BMK glicidāta (nātrija sāls) sintēze no benzaldehīda

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
34jglQbthS

Ievads

Šī sintēze ir labs risinājums gadījumā, ja jums nav pieejams fenilacetons turpmākai amfetamīna vai metamfetamīna sintēzei. BMK glicidātu var viegli pārvērst P2P hidrolīzes ceļā. Šai reakcijai ir daži plusi un mīnusi. Galvenais trūkums ir tas, ka reakcija ir ļoti jutīga pret ūdeni. Jāizmanto pilnīgi sausa stikla trauki un reaģenti. Pārliecinieties, ka jūsu reaģenti pirms sintēzes ir izžāvēti un attīrīti. Ūdens pēdas samazina iznākumu. Lai palielinātu iznākumu, šo reakciju ir vērts veikt inertā atmosfērā (N2). Ir tādas priekšrocības kā diezgan liels iznākums, īss reakcijas laiks. Turklāt reakcijai nav vajadzīgi šķīdinātāji.

Iekārtas un stikla trauki.

  • Reaktors (vai kolba) ar 2 l tilpuma atgaitas dzesētāju, augšējo maisītāju un ūdens apvalku (ūdens vannu);
  • Retorta statīvs un skava aparāta nostiprināšanai;
  • 1 L pilienveida piltuve;
  • Parastā piltuve;
  • laboratorijas termometrs (līdz -10 - 100 °C);
  • Stikla stienis;
  • Silikona šļūtenes;
  • Mērcilindrs 1 L;
  • Vakuuma avots;
  • Laboratorijas svari (piemēroti 1-200 g);
  • Aukstā ūdens vanna atgaitas kondensatoram un ūdens sūknis (dzesētāja neesamības gadījumā);
  • Bihnera kolba un piltuve;
  • 2 L; 1 L x2; 500 ml x2 Kolbas;
  • Plastmasas karote vai lāpstiņa;
  • Saldētava;
  • Cirkulācijas sūkņa dzesētājs (pēc izvēles);
  • Pyrex trauki produktam (vai citi trauki);

Reaģenti.

  • Benzaldehīds 200 g (CAS 100-52-7).
  • Metil 2-hlorpropionāts 350 g (CAS 17639-93-9).
  • Bezūdens nātrija sulfāts (Na2SO4).
  • nātrija hidroksīds (NaOH) 200 g vai kālija hidroksīds (KOH) 265 g.
  • Destilēts ūdens ~ 2 l.
  • nātrija etilāts 200 g (EtONa).

Sinteze

...

Aizvietošanas nukleofīlā reakcija starp benzaldehīdu un metil 2-hlorpropionātu.

Stikla reaktors ir aprīkots ar apvalku, kas savienots ar cirkulējošā sūkņa dzesētāju ar iestatītu 0°С dzesētāja temperatūru. Ja izmanto kolbu vai vienslāņu reaktoru, jāizmanto ledusūdens dzesēšanas vanna. Reakcijas kolbai (reaktoram) jābūt pilnīgi sausai iekšpusē, bez ūdens pilieniem un kondensāta.
1pkrvWZanw
1. Ielej 200 g benzaldehīda vārglāzē.

2. Ielej 200 g benzaldehīda. Pievieno metil 2-hlorpropionāta 350 g. Benzaldehīda un metil 2-hlorpropionāta maisījumu samaisa.
.

Piezīme: Ja reaģenti ir svaigi un uzglabāti piemērotos apstākļos, tos izmanto tieši, ievietojot reaktorā. Ja tas tā nav vai profilakses nolūkos (lai pārliecinātos), benzaldehīda un metil 2-hlorpropionāta maisījumu var papildus izžāvēt ar žāvējošu vielu. Šajā gadījumā izmanto bezūdens nātrija sulfātu (Na2SO4).

3. Bezūdens Na2SO4 pievieno maisījumam tā, lai tas pilnībā pārklātu stikla dibenu (aptuvens daudzums). Maisījumu samaisa.

Piezīme: Na2SO4 savāc atlikušo ūdeni, veidojot kristāliskus hidrātus un nosēžoties uz trauka dibena bez maisīšanas. Ūdens adsorbcija notiek diezgan ātri. Vizuāli tas izskatās kā caurspīdīga reaģentu maisījuma veidošanās.

4. Vizuāli tas izskatās kā caurspīdīgs reaģentu maisījums. Nogulsnējušos, ar nātrija sulfātu dehidrēto maisījumu dekantē reakcijas traukā. Pārliecinieties, lai nogulsnes (kristāliskie hidrāti) nenokļūtu reaktorā.
.

