MDP2P iš Piperonal

Sveiki, draugai, norėčiau sužinoti apie MDP2P sintezę iš piperono su išsamia informacija. Reagentai/įranga ir stiklo indai bendra išeiga mdp2p 100G Esu pradedantysis chemikas ir man reikia profesionalaus chemiko patarimo ir žinių.
Ačiū už visus atsakymus ir patarimus.
 

Mescalibor

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
1
Sveiki, mano drauge,

taip, tai labai paprasta

Medžiagos:

Buchnerio kolba (vakuuminiam filtravimui)
1-2 stiklinės
pirštinės
akiniai
izopropanolis, etanolis (koks nors alkoholis, nenaudokite metanolio, nes jis aklai susiurbia)
n-butilaminas
piperonalas
nitroetanas





SINTEZĖ: (iš piperonalų) Į 15,0 g piperonalų tirpalą 100 ml izopronanolio arba absoliutaus alkoholio buvo įpilta 15 ml nitroetano ir 2 ml n-butilamino (kaip katalizatoriaus). Mišinys supilamas į ąsotį ir statomas į minkštą vandens vonią (30-50c (Clesius), maišoma tol, kol viskas ištirpsta, ir išimama iš vandens vonios. Palikite kelioms dienoms pastovėti tamsioje vietoje kambario temperatūroje. Po to įdėkite į šaldiklį ir suformuokite ryškiai geltonus kristalus, kurie buvo pašalinti filtruojant ir išdžiovinti ore, kad gautumėte 10,7 g 1-(3,4-metilendioksifenil)-2-nitropropeno.
Kristalai atrodė labai gražūs, todėl daugiau gryninti nereikia
.
Filtratą galite koncentruoti (jei norite) ir atvėsinti kaip pirmiau. Nešvarūs kristalai nukrito ir buvo perkristalizuoti izopropanoliu

pastabos
mastelio didinimas be problemų
naudoti 1 mol piperonalui 1,2 mol nitroetano
n-butilaminą galima neutralizuoti acto rūgštimi, taip gaunamas didesnis ir švaresnis produktas, tačiau tai nėra būtina.
 
Top