Psichodelikų mikrodozavimas. Ką žinome šiandien?

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
SX60wBQknG



Pastarąjį dešimtmetį mikrodozavimo tema rūpi tiek psichoaktyviųjų medžiagų pasaulį pažįstantiems, tiek nuo jo nutolusiems žmonėms.

Įstatymų liberalizavimas atveria naujas galimybes mokslininkams. Jų darbo rezultatai formuoja aiškesnį ir prasmingesnį vaizdą apie mūsų smegenų ir egzogeninių medžiagų santykį, o tai logiškai lemia tolesnį teisės aktų švelninimą šalyse, kuriose teismų sistemos kažkaip veikia. Čia matome tokį retą teigiamą grįžtamąjį ryšį, kuris anksčiau ar vėliau prives prie to, kad dauguma medžiagų, psichodelikai yra vieni pirmųjų šioje eilėje, bus legalūs.

Vis dėlto tyrimų kokybė ir dabartinis daugelio procesų supratimo lygis yra riboti. Tai netrukdo biohakingo, saviugdos, okultizmo ir radikalių psichoterapijos formų apologetams drąsiai skelbti apie mikrodozavimo veiksmingumą ir naudą.

Manau, kad toks požiūris yra žalingas, o mikrodozavimas psichodeliniais preparatais paprastam žmogui šiandien yra peilių bėgiko pasirinkimas. Ir štai kodėl:

1. Plati individuali tolerancija - žmonės labai skirtingai reaguoja į aktyviąsias dozes, ką jau kalbėti apie subaktyvųjį vartojimą reguliariai. Į šį reikalą gali įsiterpti milžiniškas skaičius veiksnių: nuo nustatymo ir nustatymo (manau, tai aktualu ir mikrodozėms) iki HTR2A geno, koduojančio serotonino 5HT-2A receptorių, mutacijų. O jei tokia praktika kaip meditacija turi šalutinių reakcijų ir tinka ne visiems, pagalvokite apie psichozines reakcijas sukeliančių veikėjų įvedimą į aukštesniąją nervų sistemą.

2. Medžiagos kokybė - tai, kas tiriamiesiems mikrodozuojama laboratorijoje arba ką priima kompanijos iš Kupertino vadovas, greičiausiai daugeliu parametrų skiriasi nuo to, ką paprastas žmogus gali sau leisti standartinėmis sąlygomis.

3. Proceso supratimas - savo praktikoje esu susidūręs su situacijomis, kai žmonės tiesiog nori kaip nors išspręsti savo problemas, pasisemti naujos patirties arba, dar blogiau, būti tendencijoje. Daugeliui idėja slypi paviršiuje. Galima užsimesti grybų ar lsd, ir viskas bus gerai. Gyvenimas taps geresnis. Nors žmogaus būklė gali tik pablogėti, arba jam pirmiausia reikia sureguliuoti miego ir mitybos režimą.

Galima atkreipti dėmesį ir į kitus dalykus, tačiau šie trys gali būti didžiausių psichikos srities problemų priežastys. Paradoksalu, bet ieškodamas motyvacijos, įkvėpimo ir ramybės, žmogus gali patirti nemigą, emocinius pakitimus, išsiblaškymą ir protinę aklavietę.

Tačiau baigkime šį užsitęsusį išvedžiojimą ir pereikime prie įdomaus.

Ką daugiau ar mažiau tiksliai žinosime apie psichodelikų mikrodozavimą iki 2022 m. pabaigos?
Daugiausia bus kalbama apie LSD ir (arba) psilocibino vartojimą.


Mikrodozavimo nauda ir iššūkiai

Šis punktas labiau skirtas tiems, kurie galvoja apie mikrodozavimą. Nelaikykite šios straipsnio dalies poveikių sąrašu - jie bus pateikti toliau. Jame pateikiama mikrodozavimą praktikuojančių žmonių statistika ir jų nuomonė apie šio metodo privalumus ir trūkumus.

Apžvalginis straipsnis parengtas remiantis anonimine 278 respodentų apklausa:
Fc4AHUs0ES


Daugiau informacijos apie tyrimo rezultatus galite perskaityti čia (nemokama prieiga)

Viskas atrodo gražiai ir atrodo, kad žmonėms tikrai pagerėja pakartotinai kursiniu būdu vartojant subhaliucinogenines psichodelikų dozes. Bet kas mane glumina. Pirma, tai internetinė apklausa. Gali būti trumparegiška ir net pavojinga remiantis tokiu tyrimu daryti galutines išvadas ir priimti rimtus sprendimus.

