Stanfordo kalėjimo eksperimentai ir policininkų psichologija

sickofit

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 28, 2023
Messages
9
Reaction score
21
Points
3
Bet kurioje akredituotoje psichologijos pamokoje, be abejonės, kažkur pamokos plane bus įtrauktas Stanfordo kalėjimo eksperimentas.


Ko šis eksperimentas turėtų išmokyti mokinius šiandienos klasėse, galima interpretuoti.
Turėjau kokias 4 skirtingas psichologijos įvado pamokas, ir visose jose buvo kalbama apie įvykių detales ir panašiai. Bet ne apie kokias nors išvadas.

Taigi, parašysiu keletą savo minčių apie tai.

Policijos pareigūnai yra tokioje padėtyje, kurioje jiems suteikiama galia. Pastebėjau, kad jiems labai nepatinka, kai ta galia atimama.
Bendruomenė, kurioje jie gyvena, jiems ploja, nes iš jų tikimasi, kad jie bus tie, kurie pasirodys ir rizikuos savo gyvybe.
Taigi, kai visi pradeda sakyti, kad narkotikai yra blogai, o narkotikus vartojantys žmonės yra blogi. Reikia kažką daryti!
Ir tada jie turi tas ryškias užpakalines šviesas ant savo automobilio, kurias palieka įjungtas per ilgai, kad būtų kuo garsiau, todėl visi, esantys 5 mylių spinduliu, domisi, kas ten vyksta.

Taigi jūs turite šias gėjų raudonas ir mėlynas scenos šviesas, visi kvartalo gyventojai džiūgauja, o vairuotojui uždėti antrankiai.
Nieko blogo neatsitiko, nepamirškite! Neužsidegė galinis žibintas, o paskui bam, ir tu jau surakintas antrankiais, kol žvelgi į pareigūnų užpakalį, palinkusį virš tavo šūdo.
Jūs jam melavote sakydamas, kad ne, automobilyje nieko nėra. Asmeniškai aš nekenčiu, kai žmonės man meluoja.
Dabar jis rado užtrauktuko užraktą, kurio dugne buvo šiek tiek tos vištienos trupinių. Ak, cha! Kaip tu drįsti man meluoti!
Atsisukęs atgal, pliaukšteli penkis savo areštinės pareigūnui Gaidžiui už tai, kad rado trupinių.
Visi džiūgauja, Cocksai! Gaidžiai! Gaidžiai!

Paanalizuokime šią situaciją.
Pareigūnui Cocksui smegenys buvo išplautos dėl vadinamojo "kognityvinio šališkumo".

- Autoriteto šališkumas: kai kažkas uniformuotas ką nors sako, jūsų smegenims lengviau tiesiog priimti ir patikėti tuo, ką sako tas asmuo. Jei Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas ir jo kvaila kalė žmona per televiziją man sako svarbų pranešimą, geriausia tikėti, kad tai tiesa.

- Dažnio iliuzija: Kai ką nors girdite kelis kartus iš skirtingų žmonių, jūsų smegenims lengviau tai priimti ir patikėti. Niekaip negali būti, kad visi tie žmonės klydo. Tiesiog yra per daug žmonių.

- Socialinis įrodymas: Pareigūnui Cocksui buvo surengtas renginys, kurio metu jis buvo scenoje prieš visą miestą! Jie jam įteikė... specialų medalį! Ohhhh!!! Jį įteikusiam vaikinui atidavė pagarbą Gaidžio viršininkas ir kolegos! Tai turi reikšti, kad ypatingas žmogus įteikė jam ypatingą medalį už tokį gerą darbą,

Negalima pasakyti Gaidžiui, kad visas tas geras darbas, kurį jis atliko... iš tikrųjų buvo tik veltui švaistomas laikas, pinigai, darbas.
Vienintelis rezultatas, kuris iš to iš tikrųjų buvo, kad vyrukas, turintis du vaikus, pateko į šūdiną kalėjimą, dėl to prarado darbą, ilgai užsitęsė teismo procesas, neteko namų ir visko, kas juose buvo. Žmona jį paliko dėl pareigūno Cockso. Jo mama jo išsižadėjo. Išėjęs į laisvę negali gauti darbo. Kalėjime jam į užpakalį trenkė Ouklando "Raiders" futbolo komanda.

Bet jie pasakė Cocksui, kad jis gerai dirbo. Daug sunkiau suprasti, kad tavo geras darbas iš tikrųjų buvo šūdas, kai aplink tvyro visi tie išankstiniai nusistatymai, nei suprasti, kad tavo šūdinas darbas iš tikrųjų buvo neblogas. 1000 kartų sunkiau.

Tarkime, kad Kocksas KIEKVIENĄ KIEKVIENĄ KARTĄ įtikėjo, kad jis yra monstras.
Tai negali būti tiesa! Nes kaskart, kai jis suimdavo tuos varį vagiančius gobšuolius, jie turėdavo ant savęs vamzdį!
O kai suėmė tuos ginkluotus vyrus, jie turėjo vamzdį!
Kaskart, kai jis sulaikydavo kokį nors šūdiną naudotą kortelę, kuri buvo purvina, jie irgi turėdavo vamzdį!

Tie žmonės, kuriuos jis suėmė už nusikaltimus, turėjo vamzdžius, taip dar kartą konkrečiai įtvirtindamas nuostatą, kad vamzdis = nusikaltimas.
Ką gi, Gaidys ne toks kaip tu ir aš.
Jis nemato pasaulio tokio, koks jis yra iš tikrųjų.
Teisėjas ir prokuroras, kurie nuteisė visus tuos žmones....per pietus automobilių stovėjimo aikštelėje darė karštus bėglius.

Pareigūnas Cocksas yra giliai pagrindinėje matricoje.
Kadangi statymai dideli, žmonės visada jam meluos.
Todėl jis mielai savanoriškai aukoja savo laisvas dienas, kad padėtų savo komandai.
Jis visada nueis papildomą mylią. Šuo nieko neužuodė, kai apėjo aplink?
Gaidžiai vis tiek visada patikrins po grindimis.



Tikiuosi, kad jums patiko mano rašinys.
Šaudykite į mane DM, jei norite paaukoti kristalų ir paremti mano kūrinius.

-
 

justanotherrr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Dauguma policininkų yra atsilikėliai su ginklais, nieko naujo.
 
Top