Piezīme: visi izveidotie nātrija sulfāta kristālhidrāti un nereaģējušie nātrija sulfāta nogulsnes nosēžas uz trauka dibena. Tas ir diezgan viegli dekantējams. Var izmantot papildu filtrēšanu vai reaktora piltuvē uzstādīt priekšfiltru, lai būtu droši.

5. Nātrija sulfāta kristālisko hidrātu nogulsnes ir viegli atdalāmas. Pēc tam to izvada. Sagatavo nātrija etoksīdu piedevai. ieslēdz maisītāju.

Piezīme: maisīšanas ātrumu nosaka tā, lai maisījums labi maisītos, bet tajā pašā laikā tas pārāk daudz nesaplūstu uz reaktora (kolbas) sieniņām.

6. Maisīšanas ātrumu nosaka tā, lai maisījums labi maisītos, bet tajā pašā laikā pārāk daudz nesaplūstu uz reaktora (kolbas) sieniņām. Reakcijas maisījumu (RM) atdzesē līdz 0-10 °C, izmantojot reaktora apvalku. Reakcijas laikā temperatūru uztur nemainīgu un pārbauda ar temperatūras zondi. Temperatūru mēra, iegremdējot temperatūras zondi. Var izmantot iegremdējamo termometru vai kolbai paredzēto infrasarkano staru termometru.

7. Iepriekš sagatavo sārma (nātrija vai kālija hidroksīda) ūdens šķīdumu. Nātrija hidroksīdu 200 g (vai kālija hidroksīdu 265 g) ielej vārglāzē. Pievieno 0,8-1 l destilēta auksta ūdens. Maisījumu maisa, līdz NaOH ir pilnībā izšķīdis. Šķīdums kļūst ļoti karsts. Tad sārma šķīdumu atstāj aukstā vietā, lai maisījums atdzistu līdz istabas temperatūrai. Pēc tam sārmu šķīdumu var ievietot ledusskapī.

8. Kad RM reaktorā ir atdzisis līdz 0 °C, sāk pievienot sausu nātrija etilātu 200 g (EtONa). Pievienošana jāveic nelielās porcijās ar pārtraukumiem, lai reakcijas temperatūru uzturētu zemāku par 10 °C. Pārāk strauja EtONa pievienošana un lielas EtONa porcijas var izraisīt strauju maisījuma sakaršanu un pat vārīšanos, un šādā gadījumā reakcijas iznākums samazināsies. EtONa jālieto ar plastmasas vai silikona karoti; metāla karoti izmantot nedrīkst.
.

Piezīme: var izmantot citus metālu alkoholātus, piemēram, nātrija metoksīdu, kālija terc-butoksīdu, nātrija izopropoksīdu u. c. Turklāt var izmantot arī nātrija hidrīdu, nātrija amīdu. RM uzkarsē un nedaudz sabiezina EtONa pievienošanas laikā, piemēro ārēju dzesēšanu.

Maisījumu sabiezina, krāsa kļūst dzeltena, tad ķieģeļu sarkana un vēlāk brūna. Temperatūra vienmēr jāuztur 0-10 °C robežās. Jo vairāk pievieno nātrija etilāta, jo biezāks kļūst maisījums. Maisīšanu uztur, regulējot maisīšanas ātrumu.
.

Piezīme: Ja reakciju veic reakcijas kolbā ar magnētisko maisītāju, tad ar vienu enkuru var nepietikt. Jāizmanto rokas maisītājs vai virspusējais maisītājs.

9. Pēc pilnīgas EtONa pievienošanas RM maisīt un uzturēt 0-10°С diapazonā 1 h.

10. Pēc tam ārējo dzesēšanu pārtrauc un RM istabas temperatūrā maisa 12 h.

Pēc izvēles: Pēc izvēles ārējo pakāpenisko sildīšanu var iestatīt līdz 60°С. Izmantojot šo metodi, reakcijas iznākums samazinās. Uz reaktora uzstāda atgaitas kondensatoru. Reaģentu maisīs 60 °C temperatūrā vēl 1 h. Uzkarsēšanu veic ar reaktora apvalka un termostata palīdzību.

11. Reaģents tiek uzkarsēts līdz 60 °C temperatūrai. Pēc 1 h ārējo sildīšanu izslēdz. Maisījumu lēnām atdzesē līdz istabas temperatūrai, nemitīgi maisot.

12. Maisījumu atdzesē līdz istabas temperatūrai. Uz reaktora uzliek piltuvi ar 1 l auksta destilēta ūdens. Ūdens tiek pievienots pa pilieniem, intensīvi maisot. Biezais RM kļūst šķidrs.

13. Maisītāju izslēdz. RM atdala divos slāņos. Augšējais slānis ir metilglikskābes esteris (BMK metilglicidāts), apakšējais slānis ir ūdens ar tajā izšķīdušajiem nevajadzīgajiem reakcijas sāļiem. Apakšējo slāni izmet, bet augšējo glikātiskā estera slāni izmanto turpmākajās reakcijās.