Vis dėlto svetainės, grupės, subreditai ir kitos informacijos keitimosi ir vartojimo vietos su pompastika pasitinka kiekvieną tokį tyrimą. Žmonės perskaito informaciją, kad mikrodozavimas gali tapti panacėja, ir drąsiai imasi darbo.

Pagrindinis tokių darbų privalumas yra tas, kad jie padeda sistematikos pagrindus ir sukuria pagrindą tolesniems, suaugusiems tyrimams. Apie kuriuos, jų garbei, rašo konkretūs autoriai.

Mikrodozavimas arba aktyviosios dozės. Kas geriau padeda gerinti sveikatą?
Atsakymas į šį klausimą gali atrodyti akivaizdus. Bet vis dėlto man atrodo svarbu trumpai aptarti šią temą. Tai padaryti man padės dar vienas tyrimas su tipišku mikrodozavimo dizainu - milžiniško dydžio apklausa.
Šį kartą autoriai, naudodamiesi mobiliąja programėle "Quantified Citizen", surinko duomenis iš įspūdingos 4 050 nepriklausomų mikrodozuotojų ir 4 653 nemikrodozuotojų imties. Pažymėtina tai, kad programėlė veikia tik "iOS" sistemoje, o tai reiškia, kad rezultatai taikomi tik "iPhone" naudotojams. O pcilocibinas šioje imtyje buvo dažniausiai vartojama mikrodozavimo medžiaga (85 %). Nuoroda į tyrimą (nemokama prieiga).

GYUPui7b3E

Nemikrodozuojantys asmenys dažniau patvirtino, kad turi kokių nors psichikos sveikatos ar psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problemų, taip pat dažniau sirgo depresija, potrauminio streso sutrikimu / trauma ir priklausomybe nuo tabako.

O kaip dėl dozių?

Čia ir toliau, kol nenurodysiu priešingai, remsiuosi šviežiu ir tikrai milžinišku apklausos tyrimu, apimančiu 1955-2021 m. darbus (laisva prieiga).

Sunku pateikti tikslų atsakymą net dėl konkrečios medžiagos. Tikslų kiekį, sudarantį mikrodozę, sunku nustatyti, o iki šiol nėra visuotinai priimtinų kriterijų ar mokslininkų sutarimo. Tame tarpe ir dėl trijų pagrindinių dalykų, kurie aprašyti šios medžiagos pradžioje.
Dažniausiai minimas apibrėžimas yra toks, kad mikrodozė - tai dozė, sudaranti maždaug nuo vienos dešimtosios iki vienos dvidešimtosios įprastinės rekreacinės dozės.


Tačiau čia matome tikėtinus įvairių medžiagų mikrodozių dozių intervalus.
43FmiMrB9e



Įrodytas mikrodozės poveikis

Nors kyla klausimų, kokiu mastu mikrodozių poveikį galima paaiškinti lūkesčiais, yra tiesioginio narkotikų poveikio mikrodozių diapazone. Visų pirma daugybė tyrimų parodė teigiamus kognityvinių procesų pokyčius ir geresnius psichikos sveikatos rodiklius. Toliau apibendrinami daugiausiai vilčių teikiantys laboratorinių ir savarankiškai atliktų tyrimų duomenys.

Jz6MhsLfeE


Rekomenduoju atkreipti dėmesį į kairįjį stulpelį. Tai sritys, kurias šiandien tikrai patvirtinome ir galime panaudoti savo tikslams.

Visais kitais dalykais norėčiau suabejoti. Bet kuriuo atveju, prieš kišantis į smegenų neurochemiją, verta labai gerai pasverti visas įvadines pastabas.

Dviejų krypčių mikrodozės poveikio dvikryptiškumas

Reiškinys, kuriam skiriama nepelnytai mažai dėmesio. Mikrodozavimas gali sukelti priešingą poveikį. Tai reiškia, kad kai kuriais atvejais mikrodozavimas buvo susijęs ir su tų pačių rodiklių padidėjimu, ir su sumažėjimu. Pavyzdžiui, kai kurių dalyvių kai kurie kintamieji reikšmingai padidėjo, o kitų - sumažėjo, priklausomai nuo vaisto dozės.

