Mainīgā kaņepju politika

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
254
Reaction score
278
Points
63
MRkAVG8xIe


Opioīdu lietošanas traucējumu ārstēšanā ir jāņem vērā mainīgā kaņepju politika, lai maksimāli palielinātu cilvēku iespējas atveseļoties.

Amerikas Savienotās Valstis piedzīvo smagu pārdozēšanas epidēmiju, ko sākotnēji izraisīja pretsāpju tablešu ļaunprātīga lietošana, bet pēc tam daudzu cilvēku dzīvības laupīja heroīns un sintētiskais opioīds fentanils.


Saskaņā ar
Slimību kontroles un profilakses centradatiem
pagājušajā gadā tika reģistrēti vairāk nekā 81 000 nāves gadījumu opioīdu pārdozēšanas dēļ.
Igw0ofJ1v8

Miljoniem amerikāņu cieš no opioīdu lietošanas traucējumiem, tomēr 2021. gadā četri no pieciem no viņiem nesaņēma nepieciešamo ārstēšanu. Tas izskaidro kritisko nepieciešamību paplašināt medikamentozās terapijas pieejamību, lai palīdzētu cilvēkiem atveseļoties.

Viens no galvenajiem šķēršļiem efektīvai ārstēšanai ir marihuānas lietošanas ierobežojumi potenciālajiem pacientiem. Pašlaik daudzas programmas, kas palīdz cilvēkiem ar opioīdu lietošanas traucējumiem, prasa, lai dalībnieki atturētos no marihuānas lietošanas, lai varētu saņemt ārstēšanu. Šāda pieeja norāda uz nopietnu kļūdu atkarību medicīnas jomā: mūsu konservatīvā nostāja attiecībā uz marihuānu bieži noved pie tā, ka cilvēki tiek izslēgti no programmām, kas viņiem var palīdzēt.

2ZYtcJ1fon

Mēs esam nolaidīgi pētījuši kanabinoīdu potenciālu, nepamanot, ka dažiem no tiem var būt terapeitiskas priekšrocības. Šāda tuvredzīga politika ir liegusi tūkstošiem cilvēku saņemt nepieciešamo palīdzību un nav ņēmusi vērā kaņepju potenciālu sabiedrības veselībai.

Lai efektīvi risinātu opioīdu krīzi, mums ir jāpārdomā sava attieksme pret kaņepēm un jāizstrādā iekļaujošāka un efektīvāka ārstēšana, rūpīgi analizējot riskus un ieguvumus.


Pēdējo desmit gadu laikā, pastiprinoties opioīdu krīzei, ASV ir būtiski mainījusies attieksme pret marihuānu.
Kaņepes ir kļuvušas par ceturto populārāko psihoaktīvo vielu pasaulē pēc alkohola, kofeīna un tabakas, un tās satur vairāk nekā 550 dažādas sastāvdaļas, no kurām pazīstamākās ir delta-9-tetrahidrokanabinols (THC) un kanabidiols (CBD).
.

Līdz šim 38 štatos un Vašingtonā ir legalizēta marihuānas lietošana medicīniskiem mērķiem, un daži štati pat ir atzinuši opioīdu lietošanas traucējumus par medicīniskās lietošanas pamatu, lai gan ticamu datu joprojām trūkst.

SIXYZArREk

Baidena administrācija nesen ierosināja federālā līmenī pārklasificēt marihuānu kā mazāk kaitīgu vielu, kas faktiski legalizētu tās lietošanu medicīniskiem mērķiem visā valstī. Šāda pārklasifikācija var būt nozīmīga pārmaiņa federālajā politikā, taču jaunais regulējums ir pretrunā ar tradicionālajām pieejām ar opioīdiem saistīto traucējumu ārstēšanā.
.

Amerikas Savienotajās Valstīs metadons, kas ir dzīvību glābjošs medikaments opioīdu lietošanas traucējumu ārstēšanai, tiek izsniegts federāli regulētās programmās, kas novērš šo atkarību. Šajās specializētajās klīnikās tiek nodrošinātas ikdienas metadona devas, kā arī konsultācijas un cits atbalsts.

