Koncentrētas sērskābes ražošana mājas apstākļos

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Mūsu pieredzei mums ir nepieciešams akumulatora elektrolīts. Es uzreiz nopirku 5 litru kannu ar blīvumu 1,28 g/cm3 (kas atbilst aptuveni 36% koncentrācijai). Kā droši vien visi zina, elektrolīts ir atšķaidīta sērskābe.
Lai iegūtu koncentrētāku skābi, mums jācenšas no tās iztvaicēt visu ūdeni. Un, zinot, ka tās sākotnējā koncentrācija ir 36 %, ir skaidrs, ka elektrolītam ir jāsamazinās apmēram 3 reizes.
Tālāk mums vajadzīga stikla burka ūdens iztvaicēšanai no elektrolīta. Tad uz šīs burkas ir jāuzliek marķējums, izmantojot kādu mērglāzi.
NfR5D1kjgW

G7c0vXEl1J

Tā kā šķīdums ir jāiztvaicē apmēram trīs reizes, es uzlieku 3 zīmes pa 200 ml (cm3). Tad es ieleju 600 ml (cm3) elektrolīta.
Sagatavoju elektrisko plīti. Uz flīzītes uzliku nevajadzīgu katliņu, ja bankā no karsēšanas plīsīs, tāpēc bankā, atšķirībā no speciālajiem ķīmiskajiem traukiem, ir no parasta stikla un nav paredzēta spēcīgai karsēšanai.
Pannas iekšpusē uzbēru nelielu parasto smilšu kārtiņu, lai sildīšana notiktu pēc iespējas lēnāk un vienmērīgāk.
Pannas iekšpusē ievietoja savu burku ar elektrolītu un ieslēdza plītiņu līdz maksimumam.
RGEZi07tzl

4haOEp8xeW

OhkIqltzNy


Pati iztvaikošana ilgst pietiekami ilgi. Es noteikti neskaitīju, bet tas ir apmēram 4-6 stundas. Un pēc tam, kad mūsu skābe bija iztvaicējusies līdz aptuveni 200 ml (cm3), izslēdzam plīti un dodam mūsu burkai atdzist. Pēc tam var pārliet mūsu koncentrēto sērskābi piemērotā stikla pudelē.
Lai pārliecinātos, kāda patiesi sērskābes koncentrācija izrādījās mūsu pieredzē, es paņēmu virtuves svarus un nosvēru 100 ml (cm3) mūsu skābes, izmērot tās tilpumu ar 60 kubikšļircēm. Man sanāca, ka 100 ml (cm3) šķidruma sver 167 g. Tas nozīmē, ka mūsu skābes blīvums bija 1,67 g/cm3, kas atbilst aptuveni 76 % koncentrācijas, kas nav gluži slikti.
Lielākas koncentrācijas skābes iztvaicēšana būtu daudz sarežģītāka, jo, jo koncentrētāka skābe, jo grūtāk tā dod ūdeni.
 
Last edited by a moderator:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Ūdens iztvaicēšanu no elektrolīta labāk veikt karstumizturīgā laboratorijas glāzē zem tvaika nosūcēja. Parastie stikla trauki var saplaisāt no karstuma
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Un, lūdzu, cilvēki, nekādus metāla traukus. Tam vajadzētu būt pašsaprotamam, bet tagad es to teicu.
 

basco

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Izmantojiet TIKAI tikai un vienīgi borosilikāta stiklu. Meklējiet borsilikāta stikla traukus pārtikas produktu uzglabāšanai, un viss būs kārtībā.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
@William Dampier
Vai 76% skābe ir pietiekami laba, lai to izmantotu HCL gāzes ražošanā?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sveiki, ne tik daudz. Jūs iegūsiet mitru HCl gāzi, kurai nepieciešama žāvēšana.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@G.Patton
Vai ir iespējams ļaut ūdenim iztvaikot vismaz vairākus mēnešus, līdz tiek sasniegta lielāka koncentrācija - 50-60%, vai arī šādā veidā es zaudēju arī sērskābi?
Attēlā mans eksperiments, zilās līnijas ir atzīme, cik pilna bija pudele, katrai pudelei ir uzlikts filtra vāciņš, lai izvairītos no piesārņojuma, citādi pudele ir atvērta.
 

