Kopienas projekts; chiralitātes pārbaudītājs ( optiskais refraktometrs)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ir bijušas dažas reizes, kad es, piemēram, lietoju metamfetamīnu, un esmu brīnījies pie sevis: " tas noteikti nešķiet, ka mani ļoti uzbudina. Tā garša ir tāda pati kā parasti, kristāli ir diezgan amorfs, šim produktam nav garas, tievas paralelograma formas šķērsgriezumā, kādai vajadzētu būt D(R) metamfetamīna lauskai, un tā nav plakana, kvadrātveida pārsla, kas atgādina loga stiklu, ko varētu gaidīt no L(S) metamfetamīna. Esmu pārliecināts, ka daudzi no jums ir redzējuši runas par cilvēku, kurš nopirka lielu daudzumu no kriptovalūtas līdera, un, kad tas viņu neapreibināja, se nosūtīja to uz laboratoriju un atklāja, ka tas ir 72% L- metamfetamīna. Es domāju, ka tas notiek daudz biežāk, nekā cilvēki iedomājas. Pastāv instrukcijas un simtiem rindkopu diskusiju par D-metha atdalīšanu no racēmiskā maisījuma. Pašlaik to ir grūti noteikt, jo tas ir dārgi, dārgi un laikietilpīgi.
Pastāv ierīce, ar kuru, pareizi lietojot, var izmērīt molekulu chiralitāti. To sauc par refraktometru. Ar to var izmērīt, cik ļoti un kādā virzienā molekula izliek gaismu. Gaismas lieces darbību sauc par optisko aktivitāti. Molekula ir aktīva tikai tad, ja tā ir hirāla. Turklāt, ja molekulai ir vairāk nekā 1 rotējoša saite, visām saitēm jāgriežas vienā virzienā, lai molekula būtu optiski aktīva. Refraktometrs, kas piemērots. ķīmijas vajadzībām maksā aptuveni 1000 USD un vairāk.

1S,2R efedrīns nav optiski aktīvs. Neto rezultāts uz gaismu ir tāds, ka tas nav izliekts. Vispirms tā saliecas pretēji pulksteņrādītāja rādītāja virzienam, tad tā saliecas pulksteņrādītāja kustības virzienā, tātad kopumā nav izmaiņu.
1S,2S efedrīns ir optiski aktīvs, vispirms tas saliec gaismu pulksteņrādītāja kustības virzienā, tad saliec gaismu vairāk pulksteņrādītāja kustības virzienā.

Racēmiskie izomēru maisījumi nav aktīvi. Teorētiski ķīmiskajai vielai ir 50 % kreiso un 50 % dekstrotrotoro kīriskuma, tādējādi tīrais rezultāts ir 0, bet dzīvē reti kad var sastapties ar pilnīgi lineāru rezultātu. Tāpēc 2-3° L vai R ir paredzamajā diapazonā racēmiskam maisījumam. Katrai molekulai, pat katrai saitei, ir noteikts rotācijas daudzums, un šis daudzums ir atkarīgs no tādiem faktoriem kā temperatūra un šķīduma stiprums, tāpēc, lai iegūtu precīzu mērījumu, šīs lietas ir jāņem vērā un jāiekļauj vienādojumā kā mainīgie.
Patiesībā mums nav vajadzīga ierīce par 1000 dolāriem, lai redzētu, vai molekula rotē gaismu, un mums nav precīzi jāmēra, cik ļoti gaisma izliekas. Zinot, ka tā
Gaisma saliecas spēcīgi CC
Gaismu izliek nedaudz CC
Neizliek gaismu
Nedaudz saliec gaismu pulksteņrādītāja kustības virzienā
Liek gaismu stipri pulksteņrādītāja kustības virzienā
Tas ir viss, kas man ir vajadzīgs, bet es gribu, lai tas būtu lēts un pārnēsājams, lai es varētu to izmantot, lai apskatītu produktu pirms tā iegādes. Man ir daudz "lietu", t.i., priekšmetu, kurus, manuprāt, es varu izmantot ierīces prototipa izveidei un konstrukcijas testēšanai/mainīšanai, lai optimizētu tās izmaksas un iespējas.
Man ir dažāda veida 5 V litija baterijas. Ausu austiņās ir pavisam niecīgas baterijas, un man ir dažas no veciem svariem, buetooth austiņas, seksa rotaļlietas, tonnām tālruņu bateriju ( bet es domāju par dažām niecīgām uzlādējamām 5 V baterijām) un led yea gaismas, dzelzceļa sliežu ceļa tipa hobijiem led gaismas rezistori uv led lcds, viss tas. Man ir 3d printeris. To man uzdāvināja, un es nekad tam neesmu pieskāries. Es zinu, ka tas viss ir šeit un vairāki ruļļi filamenta. Es taisīšu prototipus, un es varu tos sūtīt cilvēkiem, lai tie tos pielabotu un veiktu uzlabojumus. Man nav nodoma patentēt vai gūt peļņu no šīs idejas vai izgudrojuma. Es domāju, ka tas nāktu par labu grupai un pasaulei. Šodien es saņēmu pirmās detaļas, par kurām zināju, ka tās man nav noliktas līdzās. To varētu pietikt, lai izgatavotu 20 vai pat 50 vienības.
HAU392u4IN


