Benzaldehīda biotransformācija par L-PAC

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Ievads
L-fenilacetilkarbinols ir savienojums, ko izmanto efedrīna sintēzē, kuru pašu izmanto kā amfetamīnu prekursoru. Rūpnieciski to sintezē, maizes raugam (S. cerevisiae/SC) aerobos apstākļos fermentējot benzaldehīdu. Lai gan process ir diezgan vienkāršs, tas var prasīt nelielu aprīkojumu un zināšanas, jo īpaši, ja runājam par sterilu kultūru uzturēšanu un piemērotiem augšanas apstākļiem. Tāpēc es paskaidrošu divas dažādas sarežģītības metodes L-PAC ražošanai biotransformācijas ceļā. Augšanas barotne pirms lietošanas jāsterilizē, izmantojot autoklāvu.

Pirmā metode:
Šo metodi varētu raksturot kā "nevērīgu, bet vieglu". Tā prasa mazāk aprīkojuma, ir vienkāršāka, bet arī mazāk efektīva un dos mazāku iznākumu.

Procedūra:
Pievienojiet 500 ml sterila 0,1 M pH 6 citrāta buferšķīduma, pievienojiet 44 g rauga un 55 g g glikozes. Ievieto ūdens vannā, kas uzsildīta 30 °C temperatūrā. Inkubēt 40/50 minūtes.
Pievieno benzaldehīdu (25 mmol) 5 ml etanola un acetaldehīdu (25 mmol). Inkubē 60 minūtes.
Filtrē caur celītu.
Ekstrahē ar 3*100 ml etilacetāta. Izšķīdina emulsiju, izmantojot piesātinātu nātrija hlorīda šķīdumu, žāvē virs bezūdens nātrija sulfāta, filtrē, iztvaicē šķīdinātāju. Tas ir jūsu L-PAC.

Paskaidrojumi:
Citrāta buferšķīdums: to izmanto, lai uzturētu stabilu pH, jo šūnas augšana to pazemina (nav labi). Lai pagatavotu šo buferšķīdumu, izpildiet šajā kalkulatorā norādītās procedūras: https://www.aatbio.com/resources/buffer-preparations-and-recipes/citrate-buffer-ph-3-to-6-2. Neaizmirstiet mainīt pH vērtību uz 6.
Temperatūra: nodrošina augstāku rauga metabolisma aktivitāti.
Etanols: izmanto, lai izšķīdinātu benzaldehīdu un acetaldehīdu un palielinātu to biopieejamību.
Acetaldehīds: izmanto kā ūdeņraža akceptoru benzaldehīda vietā, tādējādi ierobežojot benzilspirta ražošanu.

Šī ir vienkārša procedūra, ko var veikt gandrīz ikviens, nedaudz izlasījis par standarta sterilām metodēm, taču tā dod zemāku iznākumu nekā otra procedūra (20 līdz 40 %). To var uzlabot, vai nu nodrošinot labāku aerāciju, izmantojot vai nu orbitālo kratīšanu ar 150 apgr./min, vai iepludinot barotnē sterilu gaisu, uz vienu litru barotnes iepludinot 1 l gaisa minūtē, vai imobilizējot šūnas algināta lodītēs. To var sameklēt youtube, tas ir ļoti vienkārši izdarāms un var ievērojami palielināt ražību.


Otra metode:
Šis protokols ir sarežģītāks, bet, ja to veic pareizi, var palielināt iznākumu līdz 60 vai 70 %. Tomēr tam būs nepieciešams vairāk materiāla. Lai gan tā nav perfekta, tā ir daudz labāka.
Šī metode ir izstrādāta raugam Candida utilis, nevis S. cerevisiae. Tā vietā var izmantot SC, bet raža samazināsies. C. utilis var iegādāties šeit: https://www.biomall.in/product/candida-utilis-atcc-9950-0779p-0779p.