Tyrimai dažnai rodė dvikrypčius rezultatus tokiems rodikliams kaip nerimas, dėmesys, nuotaika, energijos lygis ir kognityvinės funkcijos.

Toks rezultatų modelis gali būti sąveika tarp medžiagos poveikio ir lūkesčių ar kitų kontekstinių veiksnių (pavyzdžiui, nerimas gali padidėti arba sumažėti priklausomai nuo to, kokia palanki yra fizinė aplinka), todėl gali skirtis tos pačios asmenybės skirtinguose kontekstuose.

Be to, dvikryptis poveikis gali būti susijęs su žmonių potipiais, kurie specifiškai ir nuosekliai reaguoja į medžiagos vartojimą. Pavyzdžiui, egzistuoja individualūs fermentinio aktyvumo skirtumai, kurie turi įtakos kai kurių žmonių gebėjimui metabolizuoti LSD.

Placebas
Egzistuoja nuomonė, kad mikrodozės poveikį daugiausia lemia placebo efektas. Na, šiandien tikrai galime pasakyti tik tiek, kad lūkesčiai tikrai turi įtakos bendram mikrodozavimo poveikiui, tačiau dar nėra pakankamai aišku, koks stiprus šis poveikis ir kiek jis svarbus, palyginti su farmakologiniu mikrodozavimo poveikiu. Kaip tokiais atvejais visada rašo mokslininkai, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Akivaizdu, kad mikrodozavimas kažką daro mūsų neurochemijai. Tačiau ar ji gali būti naudojama terapijoje, fiksuojama laiku ir saugiai optimizuoti mūsų problemines sritis, vis dar neaišku. Nepriklausomai nuo to, ar mikrodozavimo poveikis pagrįstas placebu, ar farmakologija, yra įrodymų, kad mikrodozavimas daro didelę įtaką žmonių gyvenimui.

Deja, paspartinti darbus šia kryptimi trukdo daugumos šalių teisės aktų problemos, pačių psichodelikų ir jų vartotojų stigmatizavimas ir, atvirai kalbant, daugelio žmonių nerūpestingas požiūris į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, jų psichinę ir fizinę sveikatą.

Kas bus toliau?
Su susidomėjimu ir entuziazmu stebiu šią mokslinių tyrimų sritį ir tikiuosi, kad laboratorinių longitudinių, gerai kontroliuojamų tyrimų daugės.

Kaip minėta, šiuo metu pagrindiniai uždaviniai yra šie:
1. Numatyti individualią konkretaus asmens reakciją.
2. Tikrai aklų ir atsitiktinių imčių tyrimų atlikimo sąlygos.
3. Ilgalaikio mikrodozavimo saugumo klausimai.

Jei pavyks tai įveikti, likusieji dalykai bus prijungti daug greičiau. O dar po dešimtmečio galėsime gauti medžiagų, jų vartojimo algoritmų ir, pavyzdžiui, vartojimo būdų, kurie padarys mus ir mūsų gyvenimą šiek tiek šviesesnį, produktyvesnį ir malonesnį. Aš tikiuosi.

Jei praktikuojate mikrodozavimą ir norite prisidėti prie šios srities tyrimų, apsilankykite svetainėje: microdose.me - jos ir minėtos mobiliosios programėlės pagrindu renkami duomenys tolesniam mokslininkų darbui. Nepamirškite apie saugumą ir prieš siųsdami bet kokius duomenis perskaitykite naudojimo sąlygas.

Kaip visada, dėkoju už jūsų laiką ir dėmesį. Jei turite asmeninės patirties, susijusios su kuriuo nors modalumu, savo minčių ar klausimų šia tema, kviečiu į diskusiją.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Sveiki, Paracelsus - ačiū už šį įdomų kūrinį.

Šiuo metu praktikuoju LSD pagrįstą mikrodozavimo režimą, kurį pradėjau taikyti beveik prieš tris mėnesius, ketindamas suteikti sau židinio pokytį, kad galėčiau atsikratyti gana nemalonios priklausomybės nuo kokaino.

Kas tris dienas išgeriu maždaug po 15 µg. Pradėjau tai daryti vakare prieš pat einant miegoti, o maždaug prieš mėnesį perėjau prie pirmojo dalyko ryte.