Tomēr daudzās no tām ir stingra atturēšanās politika, kas liedz ārstēšanu cilvēkiem, kuriem konstatēta marihuāna vai tās sastāvdaļas. Šis aizliegums ir balstīts uz pieņēmumu, ka marihuāna var traucēt atveseļošanās procesu.

qrxogu7e6o-jpg.49913


Līdz ar pieaugošo marihuānas legalizāciju un sabiedrības viedokļa maiņu ir acīmredzams, ka tradicionālā atturēšanās politika arvien vairāk attālinās no pieaugošās marihuānas pieņemšanas sabiedrībā."California Sober " koncepcijas parādīšanās , kurā cilvēki atsakās no alkohola un citām narkotikām, bet turpina lietot kaņepes, vēl vairāk uzsver šo atsvešinātību.

Abstinences politikas pamatā ir uzskats, ka ka kaņepju lietošana var negatīvi ietekmēt opioīdu lietošanas traucējumu ārstēšanu. Tomēr jauni pierādījumi, tostarp nesen veikto sistemātisko pārskatu un
janvārī veiktās metaanalīzesrezultāti, šo viedokli atspēko.

Nesen veiktajā pētījumā, kas aptver 4-15 mēnešu novērošanas datus, netika konstatēta nozīmīga saistība starp marihuānas lietošanu un recidīvu ar medikamentiem nesaistītu opioīdu lietošanu ārstējamo personu vidū. Šie secinājumi liek pārskatīt marihuānas un tās kanabinoīdu lomu atveseļošanās procesā, kā arī atkārtoti izvērtēt, kā ar marihuānas lietošanu saistītā politika ietekmē ārstēšanās pieejamību un noturību.

AvenYj0Uzp


Daži mehānistiski pētījumi liecina, ka kaņepēm un to sastāvdaļām var būt pozitīva ietekme opioīdu lietošanas traucējumu terapijā. Piemēram, dažu pētījumu trūkums liecina, ka THC var mazināt vajadzību pēc opioīdiem sāpju ārstēšanā, un
CBD var palīdzēt mazināt narkotiku meklēšanas uzvedību un ārējo stimulu izraisītu alkas sajūtu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9117273/
Tomēr, lai apstiprinātu šos secinājumus, ir nepieciešami papildu pētījumi.
Ir jāpārvar ļoti iespaidīgi soļi, pirms jebkuru kaņepju sastāvdaļu var uzskatīt par apstiprinātu opioīdu lietošanas traucējumu ārstēšanas līdzekli.

SAzFYBbcVo

Lai zāles saņemtu FDA apstiprinājumu , tām ir jāiztur stingra zelta standarta novērtēšana: nejaušināti, dubultmaskēti, placebo kontrolēti klīniskie pētījumi ar cilvēkiem. šādos pētījumos dalībnieki tiek nejaušināti sadalīti grupās, kur daži saņem pētāmās zāles, bet citi - placebo. Aģentūra parasti pieprasa vismaz divus labi izstrādātus pētījumus, kuros piedalās vairāk nekā 200 cilvēku, pirms tā var sākt jaunu zāļu apstiprināšanas procesu. līdz šim tikai nedaudzos pētījumos ir īpaši novērtēta kanabinoīdu efektivitāte un drošība opioīdu lietošanas traucējumu ārstēšanā.

Aģentūra parasti pieprasa vismaz divus labi izstrādātus pētījumus, kuros piedalās vairāk nekā 200 cilvēku, pirms tā var sākt jaunu zāļu apstiprināšanas procesu.

Līdz šim tikai nedaudzos pētījumos ir īpaši novērtēta kanabinoīdu efektivitāte un drošība opioīdu lietošanas traucējumu ārstēšanā. Tāpēc, kamēr šie secinājumi nav apstiprināti plašākos pētījumos, pret ideju par kanabinoīdu izmantošanu šīs problēmas ārstēšanā jāattiecas piesardzīgi, paļaujoties uz jau pārbaudītiem un apstiprinātiem ārstēšanas veidiem.

MbmQaHTfjN


Atveseļošanās no opioīdu lietošanas traucējumiem ir sarežģīts process. Dažiem cilvēkiem ideāls risinājums var būt pilnīga abstinence, taču daudziem cilvēkiem atveseļošanās sākumposmā tas dažkārt ir nereāls mērķis.
.

