MDMA Marijuana Green Yellow Diskusija: MDMA un marihuāna

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
MDMA un marihuāna

MDMA (3,4-metilēndioksimetamfetamīns), ko parasti dēvē par ekstazī vai molli, iedarbojas, ietekmējot smadzeņu neirotransmiterus, kā rezultātā rodas tam raksturīgā ietekme uz garastāvokli, uztveri un enerģiju.

MDMA visspēcīgāko iedarbību lielā mērā izraisa tā iedarbība uz serotonīna sistēmu. Serotonīns ir neirotransmiters, kas saistīts ar garastāvokļa regulēšanu, empātiju un labsajūtu. MDMA izraisa masveida serotonīna izdalīšanos no nervu šūnām smadzenēs, kas veicina narkotikas garastāvokli uzlabojošu iedarbību, tostarp laimes sajūtu, emocionālu siltumu un empātiju pret citiem. Turklāt MDMA kavē serotonīna atpakaļsaistīšanos, ļaujot tam ilgāk saglabāties sinaptiskajā plaisā (telpā starp neironiem), tādējādi pastiprinot tā iedarbību.

Lai gan serotonīna izdalīšanās ir galvenais MDMA darbības mehānisms, tas palielina arī dopamīna un noradrenalīna līmeni. Dopamīnam ir galvenā loma smadzeņu atlīdzības sistēmā, kas ietekmē baudu, motivāciju un enerģiju. MDMA ietekmē palielināta dopamīna izdalīšanās veicina šīs narkotikas eiforizējošo un stimulējošo iedarbību.

Norepinefrīns ietekmē sirdsdarbību un asinsspiedienu, kas MDMA lietošanas laikā paaugstinās, veicinot enerģijas un modrības pieaugumu. Tomēr šī ietekme var izraisīt arī dažas ar MDMA saistītas nevēlamas fiziskas reakcijas, piemēram, paātrinātu sirdsdarbību, paaugstinātu asinsspiedienu, kā arī dehidratācijas un hipertermijas risku.

Ir pierādīts, ka MDMA ir papildu ietekme uz smadzenēm, tostarp:
  • enzīma monoamīnoksidāzes A (MAO-A), kas noārda serotonīnu, dopamīnu un norepinefrīnu, inhibīciju, vēl vairāk palielinot to līmeni.
  • netieša ietekme uz hormonu oksitocīnu, kas var veicināt MDMA lietotājiem novēroto tuvības un sociālās saiknes sajūtu.
  • Smadzeņu stresa reakcijas modulācija, kas var ietekmēt emocionālo un fizisko sāpju uztveri.
Lai gan MDMA var sniegt dziļus subjektīvus pārdzīvojumus, tas rada arī ievērojamus riskus, īpaši lietojot atkārtoti vai lielās devās. Viens no visvairāk satraucošajiem aspektiem ir tā iespējamā neirotoksicitāte, jo īpaši serotonīna neironiem. Pētījumi ar dzīvniekiem liecina, ka ilgstoša MDMA lielu devu iedarbība var izraisīt ilgstošu smadzeņu serotonīna līmeņa samazināšanos, kas varētu liecināt par serotonīna neirotoksicitāti. Tas ietekmē lietotāju garastāvokli, atmiņu un kognitīvās funkcijas.

Turklāt akūta MDMA iedarbība, piemēram, hipertermija, dehidratācija un elektrolītu līdzsvara traucējumi, var izraisīt smagas veselības komplikācijas, tostarp retos gadījumos letālus rezultātus. MDMA lietošana var izraisīt arī depresiju un trauksmi nākamajās dienās pēc lietošanas, kad samazinās serotonīna līmenis.


Marihuāna, kas iegūta no Cannabis sativa vai Cannabis indica auga, satur vairākus psihoaktīvus savienojumus, no kuriem delta-9-tetrahidrokanabinols (THC) ir visnozīmīgākais un galvenokārt izraisa psihoaktīvo iedarbību. Kanabidiols (CBD) ir vēl viena nozīmīga sastāvdaļa, kas pazīstama ar savu potenciālo terapeitisko iedarbību, neizraisot reibumu. Marihuānas iedarbība uz smadzenēm un organismu ir sarežģīta, iesaistot vairākus molekulāros ceļus un bioloģiskās sistēmas.

Galvenais mehānisms, ar kura palīdzību marihuāna iedarbojas, ir mijiedarbība ar organisma endokanabinoīdu sistēmu (ECS). ECS ir izšķiroša nozīme dažādu fizioloģisko un kognitīvo procesu, tostarp apetītes, sāpju sajūtas, garastāvokļa un atmiņas, regulēšanā. To veido kanabinoīdu receptori (CB1 un CB2), endogēnie kanabinoīdi (endokanabinoīdi) un enzīmi, kas atbild par endokanabinoīdu sintēzi un degradāciju.
  • CB1 receptori: Tie galvenokārt atrodas smadzenēs un centrālajā nervu sistēmā, bet arī dažos perifēros audos. THC saistās ar CB1 receptoriem, atdarinot endokanabinoīdu iedarbību. Šī mijiedarbība ietekmē neiromediatoru izdalīšanos smadzenēs, izraisot marihuānas psihoaktīvo iedarbību, piemēram, eiforiju, izmainītu uztveri un palielinātu apetīti.
  • CB2 receptori: Tie galvenokārt atrodas imūnsistēmā un perifērajos orgānos. Lai gan THC var saistīties arī ar CB2 receptoriem, psihoaktīvā iedarbība galvenokārt izpaužas caur CB1 receptoriem. CB2 receptoru aktivizēšana vairāk saistīta ar pretiekaisuma un imūnmodulējošu iedarbību.