Procedūra
Augšanas barotni veido 10 g/l urīnvielas (slāpeklis), 10 g/l MgSO4 (magnijs un sērs) un no 50 līdz 70 g/l cukura, izmantojot melasi. Izšķīdina atbilstošā 0,1 M pH 6 citrāta buferšķīduma tilpumā.
Dienu iepriekš inokulē rauga sākumkultūru un inkubē 30 °C temperatūrā uz nakti.
Nolasa optisko blīvumu (absorbciju) pie 595 nm. Inokultivējiet fermentācijas reaktoru ar 15 % v/v sākumkultūras, kas koriģēta līdz 0,4 OD. Piemērs: lai inokulētu 1 l trauku, ja OD tika izmērīts 0,2, pievieno 300 ml uz 700 ml. Ja OD jau ir 0,4, pievienojiet 150 ml uz 850 ml utt... (240x106 šūnu/ml inokulātā, skatīt paskaidrojumus).
Inkubējiet 30 °C temperatūrā, kratot orbitāli ar 150 apgr./min vai sūknējot sterilu gaisu ar ātrumu 1 v/v/min. Ja sūknējat gaisu, iespējams, vēlēsieties to lēni maisīt.
Inkubējiet, līdz OD sasniedz 0,3 līdz 0,4. Tam vajadzētu būt no 4 līdz 6 stundām, var būt mazāk vai vairāk. Pārbaudiet OD ik pēc 30 minūtēm, līdz sasniegta vēlamā vērtība.
Benzaldehīdu pievieno vairākās devās. 50 ml tilpums ir 68, 62, 56, 50, 43, 37, 31, 25. Vienlaikus pievieno ekvivalentu acetaldehīda tilpumu. Starp katru pievienošanu pagaidiet vienu stundu.
Ekstrahē, izmantojot toluola/vidējā v/v attiecību 1:2, iztvaicē.

Paskaidrojums:
Optiskais blīvums: to mēra, izmantojot spektrofotometru. Šeit mēs nolasām absorbciju pie 595 nm, kas ir proporcionāla šūnu skaitam šķīdumā. Parasti jāatceras, ka 0,1 OD=60x10^6 šūnu/ml.

Vispārīgas piezīmes:
Lai nodrošinātu aerāciju, nelielā mērogā labāk ir izmantot orbitālo kratīšanu ar 150 apgriezieniem minūtē. Lielākā mērogā būs nepieciešams caur filtru izlaist gaisu ar burbuļiem.
Otrajā protokolā benzaldehīdu pievieno vairākās devās, lai palielinātu iznākumu. To var vēl vairāk uzlabot, nepārtraukti ievadot benzaldehīdu ar samazinošu devu, taču amatieru apstākļos to izdarīt ir sarežģīti.
Var izmantot aizvietotus benzaldehīdus, un no tiem iegūs atbilstošu L-PAC analogu.
Visbeidzot, var aizņemties dažus 2. metodes elementus un iekļaut tos 1. metodē, lai pielāgotu eksperimenta plānu pēc savām vēlmēm. Ņemiet vērā, ka var izmantot citus celmus un sugas, ievērojami palielinot iznākumu. Lai iegūtu vairāk informācijas, skatiet Ravi et al. darbu "L-fenil acetilkarbinola (L-PAC) ražošana, izmantojot dažādus jaunus raugu celmus melasā un cukurniedru sulā kā ražošanas vidē".
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Interesanti
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
* 50 ml kultūrai
 

ace4cada

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
kāda ir L-PAC krāsa ? vai tā ir balta vai dzeltena... kāds teica, ka tā ir balta un cieta...
(ekstrahējot L-PAC ar šķīdinātāju (piemēram, toluoluolu), cukurs paliek šķīdinātājā.. un destilējot paliek dzeltena krāsa..).
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Glikoze, fruktoze un citi cukuri nešķīst nepolāros šķīdinātājos. L-PAC ir dzeltens eļļains šķidrums.
 
View previous replies…

ace4cada

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
paldies.. bet
tērzēt GPT, sakot, ka tā ir balta cieta viela.
skat. sullpiers(https://www.echemi.com/produce/pr2212011836-l-pac-99-powder-suc.html).
Es saņēmu dzeltenu šķidrumu.. bet šaubos, vai tas ir L-PAC..
(kad es sajaucu Mosslass, ūdeni un toluoluolu (bez fermentācijas) un atdalīju toluoluolu, un pēc tam destilēju... dzeltenais šķidrums paliek virs 150 Celsija).
 
Last edited:

ace4cada

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
un kušanas temperatūra ir 152°C ~ 156°C ( tērzēšanas GPT un piegādātāji visi)
ja tā ir pareiza, tai jābūt cietai vielai istabas temperatūrā.