Kaitējuma mazināšanas stratēģijas, kas koncentrējas uz riska mazināšanu, nodrošina līdzjūtīgāku un praktiskāku pieeju. Politiskie lēmumi, kas uzreiz izslēdz cilvēkus no ārstēšanās programmām, jo viņi atkārtoti lieto marihuānu, neņem vērā atveseļošanās sarežģītību. Turklāt šādi pasākumi var netīši mudināt cilvēkus atgriezties pie bīstamiem nelegāliem opioīdiem, piemēram, fentanila un tā atvasinājumiem.

Daudzi pētījumi liecina, ka ir nepieciešamas politikas izmaiņas. Pašreizējie pierādījumi apšauba nulles tolerances politikas piemērotību, kas noraida iespēju ārstēt opioīdu lietošanas traucējumus, kuri atkarīgi no kaņepju lietošanas. Tomēr piekļuve dzīvību glābjošiem medikamentiem joprojām ir ļoti svarīga atveseļošanās procesā.

XUgk4BtR5v


Mēs uzsveram, ka mēs neaicinām lietot kaņepes, lai atveseļotos no opioīdu atkarības. Tā vietā mēs uzsveram nepieciešamību rūpīgi un individuāli izvērtēt kaņepju lomu terapijā.

Veselības aprūpes sniedzējiem būtu jāuzrauga vielu lietošana un ar pacientiem atklāti jāapspriež marihuānas ietekme uz atveseļošanos, tostarp ietekme uz sāpēm, abstinenci un vēlmi lietot citas vielas ar medicīnu nesaistītu iemeslu dēļ.

Ir jāizpēta sarežģītā saikne starp marihuānu un atveseļošanos no opioīdu atkarības. Turpmākajos pētījumos galvenā uzmanība jāpievērš kaņepju un to komponentu drošumam un efektivitātei opioīdu atkarības simptomu ārstēšanā, kā arī tam, kā dažādi kaņepju produkti un to lietošanas veidi ietekmē ārstēšanas rezultātus. Šādi pētījumi apvienojumā ar nozīmīgām klīniskām sarunām var novest pie individualizētākām un efektīvākām aprūpes metodēm.
 

Attachments

  • qrxOGu7E6o.jpg
    qrxOGu7E6o.jpg
    401 KB · Views: 9

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Šis ir ļoti interesants un labi uzrakstīts raksts. Paldies par šo informāciju. Es lietoju opioīdus jau vairāk nekā 25 gadus, un tieši recepšu medikamentu karš mani pirms aptuveni gada noveda pie heroīna lietošanas, pirms tam es vienmēr lietoju tikai recepšu medikamentus, piemēram, oksi un citus spēcīgākus medikamentus. Protams, es biju mēģinājis heroīnu, kad biju jaunāks, bet man tas nepatika, jo tas ne vienmēr bija tāds pats kā medikamenti. Ar recepšu zālēm jūs katru reizi zināt, ko saņemat. Es vienreiz 4 gadus lietoju suboksonu, un, godīgi sakot, man kļuva vēl sliktāk. Tas man radīja diezgan daudz citu problēmu, ar kurām es nedalīšos, bet katrs uz medikamentiem reaģē atšķirīgi, un, ciktāl tas attiecas uz suboksonu, es neticu, ka ir veikti pietiekami ilglaicīgi pētījumi, lai pierādītu, ka tas ir drošāks ilgtermiņā kā ārstniecības medikaments, jo dažiem cilvēkiem tas ir nepieciešams ilgtermiņā, tomēr viņi to izmanto kā attaisnojumu par kaņepēm, tomēr mēs zinām daudz vairāk par kaņepēm nekā par tādām narkotikām kā buprenorfīns, tikai ne oficiāli, izmantojot oficiālus apstiprinātus kanālus.