Saistoties ar kanabinoīdu receptoriem, īpaši CB1 receptoriem smadzenēs, THC var modulēt dažādu neiromediatoru, tostarp dopamīna, GABA (gamma-aminosviestskābes) un glutamāta, izdalīšanos. Šī modulācija var izraisīt:
  • pastiprinātu dopamīna izdalīšanos, kas veicina eiforijas un patīkamas sajūtas, kas saistītas ar marihuānas lietošanu.
  • GABA, neiromediatora, kas parasti darbojas kā neirotransmisijas bremze, atbrīvošanās kavēšana. Tā nomākšana var izraisīt pastiprinātu nervu aktivitāti un THC psihoaktīvo iedarbību.
  • Glutamāta līmeņa izmaiņas, kas ietekmē mācīšanos, atmiņu un smadzeņu plastiskumu.


Lietojot MDMA un marihuānu kopā, šo vielu mijiedarbība var būt sarežģīta to atšķirīgo darbības mehānismu dēļ:
  1. Sinerģiska iedarbība: Daži lietotāji ziņo, ka marihuāna var pastiprināt MDMA eiforizējošo un empatoģēnisko iedarbību, iespējams, uzlabojot garastāvokli un maņu uztveri, pateicoties kombinētai iedarbībai uz serotonīna un kanabinoīdu receptoriem.
  2. Blakusparādību modulācija: Marihuāna var palīdzēt mazināt dažas blakusparādības, kas saistītas ar MDMA lietošanu, piemēram, sliktu dūšu, trauksmi un atgriešanās fāzi, izraisot relaksāciju un mazinot trauksmi.
  3. Palielināts neirotoksicitātes risks: vienlaicīga lietošana var pastiprināt iespējamo MDMA neirotoksisko ietekmi, jo ir pierādīts, ka marihuāna ietekmē kognitīvās funkcijas un, lietojot intensīvi, var veicināt kognitīvo funkciju deficītu.
Iespējamie ieguvumi
  • Uzlabota sensorā un emocionālā pieredze, izmantojot MDMA empatogēno iedarbību un marihuānas sensorās īpašības.
  • MDMA negatīvo blakusparādību, piemēram, trauksmes un diskomforta sajūtas samazināšanās pēc lietošanas.
Blakusparādības un draudi
  • Pastiprināti kognitīvie traucējumi: Abas vielas var pasliktināt kognitīvās funkcijas; to kombinēta lietošana var pastiprināt šo ietekmi.
  • Psihiskās veselības problēmu saasināšanās: Personām ar garīgās veselības traucējumiem vai noslieci uz tiem var pastiprināties simptomi. Pastāv psihotisko stāvokļu izpausmes risks.
  • Paaugstināta sirds slodze: Gan MDMA, gan marihuāna var paātrināt sirdsdarbību, potenciāli izraisot paaugstinātu sirdsdarbības slodzi.
  • Dehidratācija un hipertermija: MDMA stimulējošā iedarbība var izraisīt dehidratāciju un hipertermiju, ko var nepamanīt, ja lietotājs izjūt marihuānas sedatīvo iedarbību.
Nobeigumā jāsecina, ka, lai gan MDMA un marihuānas kombinācija var sniegt zināmas šķietamas priekšrocības, ir būtiski apzināties iespējamās pastiprinātas blakusparādības un riskus. Šo vielu mijiedarbība indivīdu vidū var ievērojami atšķirties, ko ietekmē tādi faktori kā devas, vielu tīrība, individuālā fizioloģija un lietošanas konteksts. Ar pieredzi, atbilstošām devām un kaitējuma mazināšanas pamatprincipiem šī kombinācija var sniegt jaunu un interesantu izklaides pieredzi. Pretējā gadījumā šī kombinācija var radīt problēmas ar izklaidi un veselību.

🟢 Ņemot vērā iepriekš minēto, varam piesardzīgi apgalvot, ka šī kombinācija noteiktos apstākļos var būt laba ideja.
🟡 Mēs iesakām jēgpilnu pieeju šai kombinācijai.
 
Last edited by a moderator:

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
A ir šis kombinētais, a bija ar savu draugu es skatījos uz citiem cilvēkiem, un man ir domāšana, ka visi cilvēki mūs ienīst. Mēs bijām autobusā, kas brauca no lidostas, es gribēju aizbraukt prom, bet zināju, ka tas nav iespējams pēc tam, kad man bija acu lēkme, es nevarēju skatīties nekur. Pēc tam, kad mēs izkāpām no autobusa, mēs klausījāmies dziesmas, un es domāju, ka esmu viena tikai ar savu draugu. Tā bija mīlestības sajūta. Tad man bija sajūta, ka es nevaru viņu pamest. Es nevarēju no viņa atrauties. Dīvaini.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Jā, no emocionālās sfēras tā var būt ļoti dīvaina un mulsinoša. Paldies, ka dalījāties savā pieredzē!
 
View previous replies…

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Man jāpiebilst un informācija, ka, mēs bijām lidostā, kur bija aptuveni 24 celsia. Kad mēs devāmies ārā, kur bija patiešām auksti, piemēram, 4 selsia, temperatūra mainījās visa. Viss bija tik auksts.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Wow, šādas temperatūras izmaiņas ir tieši tas, kas organisma asinsvadu sistēmai nav nepieciešams saskaņā ar mdma
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Tieši tā. man bija sajūta temperatūra kā un emocijas lol
 
Top