14 . BMK-glicidāta metilesteri atstāj reaktorā. To var destilēt vakuumā, lai iegūtu tīrāku esteri, ja to vēlas pārdot kā produktu. Aptuvenais estera daudzums ir aptuveni 400 g. Pēc izvēles esteri var izmantot nākamajā reakcijā, lai iegūtu glikskābes nātrija vai kālija sāli
.

Sārmaina hidrolīze līdz BMK nātrija glicidātam

DvZry2mW10
14. Iepriekš sagatavoto sārma šķīdumu ielej piltuvē. Ieslēdz maisītāju. Uzsāk pilienveida pievieno istabas temperatūrā atdzesētu NaOH (vai KOH) ūdens šķīdumu.

. Mūsu gadījumā tiek pieļauta maisījuma pašsasilšana. Pēc sārma pievienošanas termostatu noregulē uz 60 °C, lai paātrinātu sāls iegūšanas procesu. Maisījumu maisījumu maisīšanas laikā pievieno 2 h.
.

Piezīme: Ja vēlaties iegūt lielāku produkta iznākumu, tad sārma šķīdumu pievieno ar ārēju dzesēšanu. Tālāk RM maisīt vēl 12 h istabas temperatūrā. Pievienojot sārmu šķīdumu bez dzesēšanas, maisījums samērā ātri sabiezē (nogulsnējas glikskābes nātrija sāls). Ja maisījums pārāk sabiezē, maisīšanas ātrumu palielina.

Uzmanību! Šajā reakcijā no BMK metilglikcidāta iegūst metilspirtu.

14 . Uzkarsējot maisījumu, tas kļūst caurspīdīgs. Iegūtā glikskābes nātrija sāls šķīst ūdenī. Neilgi pēc tam reaktoru sagatavo dzesēšanai, lai glikskābes sāls kristalizētos. Pēc izvēles termostatu var izslēgt, un maisījumu pakāpeniski atdzesē līdz istabas temperatūrai.

Pakāpeniskas atdzesēšanas laikā maisījums sāk kristalizēties. Tas kļūst duļķaināks, nogulsnējas glikātskābes sāls, maisījums sabiezē. Tiek iegūts BMK glikskābes nātrija sāls maisījums.

14 . Izšķīdina BMK glikskābes nātrija sāli. Maisījumu filtrē vakuumā uz Buchnera kolbas un piltuves. Iegūst sausu produktu 300 g 79 % iznākums (CAS 5449-12-7
).
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Tātad, ja jūs tikai mēģināt iegūt bmk, jūs varat atstāt to kā bmk metilglikidātu un vienkārši veikt 1kg bmk metilglikidāta 1L ūdens 1L HCl 1 stundu 80c temperatūrā, lai to pārvērstu par tīru p2p?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Hidrolīze sālsskābē nav labākais risinājums.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Kas būtu labāk? Es ar labiem panākumiem esmu izmantojis HCl uz nātrija sāls
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
hidrolīze tīrā fosforskābē, glicidāts var nepārvērsties par nātrija sāli
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sveiki, ir saite uz šo metodi.
 
Last edited:

LoneChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Paldies. Noteikti laicīgi liksim to lietā un atjaunināsim ar secinājumiem.
 

