Niekada taip nemaniau. Kaip sakiau, naujesni vartotojai yra labiau pastebimai "aptingę" arba lėti. "Stoned". Manau, esate teisus, kai kalbama apie raumenų atmintį ir dalykų darymą pasąmonėje, nors nemanau, kad taip yra dėl padermės, manau, kad čia kalta tolerancija ir (arba) ekspozicija. Naujesnis naudotojas labiau pastebi, kad jis yra prislopintas ar suvaržytas, ypač kai reikia taikyti save nepažįstamoje ar nepatogioje situacijoje. Tolerantiškesnis vartotojas bus šiek tiek sustiprėjęs nuo apsvaigimo, kai užsiima mažiau reiklia veikla. Mąstymas gali būti lėtesnis, bet taip gali būti todėl, kad naudotojas svarsto daug abstrakčių perspektyvų, galbūt kvailų, bet nebūtinai neracionalių. Tikrai ne ta prasme, kad būtų pavojingas. Manau, kad marihuana yra viena geranoriškiausių, svarbiausių ir naudingiausių žmonijai medžiagų. Daug šių atsakymų skirsis priklausomai nuo žmogaus ir, kaip jau minėjau, viskas daugiausia subjektyvu, o pagrindinis veiksnys, manau, yra tolerancijos poveikis ir medžiagos stiprumas. Daug žalos daro nežinojimas ir stigma, susijusi su šia tema. Dabartinė kultūra ir visuomenė neleidžia jai išnaudoti savo didžiausio potencialo. Galite skaityti tarp eilučių ir pasakyti, ką manau apie vidutinį marihuanos rūkalių / entuziastą.

Būtent su tokiu mentalitetu mums tenka kovoti. Metų metus diegta nesąmonė, kurios reikia išmokti. Kita vertus, kartą buvau pietų pertraukoje su savo viršininku. Jis suvalgė 3 kapitonus morgano ir kokakolos. Jis taip pat rūko daug žolės. Aš surūkiau pusę džonto, o jis manęs paklausė, ar "man bus gerai grįžti į darbą." Aš pažvelgiau jam į šoną, lyg... lyg... Aš buvau apželdintojas, mes darėme rudeninį lapų valymą, turėk omeny. Galėčiau parašyti piktžolių manifestą ar ką nors panašaus, bet nukrypau nuo temos. Manau, kad kol kas daviau tau pakankamai, tikriausiai daugiau, nei tau reikia. Tikiuosi, kad tai padės.

Mėgstu kartais pagauti ted-talks, kai būna įdomu, tikiuosi, kad kada nors pagausiu tavo ir suprasiu, kad tai tu. Sėkmės! :)
 
Top