Esu sužavėtas energijos, kuri buvo skirta tikriesiems tyrimams (užsiėmęs skaitymu tiek, kiek tik galiu gauti į rankas), ir planavau dieną (rytoj), kai mano žmona gaus stiprią LSD dozę ir ištirs savo alkoholizmą. Aš būsiu jos slaugytojas.

Kadangi mikrodozės taip gerai pavyko, taip pat nusprendžiau pradėti tyrinėti kitus pilnaverčius psichodelinius potyrius, kad geriau suprasčiau ir save, ir mums, žmonėms, prieinamus potyrius.

Šiuo tikslu įsigijau svaiginantį medžiagų rinkinį, kurį per ateinančius dvejus metus išbandysiu labai specifinėje aplinkoje (5-MEO-DMT, NN-DMT, meskalinas, 2CB, MDMA, ketaminas, psilocibinas ir kt. - tai visiškas psichodelinis ir disociacinis tyrinėjimas, kuris bus kruopščiai atliekamas gerai žinant riziką).

Atrodo, kad jūsų minėtame straipsnyje neatsižvelgiama į vieną dalyką, kuris, mano manymu, yra labai svarbus: mes, žmonės, nuolat perdozuojame daugybę junginių, su kuriais biologiškai nesame išsivystę susitvarkyti. Nuo kofeino iki žuvų taukų, nuo acetilsalicilo rūgšties iki kviečių - mūsų organizmas tiesiog nebuvo skirtas visoms šioms didelėms medžiagų koncentracijoms, kurias mes nuolat sau leidžiame.
Kai pažvelgsite į pagrindinėje visuomenėje taikomus reikšmingus mikrodozavimo būdus, tūkstantmečius reguliavimui / prisitaikymui naudojome alkoholį, kokainą, kanapes ir daugelį kitų.


Žmonės yra ekspertai, mokantys tiesiai į smegenis suleisti dalykų, kurie masiškai keičia jų psichiką, ir tada judėti pirmyn.
Šis noras ieškoti alternatyvių būsenų, siekti pagerinti gyvenimo kokybę, noras norėti daugiau... Esu įsitikinęs, kad tai susiję su mūsų psichikos gebėjimu ieškoti naujų dalykų, su mūsų, kaip rūšies, didžiule sėkme.

Žmonija atrado, kad gali valgyti beveik viską, mūsų skonio pojūtis gerokai pranašesnis už bet kurios kitos rūšies, o mūsų atsparumas daugeliui cheminių medžiagų, skirtų nužudyti...


Taigi, taip, mikrodozės ilgainiui gali būti žalingos daugeliui žmonių, tačiau tikėtina, kad jos yra DABAR mažiau pavojingos nei nikotinas, alkoholis, kviečiai, cukrus, druska, augalinis aliejus ir daugybė kitų per daug vartojamų medžiagų, jei jos tinkamai valdomos. (Kaip ir cukrus, alkoholis, kviečiai ir t. t., yra mažiau pavojingi, jei tinkamai valdomi - visi pertekliniai produktai paprastai būna blogi).


Šiaip ar taip, tai virto daug didesniu blaškymusi, nei ketinau; atsiprašau, kad nėra aišku / glausta; dabar esu susitelkęs į kitus dalykus. Taip pat stengsiuosi prisidėti prie mikrodozavimo tyrimų projekto, kurį pabrėžėte aukščiau.
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
puikiai išanalizavote , o geriausia dalis buvo ne išvados.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Dėkojame už nuomonę, cubesquare!

Sutinku, kad pasiekėme neprilygstamų aukštumų viską į save kimšdami. Šis faktas turi daugiafaktorinį pagrindą ir nusipelno atskiro straipsnio.