marywin

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
2
Reaction score
10
Points
18
Deals
19
Paldies, Patton kungs, tik laba platforma mums
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Vai kāds to jau ir darījis p2p? Yeild?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Vai varu jautāt, vai ražotais nātrija sāls (5449-12-7) viegli bojājas, atrodoties gaisā? Vai mitru nātrija sāli (5449-12-7) var novietot gaisā uz vairākām dienām, lai tā dabiski izžūtu un nepasliktinātos? Un vai šo vielu var ilgstoši uzglabāt normālos apstākļos?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Domāju, ka tas ir diezgan higroskopisks. To ir vērts glabāt aizzīmogotā iepakojumā. Gadījumā, ja vēlaties to izžāvēt, es ieteiktu izmantot vienkāršu vai vakuuma eksikatoru.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Šāda veida savienojumam ar epoksīdsveķu struktūru karsēšana un žāvēšana var izraisīt struktūras bojājumus. Risinājums ir stikla žāvētāja izmantošana, taču to nav viegli izmantot, ja tas tiek ražots masveidā, un tas patērēs daudz žāvējošās vielas, tāpēc, manuprāt, šim Labākais veids, kā žāvēt šāda veida vielas, ir izmantot vakuuma liofilizatoru. Vienīgais trūkums ir tas, ka vakuuma liofilizatora cena ir salīdzinoši dārga. Ko jūs domājat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Iepriekš es jums teicu savu viedokli Vakuuma eksikatori ir vislabākā izvēle. Tam ir pieņemama cena un tas ir pietiekami efektīvs.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Es saskāros ar problēmu. Es sekoju līdzi rakstam. Pēc nātrija etoksīda pievienošanas es maisīju stundu stingrā bezūdens vidē zem 10°C temperatūrā. Pēc tam es sāku paaugstināt temperatūru līdz 60°C, lai sagatavotu iespēju maisīt stundu. Bet pēc nelielas sildīšanas temperatūra ierīcē spontāni un strauji paaugstinājās, un jau pēc dažām minūtēm mans termometrs rādīja 130°C pārrāvumu, tāpēc vēlos pajautāt, vai tas ir normāli? Vai kāds ar to ir saskāries? pirmajā attēlā ir process, kad pēc nātrija etoksīda pievienošanas maisīšanas 1 stundu zem 10°C. Lai uzturētu bezūdens apstākļus, es ierīcē ieliku žāvēšanas caurulīti, kas piepildīta ar bezūdens magnija sulfātu. Tā kā mana cirkulācijas ierīce var tikai atdzesēt, otro sildīšanas posmu pārnesu uz kolbu. Karsēšanas metode ir karsēšana eļļas vannā, bet es tikai dažas minūtes izmantoju 65 °C temperatūru, un temperatūra kolbā bija nekontrolējama. Palielinoties temperatūrai, termometrs rāda, ka tā ļoti ātri pārsniedz 130 ℃, tik ātri, ka man pat nav laika uzsākt kondensāta ūdens ciklu kondensatora caurulē, un tad tas kļūst tāds, kā otrajā attēlā.

FS0m89Nsyu
Acri0RXHgt
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sveiki, vai pašsasilšana notiek strauji vai lēni? Tas ir diezgan interesanti.
 
View previous replies…

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Lai ietaupītu laiku, kas nepieciešams, lai temperatūra sasniegtu reakcijas temperatūru, es iepriekš uzsildīju eļļas vannu līdz konstantai 70 °C temperatūrai. Mana iecere ir uzstādīt ierīci un gaidīt, kamēr kolbas temperatūra paaugstinās līdz aptuveni 50°C, pirms eļļas vanniņas maiņas uz 60°C, lai reakcija noritētu efektīvi un vienmērīgi. Tāpēc es ātri pārnesu reakcijas maisījumu aptuveni 9-10 °C temperatūrā uz kolbu un uzstādīju ierīci uz eļļas vannas. Šajā laikā kolba tika iegremdēta eļļas vannā. Es tikko biju piestiprinājis ierīci un vēl nebiju uzsācis maisīšanu un ūdens cirkulāciju kondensatora caurulē. Es novēroju, ka kolbā pēkšņi sāka strauji veidoties balta migla un burbuļošana, gluži kā gaisa mitrinātājā. Šajā laikā es pamanīju, ka kolbā esošais termometrs rāda, ka temperatūra ir pārsniegusi 130 °C. Tā kā kondensatora caurulīte nedarbojās, tvaiks ātri izplūda, tāpēc 2. attēlā redzamais stāvoklis ir kļuvis trausls. Šķiet, ka šī reakcija pēkšņi kļūst nekontrolējama, kad temperatūra pārsniedz noteiktu kritisko punktu. Temperatūra paaugstinās ļoti strauji, un aptuveni 3 līdz 4 minūšu laikā tā izraisa neatgriezeniskas un katastrofālas sekas.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Vakar to darīju vēlreiz, šoreiz reakcija norit normāli, bet domāju, ka iznākums būs zems, ciktāl tas attiecas uz procesu. Visbeidzot, pēc ledus ūdens pievienošanas un nostāvēšanas stundu nav acīmredzama noslāņošanās, tāpēc es izmantoju dihlormetānu Maisījums tika ekstrahēts, un es šodien analizēšu šo ekstraktu un vēlāk publicēšu rezultātus. Turklāt es tikko nopirku patentu šim procesam. Šķiet, ka nosacījumi un darbības ir vienkāršākas un optimizētākas nekā jūsu rakstā. Tajā norādīts, ka benzaldehīda (CAS 100-52-7) un metil 2-hlorpropionāta (CAS 17639-93-9) kopējais iznākums no attīrītā P2P ir 82,9 %. Es jau esmu iegādājies saistītos reaģentus un pēc dažām dienām to izmēģināšu.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
17
Points
8
Vienkārši publicējiet patentu, jūsu lūgums pēc palīdzības par patentu, ko neviens nevar redzēt
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Esmu publicējis patentu procesu un praksi.
 
Top