4mmc, tīrīšanas procedūra

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Sveiki! Esmu saskāries ar šādu 4mmc veidu (saistīts ar attēlu), kas man neatgādina citus veidus, kādus esmu redzējis agrāk.
To nav ieteicams lietot degunā, lai to ievadītu pārdevējs. Droši vien arī ne IV, es nevienam neļautu riskēt.
Esmu ieskatījies kristalizēšanas rokasgrāmatā, bet diemžēl man būs problēmas to pagatavot IPA, jo dzīvoklī ir dūmi.
Kāda ir pareiza procedūra, lai to iztīrītu? Primāri meklēju norādes no kāda ar (varbūt) pieredzi 4mmc attēlā.

Vai auksts IPA, vai vienkārši atrisināt un ļaut tam iztvaikot?
Vai acetons? vienkārši izskalot un filtrēt?

Es ceru, ka tas būs piemērots deguna ievadīšanai.
 

Attachments

  • OVfZ6vJyrN.png
    OVfZ6vJyrN.png
    809.4 KB · Views: 329

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Tikai acetona mazgāšana un apdare
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Vai nebūtu labāk vienkārši nelietot šo vielu un izmest to?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
IPA var sildīt ūdens vannā noslēgtā burkā, un šo 4mmc tur var ievietot iepriekš. Burkas saturu maisiet, līdz 4mmc ir pilnībā izšķīdis, pēc tam saturu atdzesējiet un ievietojiet saldētavā uz 8+ stundām. Pēc nogulsnēšanās filtrē caur papīra filtru.
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Tas izklausās ļoti labi. Vai es varu tikai pajautāt, cik karsts varētu būt IPA? Un vai ūdens vannā ir jābūt nesen vārītam ūdenim? Vai pietiek ar kafijas filtru, vai jums ir kāds cits ieteikums :)? Kā arī kā ieteicams izmantot šķīdinātāju? Tikai tik daudz, cik nepieciešams risināmajam saturam?
Paldies!
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Sveiki,

Man pēdējā gada laikā bija partijas, kas izskatās diezgan līdzīgi (varbūt tās pašas...AT? ;)).
Ja tā, tad jūsu pārdevējam ir taisnība - šī viela ir nesmaržināma ;) Tad ar vienkāršu aukstu acetona mazgāšanu nepietiks. Lai gan tas iznāks balts un sauss (mitrā/sausā viela būs šķīdumā ar acetona noteces šķīdumu), tas lielā mērā saglabās savu piparoto dzēlumu un līdz ar to asarojošās īpašības.
Tomēr, pareizi pārkristalizēts, tas iznāks caurspīdīgu vai baltu kristālu veidā, gandrīz nemanāma smarža un patīkama, maiga sajūta degunā.

Es izvēlētos destilēta H2O un IPA maisījumu. Jo vairāk IPA maisījumā, jo smalkāki un garāki (adatas formas) būs kristāli.
Ja vēlāk plānojat izmantot vienkāršus kafijas filtrus, tad vēlaties izaudzēt tāda izmēra kristālus, kas neizlīd cauri porām. Tāpēc es ieteiktu proporciju no 70:30 līdz 50:50 Ūdens:IPA.
Uzkarsē maisījumu (brīvi pārklātu ar vāku) līdz vieglai vārīšanās temperatūrai (~70-80 °C) un pēc tam, maisot, pievieno pa pilienam/mazām porcijām otram traukam, kurā jau ir sagatavots 4-MMC. Pārtraukt šķidruma pievienošanu, kad visas cietās vielas ir pilnībā izšķīdušas (šķīdumu nav nepieciešams plaši vārīt! Lai izvairītos no pārāk ātras atdzesēšanas un tādējādi neizmantotu vairāk šķīdinātāja, nekā faktiski nepieciešams, otro trauku novietojiet karstā ūdens vannā (sk. turpmāk).

Vajadzēs 2-3 ml ūdens+IPA šķīdinātāja maisījuma uz gramu. Izmantojot šo procedūru, dūmi/smarža būs minimāla.
Uzmanieties nepievienot pārāk daudz šķidruma, jo tas nevajadzīgi paildzinās procesa laiku un, iespējams, samazinās iznākumu (ja reXing notiek galvenokārt dzesēšanas laikā).
Un tad šķīdinātāja pārpalikuma novārīšana, kad drone jau ir šķīdumā, noteikti izraisīs agresīvi smirdošus izgarojumus :)

. Visbeidzot, ļaujiet tam lēnām atdzist līdz istabas temperatūrai un atstājiet to netraucēti, kamēr tas notiek. Esiet pacietīgi, jo pirmo kristālu veidošanās var aizņemt dažas stundas. Kad kristālu augšana istabas temperatūrā apstāsies, uz dažām stundām uzmanīgi pārnesiet uz ledusskapi, lai no šķīduma izspiestu vairāk.
Visbeidzot nofiltrējiet atlikušo šķīdumu (saglabājiet to un ļaujiet iztvaikot, jo šķīdumā joprojām būs mefija, kas pēc tam nogulsnēsies sīkākos kristālos (kuros būs vairāk piemaisījumu... tos varat notīrīt vēlāk otrajā posmā).
Izskalojiet iegūtos kristālus ar dažiem pilieniem ledus auksta acetona no saldētavas. Ļaujiet nožūt un baudiet 😉
. Veiksmi
Hotelier


P.S.: Ūdens+etanola maisījums rada vēl skaistākus kristālus, tomēr etanols ir nedaudz sarežģītāks, jo tas iztvaiko lēnāk nekā IPA ->jāievēro precīzāka šķīdinātāja/šķīdinātāja attiecība, citādi jūs galu galā gaidīsiet nedēļu+ līdz ražas iegūšanai vai izvārīšanai, un jūs to nevēlaties. Turklāt ar EtOH "izgarošana" notiks biežāk nekā ar IPA ime. Un jūs to gribēsiet vēl mazāk;)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Tas ir mazliet dīvaini, bet arī man ir grūtības iegūt lielus kristālus, bet manā gadījumā es apzinos, ka tas galvenokārt ir nepacietības dēļ.
 
Top