Mikrodozavimo problema yra net ne ta, kad ilgainiui jis gali sukelti problemų (juk didžiąją savo istorijos dalį mes tikrai gyvename su alkoholiu, cukrumi ir kitomis "legaliomis ir saugiomis" medžiagomis, kaip visiškai teisingai pastebėjote). Problema, kurią matau, yra dezinformacija, naivumas ir klaidingos viltys, sukūrusios pavojingą triukšmo debesį aplink naują ir daug žadančią kryptį.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tai tikrai pavojingas šlamšto debesis, ne visiems buvo įjungtas kritinis mąstymas. Kryptis, nors ir teigiama, vargu ar yra nauja :(
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ačiū, kad čia taip atsivėrėte! Norėjau čia palikti trumpą "palinkėjimą" tau ir tavo žmonai.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ačiū, žmogau - Ji labai nervinasi dėl LSD, todėl pradėjome nuo nedidelio(os) smūgio, kad ji galėtų suprasti, jog tai jos nenužudys. Daviau jai apie 90 µg ir praleidau su ja visą dieną, kalbėdamas kuo mažiau. Kelias dienas prieš tai praleidome sutelkę dėmesį į jos ketinimų nustatymą, į tai, kad ji būtų pakankamai susikaupusi, kad atkreiptų dėmesį į savo problemą.
Vis kartojau jai, kad jai viskas gerai ir viskas yra gerai, pasirodo, kad aš visą laiką kalbėdamas vis ištraukdavau ją iš introspekcijos, ir nors jai pavyko iškelti į paviršių kai kurias traumas, susijusias su sesers ir tėvo mirtimi (du atskiri netikėti nesmurtiniai įvykiai), dėl mano "kišimosi" ji nesijautė turinti pakankamai laiko visapusiškai jas ištirti.

Taigi kitą mėnesį planuojame kitą dieną, kai ji išgers 200 µg, o aš tiesiog tyliai gulėsiu su ja, laikydamas ją už rankos ir būdamas jos atrama. (Ji prašė manęs skaityti knygą ir tiesiog ją liesti).

Aš NĖRA psichiatras ( @Paracelsus mintis aukščiau), bet net kaip vyras, besirūpinantis savo žmona, matau, kokią galią gali turėti šios molekulės, kai jos nėra tiesiog vakarėlio malonumas.

Nesupraskite manęs neteisingai, aš mėgstu vakarėlius, bet mano gyvenimo būdas nebeleidžia naudoti tokių psichelikų, todėl aš patekau į kokaino skylę, per daug lengva padaryti, apsimetant, kad esu veikiantis suaugęs žmogus. Psichodelikai reikia įsipareigojimo, kurio mano vaikai man tiesiog negali leisti :) Jiems reikia veikiančių tėvų, todėl taip. Aš turiu didelę slėptuvę iof super įdomių (ir galingų) dalykų, kuriuos kaupiu su dideliu malonumu, kaip drakonas savo auksą, bet planuoju vartoti tik už mikrodozavimo režimo ribų, kartą per mėnesį savęs tobulinimo / supratimo keliu.

Bet kokiu atveju, dalis, kad pagerėtų, prasideda nuo žinojimo, kad sergate, mes dirbame kartu ir mums bus tiesiog gerai :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Manau, kad maža dozė, kurią turėjote prieš tai, buvo puiki tuo požiūriu, kad ji suprato, ko ieško auklės, todėl galite pasirūpinti, kad jos neužgožtumėte, kai ateis laikas didžiajai dozei. Dar kartą linkiu jums kuo didžiausios sėkmės jūsų kelionėje.
Gerai pasakyta :)
 

paletto10

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 21, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Mane pribloškia tai, kiek daug žmonių pritaria mikrodozavimui. Atrodo, kad paprastus žmones, nebūtinai narkotikų vartotojus, ši mikrodozavimo idėja intriguoja. Sutinku vis daugiau žmonių, kurie nori tai išbandyti arba jau pradėjo.
Manau, kad idėja, jog psichodelikai prasiskynė kelią į normalių žmonių protus, yra gana šauni. Tie žmonės, kurie niekada nebūtų vartoję psichodelikų tripui, dabar susitaikė su mintimi, kad mikrodozavimas yra gerai, ir daug žmonių tai daro.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Manau, kad dėl to 100 proc. kaltas pasikeitęs pagrindinės žiniasklaidos tonas.
Nuo tada, kai JAV visame šou pradėjo dekriminalizuoti žolę, pasikeitė žiniasklaidos požiūris į karą su narkotikais, o kartu ir visuomenės nuomonė.

Taigi žmonės apskritai bijo didelių blogų narkotikų, bet kai jie pateikiami kaip medicininės priemonės, padedančios spręsti tuos pačius dalykus, su kuriais žmonės kasdien kovoja, o ne kaip pabėgimas nuo realybės, jie tikrai bus imlesni.
 
Top