WJSKzQEX68
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Refraktometri ir paredzēti citam mērķim, proti, refrakcijas indeksa mērīšanai, šīs ierīces parasti var būt ļoti lētas un kompaktas.
Ierīci, kuru jūs meklējat, sauc par polarimetru. Ar to mēra parauga šķīduma optisko rotāciju. Pat manuālie ir diezgan dārgi un lieli.
Par laimi, tās ir balstītas uz vienkāršiem principiem, un tās var atkārtot mājas apstākļos, protams, ar zināmiem precizitātes zudumiem.

Viss, kas jums nepieciešams, ir gaismas avots, gara plāna stikla caurulīte ar plakaniem galiem (stiklu pie stikla var pielīmēt ar epoksīdsveķu) ar nelielu paplašinājumu gaisa burbulītim (to var viegli izdarīt ar lāpu, mīkstu caurulīti un savām plaušām) un polarizācijas plēve vai stikls. Lai iegūtu lielāku precizitāti, arī kāds luksmetrs (mēra gaismas intensitāti jeb apgaismojumu).
Gaismas avotam jābūt lineāram (vai arī nepieciešams papildu polarizācijas filtrs) un vēlams ar šauru spektru, kas pēc iespējas tuvāks nātrija spuldzes vērtībai (589 nm), lai vieglāk salīdzināt jūsu eksperimentālos gaismas rotācijas mērījumus ar literatūras datiem.
Labs un lēts šādas gaismas avots varētu būt 5mW 635 nm sarkanās lāzera diodes modulis bez objektīva vai ar objektīvu tā sauktajam "biezajam staram". Kā zināms, lielākajai daļai lāzerdiodu ir lineāri polarizēta koherenta un monohromatiska gaisma. Ir arī diodes ar daudz tuvāku spektru 589 nm, bet tas ir nelineārs un plašāks, tāpēc varbūt tas būtu papildus jānosedz ar kādu šauras joslas caurlaides filtru, ja vēlaties iegūt atbilstošas vērtības.

Šeit varat apskatīt labu skaidrojumu, kā tas patiesībā darbojas:

Viens no lētākajiem komerciāli pieejamajiem manuālajiem polarimetriem (Ķīnā līdzīgus var iegādāties par 300-500$):
de-labor-analytische-geraete-akruess-optronic-p1000-manuelles-polarimeter.jpg
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Paldies par jūsu ieguldījumu un terminoloģijas labojumiem. Polarimetra cena sākas no 1000 dolāriem, un tas, ko es mēģinu izgatavot, ir refraktometrs ( es pieņemu, bet tā varētu būt neprecīza terminoloģija, es tikai gribu redzēt, vai viela saliec gaismu par 20° levao, par 20° vai vairāk dekstrotrotāri vai tikai par pāris grādiem uz vienu vai otru pusi ( lai ņemtu vērā enantiomēru pārpalikumu). Es nopirku šīs polarizācijas plēves loksnes. Es mēģināju noņemt dažas no veca telefona, bet man tas nebija iespējams. Esmu neizpratnē , izprotot gaismas situāciju, bet man ir daudz vadu lcds un tamlīdzīgi, bet es nopirku pareizo, tiklīdz sapratīšu, kas tas ir. Es esmu neticams narcists, tāpēc nav nekā ko es nevaru izdarīt ( manā prātā) es varu drukāt shēmas plates, man ir 3d printeris, uv un epoksīdsveķu iekārtas. Es atvēršu šo maciņu un nopirksim visu, kas būs vajadzīgs. Es varētu nopirkt polarimetru, bet es nevaru to vilkt līdzi, un man nav vajadzīgs kaut kas tik precīzs. Es labprāt izstrādātu kaut ko, ko ikviens var izgatavot no piparmētru bundžas Un lēta monokļa vai rotaļu okulāra, vai... jebko, ko es varu padarīt darboties spējīgu, kas nav pasūtījuma darbs. Nākamajā ierakstā es paskaidrošu, kāpēc es to mēģinu darīt. Diemžēl es esmu tālu no ķīmiķa, man nekad mūžā nav bijusi neviena klase vai nodarbība. Man ir aprīkojums, kas līdzvērtīgs lielākajai daļai vidusskolas ķīmijas laboratoriju, un es esmu diezgan labi izlasījis par šo tēmu, bet man ir ļoti maza laboratorijas pieredze.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Es teicu,
Es izmantoju ph sloksnes un katrā virzienā aizgāju 2 punktus aiz pKa un pKb.
 
Top