Attachments

  • jbx2cRYdn5.jpg
    jbx2cRYdn5.jpg
    47.1 KB · Views: 422

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Labdien, laipni lūdzam atgriezties. Jūsu skābe tik ilgi uzsūks gaisa mitrumu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sveiki, @G. Patton Es nekad nebiju aizgājusi. Pie kādas koncentrācijas ir sasniegts atmosfēras mitruma iztvaikošanas un absorbcijas līdzsvars? Sākotnējā koncentrācija bija tikai 15% skābes.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Es nezinu. Es varu droši apgalvot, ka jūsu skābe iztvaiko un uzsūc ūdeni. Jūs nesaņemsiet daudz augstāku konc. ilgstošai gaisa iedarbībai.
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Es H2SO4 koncentrēju daudzas reizes. Metodes, kā pagatavot 96% H2SO4, kas darbojās, ir šādas.

1. Uzkarsē to uz karsēšanas kamīna līdz 350 grādiem. Negatīvie aspekti ir tādi, ka pēc tam, kad skābe sasniedz aptuveni 300deg, tā disociējas ūdenī un rodas toksiski un smirdīgi SO3 un SO2.
2. Parastā destilācija.
3. Vakuuma destilācija. Jāizmanto nedēļas vakuums, aptuveni 400 mmHG. Izmantojot šo metodi, temperatūru var samazināt līdz aptuveni 250 grādiem.
 

marapiasss

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Jautājums, vai tvaiki ir toksiski? arī, ja mums nav elektriskās pannas, vai mēs varam izmantot virtuves vitrokeramiku? paldies.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
Karsta sērskābe un tās tvaiki ir ārkārtīgi bīstami! Tā ir pietiekami spēcīga, lai, to ieelpojot, bojātu zobu emalju. Lūdzu, nesakiet man, ka jūs mēģināt vārīt sērskābi virtuvē?? Bez necieņas, bet es nedomāju, ka esat tam gatavs (pat ne laboratorijas vidē).
 

Versorgen

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
paldies, šī man ir ļoti svarīga informācija
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Kad karsta koncentrēta sērskābe reaģē ar visiem metāliem, kas atrodas pirms un aiz ķēdes, tad kāds ir materiāls, kas ir izturīgs pret skābi, piemēram, epoksīdsveķi?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Labāk ir izmantot stikla. Citos gadījumos visi pārklājumi var hidrolizēties
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ja jums ir paveicies dzīvot Amerikas Savienotajās Valstīs, vienkārši dodieties uz Ace datortehniku, Ace ir vieta, kur ir noderīga datortehnika ar tīrām ķimikālijām. Bez NaOh kristāliem, vm&p ligroīna un 37% HCL viņiem ir arī Rooto© H²SO⁴ 93%. Dažos krājumos ir ksilols un toluols, kā arī citas ķimikālijas. Jūs varat pajautāt pie letes un pasūtīt citus uz veikalu bez personu apliecinoša dokumenta un pēc tam samaksāt skaidrā naudā. Neviens acis neaizdegs uz jūsu 10 litriem acetona.
O4FQlm5f8p
 

blockchain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 2, 2024
Messages
31
Reaction score
20
Points
8
Vai es varu ārpus telpām kurināt ugunskuru un izmantot to akumulatora skābes sildīšanai stikla traukā (1,5 l stikla katlā)?
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Mans brālis, man ir iespēja iegūt notekūdeņu tīrīšanas līdzekli, kas sastāv no 97% sērskābes, un tas ir arī lēts. Šķiet, ka tā ir pēdējā vieta, kur to var dabūt, un sākumā es nevarēju noticēt, domājot, ka tā ir kaut kāda kļūdaina koncentrācija, bet pēc izpētes sapratu, ka šāds notekūdeņu tīrītājs patiešām pastāv.
Es baidos no akumulatora šķidruma iztvaikošanas, jo izgarojumi.
 
Top