Interesants piemērs; buprenorfīns pats par sevi var būt efektīvs sāpju gadījumā, bet tas arī saistās ar mu receptoriem, kā rezultātā mazina tādu zāļu kā Oxy spēju darboties sāpju ārstēšanā. Draugam ar vēzi, kurš lieto īslaicīgas un ilgstošas darbības Oxy sāpju remdēšanai, dakteris nolēma izmēģināt buprenorfīnu kā ilgstošas darbības līdzekli kopā ar īslaicīgas darbības, lai aizstātu ilgstošas darbības Oxy, un tas šim cilvēkam radīja lielas sāpes un diskomfortu vairāk nekā 2 mēnešus, līdz es par to uzzināju un paskaidroju, kāpēc viņam sāp vairāk. Acīmredzot viņu ārsts to nezināja, un viņu farmaceits, kas iepilda medikamentus, neko neteica. Ārsti nav apmācīti farmakoloģijā, kā viņiem vajadzētu būt, tikai farmācijas doktori ir apmācīti. Es to saku tāpēc, ka šajā laikā kaņepes šai personai ļoti palīdzēja. Es arī esmu lietojis metadonu, pats sev izrakstīju, tātad ne no klīnikas, bet es to darīju tāpat kā klīniskajā devā, un 14 mēnešus man veicās ļoti labi, tad nomira mans piegādātājs, viņam bija ilgstošās darbības medikamenta tabletes kopā ar īstermiņa oksi. Ir liels spiediens aizstāt tradicionālos opioīdus ar buprenorfīnu sāpju ārstēšanai, nevis tikai medikamentu terapijai, un, lai gan viņi savās mazajās kartītēs saka, ka tas ir diezgan spēcīgs tikai sāpju gadījumā, ņemot buprenorfīnu vien bez naloksona sāpju gadījumā, man tā nebija. Tas patiešām darbojas sāpju gadījumā, bet nebija tik labs kā tradicionālie opioīdi manā gadījumā. Es lietoju sāpju un atkarības dēļ, bet es neesmu nūjotājs, es esmu uzturošs lietotājs, es funkcionēju sabiedrībā.

Es domāju, ka kaņepes būtu un, visticamāk, galu galā kaut kādā veidā tiks izmantotas opiātu lietošanas traucējumu ārstēšanai, taču tās nebūs piemērotas visiem, tāpat kā citas metodes nedarbojas visiem. Šķiet, ka viena no lielākajām problēmām ir individualizētas aprūpes trūkums, OUD ārstēšanai nav viena universāla ārstēšanas veida, jo opioīdi mūs visus neietekmē vienādi. Šķiet, ka dakteri, kā arī politikas veidotāji, kuri mūsdienās ir vairāk atbildīgi par mums izrakstāmajiem medikamentiem nekā mūsu dakteri, šķiet, to nezina, un tiem, kuri to zina, nauda liek uz to raudzīties no malas, ja vien, protams, viņiem tas nav svarīgi, kas ir reti. Cilvēkiem, kuri paļaujas uz Dr. un klīnikām, ir jānodrošina piekļuve labai un patiesai informācijai, un tikai tā informācija, kas viņiem tiek sniegta un kas parasti nāk no tādām vietām kā FDA, cita starpā, gandrīz vienmēr ir vienpusēja vai vismaz pietiekama, lai otra puse būtu spiesta klusēt, un to, kas to nedara, ir tik maz, ka tagad viņus vienkārši sauc par trakiem. Ar kaņepēm un to politiku gadu gaitā nav bijis citādi, un, lai gan situācija mainās, tā ir tik sajaukta un trūkst labas un godīgas informācijas, tāpat kā politikā, ka cilvēki izvēlas ticēt tikai tam, kas viņiem šķiet pareizs, pamatojoties uz viņu domāšanas veidu un izvēlēto pusi.
Es gatavoju kaņepju gumijas savam draugam, kurš slimo ar vēzi, un tas viņiem ļoti palīdz, tik ļoti, ka viņi dažkārt lieto mazāk pretsāpju zāļu, jo tās viņiem ļoti labi palīdz. Manā gadījumā kaņepes neiedarbojas pret sāpēm un noteikti nepalīdz man ar OUD. Ja man varētu izrakstīt metadona tabletes OUD ārstēšanai tāpat, kā to darīja mans vecais, tagad jau mirušais draugs, es varētu ne tikai atbrīvoties no H, bet arī vienlaikus ārstēt savas sāpes. Apmeklēt klīniku ikdienā nav iespējams visiem, kā tas ir manā gadījumā, tāpēc es kā indivīds turpinu un daru to, kas man jādara, jo pastāvošā sistēma mani ir pievīlusi, un tā noteikti turpinās pievākt arī daudzus citus, tāpat kā mani. Tāpēc mums ir vajadzīgas tādas vietas kā BB kā forums un tirgus, kā arī visa pārējā informācija, piemēram, eksperti, kas raksta šos rakstus, un tie, kas vēlas palīdzēt citiem ar kaitējuma mazināšanas stratēģijām un iespēju iegūt noteiktas lietas, kas var palīdzēt šajā ziņā.
 
Top