Kofeīna ekstrakcija no tējas

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Ievads (īss ievads, jo es zinu, ka jūs zināt šo savienojumu): Kofeīns ir stimulants, ko var iegūt sintēzes vai ekstrakcijas ceļā, ekstrakciju var veikt no kafijas pupiņām, šķīstošās kafijas pulvera, tējas maisiņiem, tējas lapiņām.
Mēs apsvērsim tējas maisiņu iespēju.

Ķīmiskās vielas:
90 ml dihlormetāna
Ūdens (ja jums ir sliktas kvalitātes ūdens no izlietnes, pat neiedomājieties to izmantot ekstrakcijā, ja jums ir šāda problēma, varat iegādāties ūdens pudeli veikalā).
12 vai 13 tējas maisiņi
12 g Na2CO3

Ekstrakcija:
Mēs ieliekam 12 maisiņus tējas maisiņu vārglāzē un 125 ml ūdens un ielejam 12 g nātrija karbonāta, tagad mēs novedām šķīdumu līdz vārīšanās temperatūrai, ja ekstrakts ir ļoti tumšs, mēs pievienojam 65 ml ūdens un divas reizes atkārtojam procesu, tagad mēs pievienojam šķīdumu dalāmajā piltuvē un 3 reizes pievienojam dcm, lai atdalītu kofeīna šķidrumu, mēs izmantojam destilāciju, lai atdalītu dcm, pēc tam mēs iegūstam kofeīna kristālus.

Iegūtais daudzums: 1,2 grami (55 %)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Kofeīnu bez problēmām var iegādāties aptiekā. Kam nepieciešams iegūt kofeīnu no tējas? =)
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Es zinu, ka dažās valstīs pārdod tikai ar recepti, tāpēc es domāju, ka cilvēkiem, kuri nevar saņemt kofeīna tabletes.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Tajā var būt piemaisījumu.
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Vai es varu veikt to pašu procesu, tējas vietā izmantojot kafiju vai tabletes?
 
Top