 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Dieva dēļ, lūdzu, pārtrauciet lietot ChatGPT attiecībā uz ķīmiju un zinātnēm kopumā. Google meklētājs pastāv, cik intelektuāli slinks var kļūt?
Feniacetilkarbinola kušanas temperatūra ir aptuveni 10 °C.
BTW, vai jūs sakāt, ka jūs vienkārši sajaucat melasi un ūdeni bez fermentācijas? Dzeltenais šķidrums ir tikai visi melasā esošie organiskie vaski.....
 

ace4cada

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
paldies.. es zinu, ka tas ir iespējams no fermentācijas.. bet goolge, izņemot wikipedia nedod kušanas punktu . pat CheBi, Chemspider un tā tālāk nesniedza kušanas punktu.. kā jūs zināt, wikipedia nav precīzi dati (jo personas var rediģēt).. vienīgā iespējamā informācija par kušanas punktu ir no piegādātājiem (iepriekš saite)..

Tikai es gribu zināt precīzu kušanas temperatūru. un krāsu..
vai sullpiers (99% L-PAC) ir nepareizs vai atšķirīgs?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Tikko pārbaudīju, es patiešām nevaru atrast precīzu kušanas temperatūru. Tomēr varu apliecināt, ka istabas temperatūrā tas ir eļļains šķidrums, pat sasalšanas apstākļos.

https://www.trc-canada.com/prod-img/MSDS/H949610MSDS.pdf

"Izskats: Bezkrāsaina līdz gaiši dzeltena eļļa"
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Kā bijušais sēņu audzētājs es par to daudz domāju. Es domāju, ka turbo raugs, kurā ir visas barības vielas un kas ir pret etanolu līdz 20 % izturīgs Sc celms, būtu tieši tas, kas ļautu izdzīvot šādā naidīgā vidē.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Lai palielinātu barības vielu daudzumu savā barotnē, es dažkārt pievienoju mājās gatavotu uzturfizioloģisko raugu, ko pagatavoju no izlietotā alus rauga, jo tas satur visas barības vielas, kas nepieciešamas, lai atbalstītu SC augšanu.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Esmu arī mājas alus darītājs. Es lasīju par L-pak ražošanas procesu, kas nebija sērijveida process. Tik ilgi, kamēr jūsu mirušais raugs nogrimst, jūs caur apakšā esošo petkoku evakuējat mucu un dzenat vai centrifugējat mirušo raugu un gāzu no šķidruma un pievienojat vairāk atpakaļ mucā, un tas kļūst par nepārtrauktu procesu. Es veicu matemātiku, bet es aizmirsu, cik daudz materiāla es nolēmu, ka nedēļā no tā varētu iegūt 20 g attīrīta L-pak uz 10 galoniem ls Worth katru reizi, kad to iztukšojat, es jūtu, un dabiskā atlase padarīs raugu labāku un labāku bioķīmijas veikšanā, kamēr vien jūs to uzturat dzīvu.
 

kpspoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 24, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
fermentācijas laikā rodas daudzi blakusprodukti.. piemēram, benzilspirts, benzoskābe, etanols, etiķskābe, acetofenons, benzaldebīds (nereaģējis).
lai attīrītu L-PAC no šķīdinātāja, nepieciešama sarežģītāka procedūra.
un daži raksti iesaka anaerobos apstākļos, lai iegūtu lielāku iznākumu.
Es domāju, ka iepriekšminētā metode ir pamatnostādne, nevis sīki izstrādāta.
 

kpspoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 24, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
g
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Apstrāde nav aprakstīta. Tomēr piesārņojumu ar benzoskābi un benzilspirtu var samazināt līdz minimumam, reakcijas maisījumā pievienojot acetaldehīdu, kā aprakstīts procedūrā, ko es rakstīju iepriekš. Mani vairāk interesēja ražošana, nevis attīrīšana.
 

kpspoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 24, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
es redzu. bez attīrīšanas neviens nevar pārliecināt, ka L-Pac ir ražots fermentācijas ceļā. Krāsa var atšķirties pēc citiem blakusproduktiem. un destilācija būs daudz neskaidrāka blakusproduktu dēļ..
Kā jūs varat pārliecināt, ka L-PAC ir ražots? Vai jums ir kāds analizators?
 
Top