5-MeO-tripamīns (mexamīns) no melatonīna: vienkāršs ceļš

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Procedūras:

32 g tosilskābes monohidrāta tika izšķīdināti 150 ml ūdens un 9 stundas refluksēti kopā ar 8 g melatonīna apaļdibena kolbā. Maisījumu dekantēja, lēnām basificēja ar 12 g NaOH ledus vannā un atdzesēja, līdz tas kļuva dzidrs. Nogulsnes filtrēja, divas reizes mazgāja ar aukstu koncentrētu amonjaku un žāvēja vakuumā, lai iegūtu 4,444 g balta pulvera (67 %).

Raksturojums:
  • Pozitīva reakcija (violetas krāsas veidošanās) ar 0,2 % etanola ninhidrīnu, kas norāda uz primāro (vai sekundāro) amīnu.
  • Kušanas temperatūra: 121,4 °C (121,5 °C literatūrā).
  • Slikti šķīst neitrālā un bāziskā ūdenī, šķīst skābā ūdenī. Nedaudz šķīst etanolā. Ļoti labi šķīst acetonā, metanolā, DCM un THF. Šķīst karstā acetonitrilā.
  • Tozīlāta sāls labi pārkristalizējas no etilacetāta. Ļoti labi šķīst karstā un/vai skābā ūdenī. Nedaudz šķīst DCM, slikti šķīst THF, gandrīz nešķīst acetonā.
  • Tāpat kā melatonīns, mexamīns absorbē 264 nm ultravioleto starojumu. Atšķirībā no melatonīna tas NAV luminiscējošs 365 nm gaismā.
  • IR spektrā ir divi maksimumi pie 3335 cm-¹ un 3283 cm-¹, kas atbilst primārā amīna divu N-H saišu stiepšanai. Kopumā spektrs ir gandrīz identisks mazumtirdzniecības meksamīna spektram (pievienots), ar nelielu anomāliju 1650 cm-¹ apgabalā. Pīķi šajā apgabalā atbilst amīdu C=O karbonilgrupas stiepšanai, kas nozīmē, ka produktā ir neliels melatonīna daudzums. Šķiet, ka nav nepieciešams to attīrīt, jo melatonīns tiks zaudēts turpmākajās reakcijās.

Piezīmes:
  • Fosforskābes un sērskābes izmantošana tosilskābes vietā noveda pie ievērojama produkta piesārņojuma ar brūniem putekļiem.
  • Reakcija netika optimizēta - iespējams, ka tosilskābes un NaOH daudzumu var samazināt.
  • Skābes hidrolīze ir atgriezeniska reakcija, tāpēc tā nenotiek līdz galam. Vārot ilgāk par 8-10 stundām, visticamāk, neizdosies iegūt daudz lielāku iznākumu. Vienīgais veids, kā palielināt iznākumu, šķiet, ir nepārtraukta etiķskābes destilēšana no reakcijas maisījuma vai nepārtraukta metanola pievienošana un zemas viršanas metilacetāta destilēšana.
  • Lai gan melatonīns slikti šķīst neitrālā ūdenī, tas šķīst skābā vai bāziskā ūdenī, iekrāsojot to dzeltenā krāsā.
 

Attachments

  • Rs7zLwpHZB.png
    Rs7zLwpHZB.png
    54.3 KB · Views: 236

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Atvainojiet, ja šis ir muļķīgs jautājums. Vai PTSA (PARA TOLUĒNA SULFONSKĀBE) ir tas pats, kas tosilskābes monohidrāts. Kad es google tosilskābes monohidrātu, man tiek parādīts PTSA.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jā, tosilskābe ir PTSA un triflskābe ir trifluormetānsulfonskābe, es jums ļauju sameklēt, ko nozīmē AIBN... vienkārši kā nelielu praksi (jūs izlasīsiet arī īsu aprakstu, kas ir kā ķieģelis jūsu ķīmijas zināšanu sienā). STAB arī ir labi zināt materiāls, kā arī Red-Al, kas lēnām aizstāj LAH. Tie ir termini, kas jums jāapkopo. PyBOP un DCC, EDC un citi ir specializētāki (ķieģeļi no augšējās sienas). Protams, jāzina, ko nozīmē DCM, THF un Et2O... DIBAL atkal ir domāts pazinējiem.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
sapratu, un jums ir taisnība, kad es google tēmu jūs sakāt, ka es to nesaprotu, un tad es google, ko es nesaprotu, paskaidrojumu, tas ir kā krievu lelles tas iet dziļāk un dziļāk. tas ir diezgan interesanti, un tā lauž manu galvu, bet es nepadodos. turpinās mācīties.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Neatkarīgi no iznākuma jūs esat paveikuši labu darbu. Es joprojām izvēlētos pamata hidrolīzi, bet šis ir jauks preparatīvās pieejas apraksts skābes hidrolīzei. Kā jūs minējāt, iznākumu var palielināt, destilējot MeOH, kas, kā zināms, palīdz atdalīt etiķskābi, destilātu var apstrādāt ar kādu nešķīstošu bāzi, lai ar to izveidotu acetātu.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Es pilnībā piekrītu. Man arī ir neārstēts ADHD, tāpēc es kļūstu super trakuma caurumā līdz tādai pakāpei, ka nevaru izkļūt!
Tas ir iemesls, kāpēc man ir apmēram 4 projekti - un tie ir tikai ķīmijas projekti!
 
Top